To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ruszają kolejne programy zdrowotne dla tarnowian    -   21/4/2011
Pieniądze na profilaktykę zdrowia
Ponad 382 tysiące złotych w roku bieżącym, 2 miliony w najbliższych pięciu latach – tyle kosztować będzie realizacja programów zdrowotnych finansowanych przez miasto. Mają one zabezpieczyć najważniejsze potrzeby mieszkańców w tym zakresie – informuje tarnowski magistrat.

Ogloszenie
>

W ramach kolejnej edycji Miejskiego Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki Chorób Społecznych na lata 2011 – 2015 przewidziano realizację programów edukacyjnych, profilaktycznych i rehabilitacyjnych. Wśród nich znajdą się programy stanowiące kontynuację działań podejmowanych w latach poprzednich oraz nowe propozycje mające charakter programów edukacyjnych.

Jak czytamy w informacji magistratu, w 2011 roku nadal będą realizowane programy badań przesiewowych mające na celu wczesne wykrywanie najczęstszych i groźnych chorób społecznych w tym chorób nowotworowych piersi, jajnika, jelita grubego, gruczołu krokowego oraz chorób krążenia i cukrzycy. Kontynuowane będą programy profilaktyczne skierowane do wybranych grup populacyjnych jak szczepienia przeciwko grypie sezonowej, czy szczepienia przeciwko pneumokokom u niemowląt z określonej grupy ryzyka oraz program profilaktyki stomatologicznej skierowany do najmłodszych dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli na terenie miasta. Planowana jest realizacja programów i kampanii edukacyjnych skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta Tarnowa i określonych grup społecznych w zakresie zdrowia psychicznego, używania leków i antybiotyków, raka szyjki macicy oraz prozdrowotnych zachowań u kobiet oczekujących dziecka. Ze środków budżetowych miasta dotowana jest realizacja programów i terapii rehabilitacyjnych dla najbardziej potrzebujących grup społecznych, które wykonywane są przez organizacje pozarządowe.

Według najświeższych dostępnych danych przekazanych instytucjom odpowiedzialnym za prowadzenie statystyki medycznej przez zakłady podstawowej opieki zdrowotnej (za rok 2009), w populacji dorosłych mieszkańców Tarnowa wykazano 23200 osób ogółem, u których stwierdzono różnego rodzaju schorzenia. Z liczby tej u:
11006 osób (47,4%) stwierdzono choroby układu krążenia,
3562 osób (15,4%) stwierdzono choroby układu mięśniowo-kostnego i tkanki łącznej,
2399 osób (10,3%) stwierdzono cukrzycę,
1830 osób (7,9%) stwierdzono choroby układu trawiennego,
1729 osób (7,5%) stwierdzono choroby tarczycy,
1392 osób (6%) stwierdzono nieżyt i dychawicę oskrzeli,
866 osób (3,7%) stwierdzono nowotwory.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:31:03
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html