Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów coraz bardziej ekologiczny – nowe wozy specjalistyczne    -   29/4/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
W Urzędzie Miasta Tarnowa podpisano wczoraj, 28 czerwca umowę – darowiznę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na zakup nowoczesnego samochodu-śmieciarki. Co ciekawe, w myśl porozumienia, drugi taki sam pojazd, samorząd zobowiązał się sfinansować sam. Jak informuje magistrat, miasto będzie dzięki temu nie tylko bardziej ekologiczne, przyjazne dla środowiska i ludzi, inwestycja pozwoli także zaoszczędzić spore środki – autobusy są bowiem tańsze w eksploatacji od tradycyjnych pojazdów tego typu.

Ogloszenie

-W Tarnowie rozpoczynamy pilotaż tego systemu, jeżeli się sprawdzi, niewykluczone, że autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym pojawi się jeszcze więcej – mówi Prezydent Ryszard Ścigała. -To pierwsza umowa tego typu w Polsce – dodaje dyrektor Karpackiego Oddział Obrotu Gazem Edward Totoń.
PGNiG przekazało miastu dotację w wysokości 260 tys. zł, co pozwoli na pokrycie kosztów zakupu jednego samochodu. Drugi ekologiczny pojazd zostanie zakupiony ze środków budżetowych miasta.

Nowe samochody będą napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Będą to więc pojazdy w pełni ekologiczne oraz, dzięki mniejszym rozmiarom, bardziej uniwersalne niż śmieciarki dotychczas użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Stosunkowo małe gabaryty umożliwią skierowanie nowych samochodów do obsługi wąskich uliczek na starym mieście, co będzie miało korzystny wpływ na stan ich nawierzchni.

Dodajmy, że PGNiG to największa polska spółka zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej. Działalność prowadzi głównie w Polsce, a także za granicą – w Libii, Pakistanie, Czechach, Danii, Niemczech. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 23 września 2005 roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(29-04-2011) lolek :
28 czerwca?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) bolek :
A ja mam pytanie w sprawie formalnej.Czy chodzi o autobusy do wożenia śmieci czy o śmieciarki do wożenia ludzi.Co autor chciał powiedzieć,bo jakoś nie zrozumiałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) sds :
i co ztego jak MPGK dalej najdroższą firmą zbierającą smieci i deficytową.a prywatne firmy chodz nie dostają takich prezentów zarabiają na wywozie smieci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) tarnowianka :
Ja też nie rozumiem co w końcu będzie jeździć na tym gazie. Coś mi się wydaje,że sam autor był na gazie pisząc takie bzdety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) sarena :
Czy mozna az tak sie mylic , mysle ze data 28 kwietnia a 28 czerwca to dosc spora roznica w czasie.Kto jest odpowiedzialny za podawanie takich blednych informacj. A moze nalezaloby wczesnie sprawdzic poprawnosc aby nie wprowadzac w blad opinie publiczna. Gratuluje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) P :
Co wspólnego z ekologia ma marnowanie energii elektrycznej na podświetlanie fasad niektórych budynków przez całą noc? Nie można tak od 20.00 do 24.00 co w skali roku oznacza gigantyczne oszczędności. Bardzo często obserwuję tak zwane czyszczarki (na bazie dużych ciężarówek) czyszczące zupełnie czyste ulice i smrodzące przy okazji na całego, gdzie oszczędności kiedy po starym mieście strażnicy miejscy i policjanci jeżdżą furgonami a można choćby na piechotę, rowerem czy skuterem. Gdzie tu ekologia jak centrum jest opalane węglowymi piecami w których z powodu dramatycznej biedy pali się często różne świństwa co czuć aż nadto. Ja na przykład chętnie dojeżdżałbym do pracy rowerem ale na linii rzędzin-krakowska nie ma ścieżki rowerowej, po chodniku nie wolno a ulicą strach i zgroza, więc niech nikt mi nie mówi że w tym mieście dba o ekologię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2011) Gościnny :
Ciekaw jestem co miasto wybuduje PGNiG za ten "śmierciarko-autobus".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2011) ZX :
Z tekstu możemy się dowiedzieć, że w kwietniu mamy już 28 czerwic, a więc jest to informacja edukacyjna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947