To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dyktando i Kodeks Etyki pracowników UMT    -   21/4/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
III „Tarnowski Turniej Ortograficzny" rozegrany w ramach XII Dyktanda Ortograficznego "O złote pióro" zdominowali reprezentanci Urzędu Miasta – informuje magistrat. Jednak urzędnicy pracować będą także pod zgoła inne „dyktando” - wprowadzony został właśnie Kodeks Etyki pracowników UMT...

Ogloszenie

Sukces ortograficzny UMT
III „Tarnowski Turniej Ortograficzny" rozegrany w ramach XII Dyktanda Ortograficznego "O złote pióro" zdominowali reprezentanci Urzędu Miasta. Jak informuje tarnowski magistrat, w kategorii drużynowej, w której współzawodniczą ze sobą przedstawiciele różnych grup zawodowych, pokonali oni wszystkich przeciwników.
Reprezentacja Urzędu Miasta Tarnowa wystąpiła w składzie Maria Zawada-Bilik – Wydział Marki Miasta i Danuta Ciszek – Wydział Edukacji. Drugie miejsce zajęła drużyna Straży Miejskiej, zaś trzecie zespół Policji.
Dodajmy, że dyktando w kategorii „Uczeń” wygrała Anna Kluska z IV LO w Tarnowie, drugie miejsce zajęła Emila Sroka II LO w Tarnowie, a na trzecim uplasował się Kamil Kapałka z Gimnazjum w Gromniku.
W kategorii „Dorosły” zwyciężył Stanisław Gajos, drugie miejsce zajęła Małgorzata Janczak z Olesna, zaś trzecie przypadło Annie Stankiewicz z Tuchowa.
Autorem tekstu dyktanda oraz zadań turniejowych był prof. dr hab. Bogusław Dunaj, przewodniczący jury. Jak co roku, dyktando odbyło się pod patronatem prezydenta Tarnowa.

Kodeks Etyki pracowników UMT
Wprowadzenie w życie Kodeksu Etyki pracowników Urzędu Miasta Tarnowa wynika przede wszystkim z chęci ciągłego doskonalenia – poinformował magistrat. UMT, we współpracy z naukowcami WSB, od pięciu lat regularnie bada jakość obsługi klienta, wykorzystywane są do tego celu profesjonalne techniki. -Co cieszy, z roku na rok, notujemy progres w tym zakresie – mówi Prezydent Ryszard Ścigała. -Możemy również poszczycić się certyfikatem ISO zaświadczającym o wysokich standardach zarządzania i obsługi mieszkańców.
Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, „wprowadzenie Kodeksu Etyki wiąże się ponadto z wynikającym z ustawy o finansach publicznych pojęciem kontroli zarządczej.  Kontrolę zarządczą w jednostkach sektora finansów publicznych stanowi ogół działań podejmowanych dla zapewnienia realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. Zapewnienie funkcjonowania sprawnej, efektywnej i skutecznej kontroli zarządczej należy do obowiązków kierownika jednostki. Posiadanie Kodeksu Etyki stanowi także wzorzec ułatwiający samoocenę kontroli zarządczej, która jest jednym z elementów będących podstawą wydania oświadczenia o stanie kontroli zarządczej. Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o finansach publicznych.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:48:02
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html