To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tydzień obfity w kryminalne wydarzenia    -   26/4/2011
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł obfitość zdarzeń drogowych i zniszczeń mienia (np. w „lany poniedziałek” rzucony z dużej wysokości worek z wodą uszkodził karoserię zaparkowanej skody wywołując straty w wysokości 1500 zł.) Nie brakowało ponadto rozmaitych kradzieży i włamań. Łupem przestępców padały samochody, motorowery, domofony (!) czy skarbony kościelne. Nie obeszło się niestety także bez zdarzeń tragicznych. 20 kwietnia w rzece Olszynce w Szerzynach ujawniono zwłoki 53-letniego mieszkańca miejscowości, którego zaginięcie w lutym zgłosiła rodzina. Dzień później pociąg osobowy śmiertelnie potracił kobietę. Z ustaleń wynika, że rzuciła się ona pod nadjeżdżający skład relacji Kraków-Rzeszów. Do tragicznego zdarzenia doszło tuż za wiaduktem w miejscowości Jodłówka Wałki. Zmarła to 31-letnia mieszkanka Nowych Żukowic.

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Nieznany sprawca ukradł zaparkowany na zapleczu jednego z budynków przy ul. Krakowskiej w Tarnowie samochód marki Seat Leon. Do przestępstwa doszło w okresie od poprzedniej soboty do poniedziałku. Wartość samochodu właściciel wstępnie oszacował na 24 tysiące złotych.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (tydzień temu) nieznany sprawca usiłował włamać się do sklepu spożywczego w Szynwałdzie. Zamierzonego celu nie osiągnął. Zdołał jednak wybić szybę w oknie, czym spowodował szkody w wysokości 1000 złotych.
Tej samej nocy w bloku przy ul. Urwanej w Tarnowie nieznany sprawca ukradł wart 700 złotych domofon na szkodę spółdzielni mieszkaniowej.
Nieznani sprawcy wykorzystując fakt pozostawienia na parkingu w Żabnie motoroweru dokonali jego kradzieży. Wartość start na szkodę mieszkańca Podlesia dębowego wynosi 2200 złotych.
Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę domowników, z nie zamkniętego domu, z szuflady szafki nocnej dokonał kradzieży trzech złotych pierścionków, złotego sygnetu, złotej obrączki oraz czterocentymetrowego łańcuszka złotego na szkodę mieszkanki Wierzchosławic. Powstałe straty poszkodowana wyceniała na 2000 zł.
Nieznany sprawca ukradł ze skarbonki w kościele przy ul. Lwowskiej w Tarnowie pieniądze w kwocie 300 złotych na szkodę parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności, policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum ustalili osobę podejrzewaną o dokonanie tych czynów. 53-letni mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek 27-letniego mieszkańca Krakowa, który usiłował okraść fiata 126p oraz opla corsę w Szczepanowicach. Rozbił uchylne szyby we fiacie i splądrował wnętrze, jednak niczego nie zabrał. Starty oszacowano na 100 złotych. Dostał się także do corsy, z której także niczego nie zabrał.

Zniszczenie mienia
W nocy 21 kwietnia policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 32-letniego tarnowianina, który rozbił szybę w drzwiach wejściowych i zniszczył reklamę jednego z lokali przy ul. Bitwy pod Studziankami w Tarnowie. Starty oszacowano na 1.5 tysiąca złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.
Nieznany sprawca rzucając z dużej wysokości wypełniony wodą foliowy worek, uszkodził karoserię dachu skody stojącej na parkingu przy ul. Westerplatte w Tarnowie. Właściciel oszacował starty na 1500 złotych. Do zdarzenia doszło 25 kwietnia.
Tuchowscy policjanci zatrzymali 19 i 20-latka z Woli Lubeckiej, którzy w piątkowy wieczór uszkodzili zaparkowanego na terenie stacji paliw w Lubczy forda mondeo oraz stojącego przy jednej z posesji volkswagena passata. Wartość start oszacowano na 1200 złotych.

Za kółkiem
19 kwietnia wieczorem w Lubaszowej zatrzymany został kierujący ciągnikiem rolniczym. Jak wykazało badanie 41-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie 2.5 promila alkoholu.
20 kwietnia w południe w Pleśnej kierująca motorowerem 59-letnia mieszkanka Łowczówka, na znacznym spadku drogi wywróciła się wraz z pojazdem, po tym jak bezpośrednio pod koła pojazdu którym się poruszała wbiegł pies. Kobieta doznała złamania podudzia i pozostała w szpitalu na dalsze leczenie. Wynik badania kontrolnego wykazał brak alkoholu w jej organizmie.
21 kwietnia o godz. 12.25 na ul. Krakowskiej w Tarnowie, kierujący oplem omega, 51-letni mieszkaniec miasta wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka, kierującemu suzuki, 29-letniemu mieszkańcowi Milówki, w wyniku czego doszło zderzenia. Kierujący suzuki doznał złamania reki. Obydwaj byli trzeźwi.
21 kwietnia po godz. 16:00 w Lubczy kierujący fordem mondeo, 23-letni mieszkaniec Kowalowej, jadąc drogą powiatową nr K 1383 od Kowalowej, na prostym odcinku drogi potracił 5-letnią dziewczynkę, która przebiegała przez jezdnię. Dziecko doznało potłuczeń ciała, pozostało w szpitalu na obserwacji. Kierujący był trzeźwy.
W sobotę po godzinie 8:00 kierująca peugeot 307, 44-letni mieszkanka Jadownik jadąca w Tarnowie ul. Niedomicką, w kierunku Łęgu Tarnowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Mroźną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi 80, w wyniku czego doszło do zderzenia aut. Zarówno ona jak i kierujący audi, 22-letni mieszkaniec Łęgu trafili do szpitala. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała i złamania kości śródręcza, mężczyzna złamania palca ręki i podejrzenia urazu kręgu lędźwiowego. Obydwoje byli trzeźwi.
25 kwietnia wieczorem w Odporyszowie na ul. Jana Pawła II zatrzymano 22-letniego kierującego samochodem marki MG Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna spowodował kolizję wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieszkaniec Odporyszowa miał w organizmie 2.5 promila alkoholu.

Różne
Jak pisaliśmy w osobnej informacji, tarnowska drogówka wzbogaciła się o nowy sprzęt – oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159 i motocykle Honda CBF 1000A, a także w nowoczesny ambulans pogotowia ruchu drogowego Renault Master, służący do zabezpieczenia miejsc wypadków i kolizji drogowych. W wiadomości podawaliśmy parametry techniczne ww. aut. Otrzymany sprzęt zakupiony został w ramach realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”. Mieszkańcy Tarnowa mieli okazję zobaczyć nowe pojazdy tarnowskiej policji podczas organizowanej w ostatnią sobotę na tarnowskim rynku III ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa MOTOSERCE, której Komenda Miejska była partnerem.
20 kwietnia w godzinach rannych w rzece Olszynce w Szerzynach ujawniono zwłoki 53-letniego mieszkańca miejscowości, którego zaginięcie w lutym zgłosiła rodzina.. Zwłoki zauważył rolnik jadący w pole. Czynności wykonane na miejscu przez śledczych, pod nadzorem prokuratora, wstępnie wykluczyły, by o jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.
21 kwietnia w godzinach popołudniowych pociąg osobowy śmiertelnie potracił kobietę. Z ustaleń wynika, że rzuciła się ona pod nadjeżdżający skład relacji Kraków-Rzeszów. Do tragicznego zdarzenia doszło tuż za wiaduktem w miejscowości Jodłówka Wałki. Przeprowadzone na miejscu czynności śledcze, wykluczyły udział w zdarzeniu osób trzecich. Zmarła to 31-letnia mieszkanka Nowych Żukowic.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:55:23
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html