To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów coraz bardziej ekologiczny – nowe wozy specjalistyczne    -   29/4/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
W Urzędzie Miasta Tarnowa podpisano wczoraj, 28 czerwca umowę – darowiznę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na zakup nowoczesnego samochodu-śmieciarki. Co ciekawe, w myśl porozumienia, drugi taki sam pojazd, samorząd zobowiązał się sfinansować sam. Jak informuje magistrat, miasto będzie dzięki temu nie tylko bardziej ekologiczne, przyjazne dla środowiska i ludzi, inwestycja pozwoli także zaoszczędzić spore środki – autobusy są bowiem tańsze w eksploatacji od tradycyjnych pojazdów tego typu.

Ogloszenie

-W Tarnowie rozpoczynamy pilotaż tego systemu, jeżeli się sprawdzi, niewykluczone, że autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym pojawi się jeszcze więcej – mówi Prezydent Ryszard Ścigała. -To pierwsza umowa tego typu w Polsce – dodaje dyrektor Karpackiego Oddział Obrotu Gazem Edward Totoń.
PGNiG przekazało miastu dotację w wysokości 260 tys. zł, co pozwoli na pokrycie kosztów zakupu jednego samochodu. Drugi ekologiczny pojazd zostanie zakupiony ze środków budżetowych miasta.

Nowe samochody będą napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Będą to więc pojazdy w pełni ekologiczne oraz, dzięki mniejszym rozmiarom, bardziej uniwersalne niż śmieciarki dotychczas użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Stosunkowo małe gabaryty umożliwią skierowanie nowych samochodów do obsługi wąskich uliczek na starym mieście, co będzie miało korzystny wpływ na stan ich nawierzchni.

Dodajmy, że PGNiG to największa polska spółka zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej. Działalność prowadzi głównie w Polsce, a także za granicą – w Libii, Pakistanie, Czechach, Danii, Niemczech. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 23 września 2005 roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:10:09
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html