To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Modernizacja linii kolejowej na odcinku Bochnia – Biadoliny    -   27/4/2011
PKP nareszcie remontuje E 30
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zawarły umowę na modernizację linii kolejowej E30 Kraków - Rzeszów na odcinku Bochnia - Biadoliny. Kontrakt o wartości 500 milionów 729 tysięcy 122 złotych zrealizuje konsorcjum firm PKP Energetyka S.A., Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. oraz Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno - Torowe Sp. z o.o.. Roboty rozpoczną się w maju br., a termin ich zakończenia przewidywany jest na grudzień 2014 roku.

Ogloszenie

Zakres modernizacji linii obejmuje obejmuję między innymi: modernizację układu torowego na długości 22,3 km linii, przebudowę układów torowych na stacjach Brzesko i Biadoliny, przebudowę 3 przystanków osobowych: Rzezawa, Jasień Brzeski, Sterkowiec, przebudowę 70 obiektów inżynieryjnych, w tym: 10 wiaduktów kolejowych i 1 drogowego, 6 mostów oraz 53 przepustów, budowę 2 przejść podziemnych dla pieszych, likwidację 6 przejazdów kolejowych w poziomie szyn, podwyższenie kategorii na 7 przejazdach kolejowych, modernizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji, całkowitą wymianę sieci trakcyjnej w torach stacyjnych i szlakowych, budowę 16,4 km ekranów akustycznych.

W ramach modernizacji linii kolejowej, dotychczasowa stacja kolejowa w miejscowości Biadoliny (na zdjęciu obecny stan) zostanie przekształcona na przystanek kolejowy bez bocznic.
Wybudowane zostaną 2 perony zewnętrzne jeden w kierunku Tarnowa, drugi w kierunku Krakowa, w wyniku czego zlikwidowany zostanie peron środkowy. W pobliżu budynku stacyjnego wybudowane zostanie przejście podziemne dla pieszych, z którego będą przejścia na perony. Tym samym dotychczasowa kładka naziemna zostanie wyburzona.

W sprawie modernizacji układu komunikacyjnego po stronie gminy Borzęcin w miejscowości Bielcza wójt gminy Janusz Kwaśniak wraz z merytorycznymi pracownikami odbył z przedstawicielami PKP i firmy projektowej kilka spotkań, w tym 14 stycznia br. przy udziale radnych z miejscowości Bielcza i sołtysa wsi.
- Pierwotnie negatywnie zaopiniowałem koncepcję przebudowy linii kolejowej w miejscowości Biadoliny, gdyż nie uwzględniała interesów mieszkańców wsi Bielcza i gminy Borzęcin w zakresie korzystania z przystanku kolejowego. Nasze uwagi dotyczyły dostępności komunikacyjnej przystanku, a szczególnie koniecznej budowy chodników i dróg od strony Bielczy. W trakcie rozmów osiągnięto jednak konsensus, w wyniku którego od drogi gminnej Bielcza – Biadoliny, wzdłuż torów od strony północnej w kierunku zachodnim, aż do stacji transformatorowej będzie wybudowana droga wraz ze zjazdami na posesje i działki. Droga będzie miała szerokość od 5 metrów (od zjazdu z drogi gminnej) do 3,5 metra (dalszy odcinek w kierunku stacji transformatorowej). Wybudowany zostanie również chodnik o szerokości 2,50 metra, na odcinku począwszy od wspomnianej drogi do przejścia podziemnego – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak – Co ważne, będą miejsca dla parkowania samochodów osobowych wzdłuż projektowanej drogi.
Gmina wystąpiła również do PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie z propozycja budowy parkingu na gruncie stanowiącym własność kolei w miejscu do tej pory przez korzystających z usług transportu kolejowego użytkowanym.
- Zaproponowaliśmy partycypacje w kosztach przedsięwzięcia po 50 % ze strony gminy i PKP - mówi radny i wiceprzewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie, Zbigniew Pałach.
Wszystko wskazuje na to, że już niedługo dzięki prowadzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycjom zmieni się wizerunek dworców, stacji i przystanków kolejowych. Przynajmniej na odcinku Bochnia – Biadoliny linii kolejowej Kraków - Rzeszów. I o to nam wszystkim przecież chodzi, aby na stacjach nie było tak szaro, brzydko, brudno i nieprzyjemnie. [tell]
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:40:36
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html