To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dzieci robią kartki dla urzędu, więźniowie porządkują Wojnicz    -   21/4/2011
Wieści z Wojnicza
Po zeszłorocznej zmianie władzy w Wojniczu, po raz pierwszy w historii otrzymałem serwis informacyjny z tej gminy – serdecznie witamy zatem Wojnicz na naszych stronach. Jak czytamy w jednej z informacji, burmistrz Jacek Kurek podpisał umowę z Dyrekcją Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach na nieodpłatne zatrudnienie osób pozbawionych wolności. Nowe władze wpadły także na niecodzienny pomysł związany z Wielkanocnymi życzeniami. Otóż kartki świąteczne rozsyłane przez Urząd Miasta, przygotowały... dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego...

Ogloszenie
>

Świąteczne kartki
Dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Wojniczu, przygotowały w tym roku kartki świąteczne dla Urzędu Miejskiego. Wszystkie kartki zostały wykonane ręcznie przy pomocy różnorodnych technik plastycznych. Jak czytamy w nadesłanej informacji, sposób ich powstania i autorstwo z cała pewnością sprawią, że również życzenia nabiorą niezwykłego charakteru. Rezygnując z gotowych, komercyjnych wzorów na rzecz niepowtarzalnych projektów zrodzonych z nieograniczonej wyobraźni wojnickich dzieci, Urząd Miejski przyczyni się do szerokiej promocji ośrodka. Kartki rozsyłane są do samorządów, zaprzyjaźnionych firm, kontrahentów i partnerów społeczno-gospodarczych.
Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Wojniczu powstała w grudniu 2002 r. Działa przez cały rok, także w okresie ferii zimowych i wakacji, zapewniając pomoc dzieciom z terenu Gminy Wojnicz pochodzącym z rodzin wymagających wielorakiego wsparcia. Dzieci mają tu zapewnioną pomoc w nauce, opiekę pedagoga – terapeuty, psychologa, logopedy i wychowawców. Po odrobieniu zadań domowych, mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach sportowych, komputerowych, teatralnych i plastycznych.
W miarę możliwości – dzięki wsparciu sponsorów i życzliwych osób - placówka zapewnia rodzinom pomoc w doposażeniu dzieci w przybory szkolne i świadczy inną pomoc rzeczową.

Więźniowie porządkują Wojnicz
Burmistrz Wojnicza podpisał umowę z Dyrekcją Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach na nieodpłatne zatrudnienie osób pozbawionych wolności – czytamy w kolejnej nadesłanej informacji. Od połowy kwietnia na terenie Wojnicza pojawiły się osoby pozbawione wolności, które wykonują nieodpłatnie prace na rzecz miasta i sołectw. W ramach zawartego z Urzędem Miejskim porozumienia sprzątają miejsca publiczne, teren parku, a w razie potrzeby mogą też wykonywać drobne prace remontowe w jednostkach gminnych. Jedyne koszty, jakie ponosi urząd, to wydatki związane z ubezpieczeniem zatrudnionych osadzonych, transportem do i z miejsca pracy, przeszkoleniem BHP i odzieżą roboczą. Należy podkreślić, ze do pracy oddelegowano wyłącznie skazanych za lekkie przestępstwa oraz takich, którym do wyjścia pozostało już niewiele czasu. Więźniowie pracują bez nadzoru strażników.
Praca jest czynnikiem umoralniającym człowieka, podnoszącym jego wartość i wzmacniającym godność. Zatrudnienie skazanych jest więc formą readaptacji społecznej. Jak oświadczył Dyrektor Zakładu Karnego, ppłk Jacek Matrejek, mościcki areszt docenia tę formę powrotu do życia społecznego osadzonych, dlatego wydatnie promuje ich zatrudnianie i naukę zawodu: ”Z uwagi na to, że Zakład Karny w Mościcach jest jednostką typu półotwartego, wskazanym jest by jak najwięcej więźniów mogła się sprawdzić w warunkach wolnościowych przed końcem wyroku”.
Korzyści płynące z podpisanej umowy dostrzega również Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek: ”Mam nadzieję, że osoby zatrudnione w Wojniczu dostaną za naszym pośrednictwem zarówno możliwość społecznej readaptacji, jak i uczynienia poprzez swoją pracę czegoś pożytecznego dla naszej społeczności” - stwierdza.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:19:22
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html