To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Interesująca wystawa w Tuchowie    -   28/4/2011
Czarnobyl. 25 lat później
W Tuchowskim Domu Kultury otwarto w środę ciekawą wystawę fotografii Grzegorza Kubita "Czarnobyl. 25 lat później". Przypomnijmy, kilka dni temu minęła okrągła 25. rocznica katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, której skutki dotknęły tereny całej wschodniej, centralnej i północnej Europy. Do dziś w promieniu 30 kilometrów od reaktora nikt nie mieszka. Na tuchowskiej wystawie prezentowany jest zbiór zdjęć z centrum wymarłej "zony", czyli miasta Prypeć, w którym do 1986r. mieszkało 50 tysięcy ludzi. Wystawę oglądać będzie można do 11 maja.

Ogloszenie

- Wyprawa do Czarnobyla miała się odbyć w ubiegłym roku, ale pewien splot okoliczności sprawił, że trzeba było odłożyć wyjazd. Końcem marca tego roku, już bez żadnych niespodzianek udało się wybrać do Czarnobyla. Na szczęście nikt z administracji zony, czyli 30 kilometrowego terenu wokół elektrowni pilnowanego przez służby mundurowe nie cofnął pozwoleń na wjazd. Głównym celem eskapady nie było jednak samo miasto Czarnobyl ani też słynna na cały świat elektrownia atomowa. Głównym celem wyprawy do miejsca największej atomowej katastrofy w dziejach ludzkości jest opuszczone miasto Prypeć. Miasto zbudowane w głównej mierze dla pracowników elektrowni, położone jest około 4 kilometry od reaktora. Prypeć - blisko 50 tysięczne miasto, zostało ewakuowane w przeciągu dosłownie kilku godzin. Ludzie brali tylko najpotrzebniejsze przedmioty, jak dokumenty i pieniądze. Mieli wrócić do trzech dni. Niestety nie wrócili już nigdy. Miasto to skansen socjalizmu, w którym zatrzymał się czas. Bardzo groteskowo na tle blokowisk i setek opuszczonych w pośpiechu mieszkań wygląda opuszczone wesołe miasteczko. Idąc główną ulicą Kurczatowa, mijamy dom kultury, pocztę, centrum handlowe, hotel i restaurację „Polesie”, szkołę muzyczną, kino. Jedynie nienaturalna cisza oraz wdzierająca się wszędzie roślinność mówią, że coś tu jest nie tak - mówi autor wystawy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:22:48
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html