To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   III Tarnowska Wiosna Jazzowa zaproszenia !   -   27/4/2011
3rd Tarnow Jazz Spring
Już jutro, 28 kwietnia startuje IV Tarnowska Wiosna Jazzowa - 3rd Tarnow Jazz Spring. W programie kolejnych dni (29 kwietnia, 1 i 2 maja): Czecho-Słowacki Wyszehrad Day, Pavel Ryba (Cz) & PaCoRa (Sk), Gala Jazzu: Apostolis Anthimos Jazz Group, RGG Trio & Leszek Żądło i Gala Bluesa: czołowi polscy bluesmani wg Blues Top (ankieta kwartalnika „Twój Blues”), oraz gwiazda wieczoru „Blues Express“(USA). Koncerty odbywać się będą w restauracji Bombay Music, Piwnicy TCK oraz w Tarnowskim Teatrze.

Ogloszenie

INAUGURACJA FESTIWALU: 28 kwietnia godz. 20:00, restauracja Bombay Music - Jazz Steps (Węgry)

CZECHO-SŁOWACKI Wyszehrad Day - Piwnica TCK, 29 kwietnia godz. 19.30 - Pavel Ryba (Cz), B. & The MonkeyMakers (Sk)
Zespół B. & The MoneyMakers
Boris Čiampor – harp, voc
Lukáš Hrončiak – guit
Teo Bindas – guit, voc
Vladimír „Chlebo“ Chlebničan – bass
Igor Babjak – drums

GALA JAZZU - 1 maja godz. 20.00 - Tarnowski Teatr
Leszek Żądło (ur. 1945 w Krakowie) - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Podczas Gali Jazzu usłyszymy również najnowszy projekt Apostolisa Anthimosa. W jego nowym trio występują muzycy znani ze współpracy z Johnem McLaughlinem i innymi tuzami jazzu i rocka: Gary Husband i Etienne Mbappe. Wspólny koncert składu Anthimos - Husband - Mbappe to spotkanie na pograniczu kilku stylistyk: z fascynacji jazzem, rockiem i muzyką etniczną powstanie jedna, spójna całość. Zarówno Apostolis Anthimos, jak i Gary Husband to utalentowani multiinstrumentaliści, którzy w czasie koncertu z pewnością zaprezentują pełnię swoich możliwości. To niepowtarzalne wydarzenie - unikat, który trzeba zobaczyć i usłyszeć.
Apostolis Anthimosa zadebiutował w 1971 roku jako gitarzysta zespołu Silesian Blues Band (SBB), w którym grał do 1981 r. Już jako 17-latek, w ramach projektu Grupa Niemen, wystąpił w 1972 roku na festiwalu Jazz and Rock Now otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Monachium, grając obok takich znakomitości jak Charles Mingus oraz John McLaughlin i The Mahavishnu Orchestra. W okresie tym towarzyszył też z Grupą Niemen w trasie koncertowej Jacka Bruce a. Z SBB koncertował w kraju i za granicą (Węgry, Austria, NRD, RFN, Czechosłowacja, Dania, Szwecja, Holandia, Finlandia, Szwajcaria, Belgia, Meksyk, USA, Kanada). Wśród ważnych momentów w karierze Apostolisa należy wyróżnić współpracę z Johnem McLaughlin em oraz z Patem Metheny-m.
Gary Husband kojarzony jest przede wszystkim z największymi nazwiskami jazz-rocka. Nagrywał i koncertował z Allanem Holdsworthem (m.in. legendarny album "Atavachron"), Billy Cobhamem, Johnem McLaughlinem, a także z gwiazdami rocka (Gary Moore, Steve Hackett, Tony Levin, Chris Squire, Jeff Beck, Terry Bozzio, Simon Phillips i wielu innych). Pracował z zespołami Level 42, Mike & The Mechanics, Spandau Ballet i Pet Shop Boys. Jest utalentowanym perkusistą, ale i wyśmienitym pianistą, obsługującym także liczne syntezatory. Kilka lat temu założył Gary Husbands Force Majeure, super-grupę w której składzie znaleźli się m.in. oryginalny skrzypek Mahavishnu Orchestra, Jerry Goodman, trębacz Randy Brecker, a także pianista Jim Beard i basista Matthew Garrison - obaj pracowali z Apostolisem Anthimosem przy okazji projektu "Days We Can t Forget".
Etienne Mbappe to zdecydowanie ktoś więcej niż jeden z najlepszych basistów fusion na świecie. To nie tylko doskonały gitarzysta basowy, ale też wrażliwy aranżer, kompozytor i piosenkarz! Mając na swoim koncie wspólną pracę z Quincy Jonesem i łączący fusion z muzyką etniczną projekt Ultramarine, w lata 90. XX wieku wszedł jako część projektu Zawinul Syndicate. Praca z liderem Weather Report doskonale wpisała się w jego muzyczne poszukiwania i chęć do łączenia różnych stylistyk. Grał także m.in. z Steps Ahead, a także na ostatniej płycie jednego z największych artystów XX wieku - Raya Charlesa. W 2010 r. dołączył do najnowszego projektu Johna McLaughlina, 4th Dimension.

GALA BLUESA - 2 maja godz. 20.00, Tarnowski Teatr
W Tarnowie na specjalnym koncercie spotka się wybrana przez czytelników "Twojego Bluesa" śmietanka polskiego bluesa: JJ Band (zwycięzca kategorii "Płyta roku" za album "JJ Band i przyjaciele grają Tadeusza Nalepę"), HooDoo Band ("Zespół roku"), Joanna Mrozek ("Wokalistka roku"), Tomasz Nitribitt ("Wokalista roku"), Michał Kielak ("Harmonijkarz roku"), Bartek Szopiński ("Pianista roku"), Jan Gałach ("Instrumentalista roku" - skrzypce), oraz duet Przytuła i Kruk ("Odkrycie roku").
W drugiej części koncertu wystąpi gość specjalny - Blues Caravan: Girls with Guitars. Trzy dziewczyny to: Brytyjka Dani Wilde (gitara, śpiew) oraz Amerykanki: Samantha Fish (gitara, śpiew) i Cassie Taylor (bas, śpiew). Choć wszystkim daleko do trzydziestki, doświadczeniem scenicznym mogłyby się podzielić z o wiele starszymi od siebie adeptami gitary. Wilde ma na koncie dwie solowe płyty, Taylor - udział w nagraniu aż dziesięciu (m.in. jako członkini zespołu swego ojca, Otisa Taylora oraz jako gość specjalny Garyego Moorea), zaś Fish - występy m.in. na scenie legendarnego chicagowskiego klubu Rosas Lounge. Dziewczyny promują niedawno wydaną wspólną płytę „Girls with Guitars”.
Projekt „Blues Caravan” to muzyczne „dziecko” Thomasa Rufa, właściciela prężnie działającej wytwórni płytowej operującej na muzycznym obszarze where blues crosses over czyli tam, gdzie blues krzyżuje się z innymi gatunkami – najczęściej z rockiem, czasami z jazzem i muzyką etniczną. Sześć lat temu Ruf wpadł na pomysł, by wsadzić w jeden autobus trzech wykonawców oraz grupę świetnych sidemanów, i objechać z nimi Europę. Pomysł ten wpisuje się w długą tradycję podobnych projektów, z których wiele jest dziś już legendarnych – jak pamiętna trasa STAX/Volt Revue po Europie Zachodniej z 1967 roku, jeżdżący mniej więcej w tym samym czasie po Stanach i Anglii autobus pełen artystów wytwórni Motown, czy przemierzające w latach 60. Europę American Folk Blues Festivals. Idea jest prosta: za jednym zamachem publiczności serwowany jest nie jeden, a kilku artystów – i to w cenie jednego biletu! Gratką jest to, że każdego z wykonawców widzimy zarówno we własnym repertuarze, jak i w kilku specjalnie na tę okazję przygotowanych utworach wykonywanych wspólnie. Zazwyczaj profituje to niepowtarzalną atmosferą i niespodziewanymi scenicznymi sytuacjami.
Wykonawcy:
"Blues Caravan: Girls with Guitars": Dani Wilde, Samantha Fish, Cassie Taylor
JJ Band
HooDoo Band
Joanna Mrozek
Tomasz Nitribitt
Michał Kielak
Bartek Szopiński
Jan Gałach
Przytuła i Kruk.

Wstęp na pojedyncze koncerty galowe w cenie 25 zł (35 zł. w dniu koncertu). Można też nabyć w Teatrze im. L. Solskiego karnet na Galę Jazzu oraz Galę Blues w cenie 40 zł.

UWAGA KONKURS! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na Galę Jazzu (niedziela) i Galę Blues Top (poniedziałek) . Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę odpowiedniego koncertu, w którym chcielibyście wziąć udział. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w sobotę ok. godz. 20:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:30:49
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html