To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miasto zacieśnia współpracę z Zakładem Karnym    -   26/4/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Tarnów będzie jeszcze mocniej współpracował z Zakładem Karnym – umowę w tej sprawie, na terenie tarnowskiego więzienia podpisali Prezydent Ryszard Ścigała i Dyrektor ZK płk Grzegorz Koziara. Jak czytamy w nadesłanej przez Urząd Miasta Tarnowa informacji, pomoc magistratu pozwoli więźniom na adaptację w społeczeństwie po odbyciu kary. Kooperacja dotyczy wymiany w zakresie działalności resocjalizacyjnej, społecznej, kulturalnej, oświatowej i sportowej. Kontynuowana będzie współpraca w zakresie przeprowadzania np. remontów w szkołach oraz na wypadek powodzi.

Ogloszenie

To pierwsza tak kompleksowa umowa - ze strony magistratu współpracowało będzie aż sześć wydziałów. Poniżej opis najważniejszych punktów współpracy.
Wydział Strategii – Punkt Obsługi Przedsiębiorców w ramach swoich kompetencji zaproponował zorganizowanie prelekcji obejmujących tematykę przedsiębiorczości. Pracownik Biura Obsługi Przedsiębiorców prezentować będzie proces rejestracji działalności gospodarczej „krok po kroku”. Przedstawione informacje przybliżą kwestie związane z prowadzeniem własnej firmy, a także możliwości pozyskania zewnętrznych środków finansowych na jej rozpoczęcie i rozwój.
Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej zaproponował kontynuację programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz realizowanego przez MOPS Indywidualnego Programu Wychodzenia z Bezdomności, którego celem jest kompleksowe wsparcie osób bezdomnych (między innymi po zwolnieniu z zakładu karnego), w tym uzależnionych od alkoholu czy innych środków psychoaktywnych, przebywających na terenie naszego miasta, poprzez poprawę ich sytuacji socjalno – bytowej oraz minimalizację szkodliwych społecznie skutków zjawiska bezdomności, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i zbiorowym, a w szczególności dążenie do usamodzielnienia tej części z nich, która rokuje nadzieję powrotu do społeczeństwa i integrację z nim.
Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zaproponował korzystanie z prowadzonej „Biblioteki ekologicznej” oraz udostępnienie informatorów „Zielone perły Tarnowa”, w których zawarte są cenne informacje o obiektach przyrodniczych zlokalizowanych na terenie miasta, a także przeprowadzenie prelekcji nt. parków i ochrony roślin.
Wydział Marki Miasta zaproponował udostępnienie zbioru reprodukcji prac tarnowskich artystów (wydruki na tablicach PCV), które mogą służyć do zorganizowania wystawy dla osób osadzonych (organizacja czasu wolnego, terapia poprzez sztukę, poszerzanie wartości estetycznych, resocjalizacja).
Wydział Kultury zadeklarował otwartość na współpracę np. w zakresie prezentacji prac artystycznych osadzonych w miejskich instytucjach kultury lub ekspozycji plenerowej, prezentacji przedsięwzięć artystycznych realizowanych przez współpracujące z Wydziałem organizacje pozarządowe.
Miejski Rzecznik Konsumentów w zakresie edukacji konsumenckiej proponuje prowadzić działania poprzez przekazywanie aktualnie posiadanych ulotek informacyjnych. Ponadto zobowiązał się do przeprowadzenia wykładów z zakresu praw konsumenckiego i innych dziedzin prawa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:53:28
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html