To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   02/5/2011
Kradną co popadnie
Zabudowania gospodarcze czy place budowy najwyraźniej regularnie odwiedzane są przez złodziei. Jeden z nich, zatrzymany przez „kryminalnych”, 37-letni mieszkaniec Lichwina regularnie okradał sąsiadów i mieszkańców okolicznych miejscowości, wynosząc np. szlifierki i wiertarki kątowe oraz piły spalinowe. Policjantom udało się ustalić także wcześniejsze włamania mężczyzny, nawet te sprzed ośmiu lat. Złodzieje wykorzystują również naszą nieuwagę np. podczas wizyty w szpitalu; okazją może być ponadto niezabezpieczony samochód. Tak było na jednej z posesji w Szczepanowicach, gdzie z pojazdu Iveco 27-letni mężczyzna ukradł 350 zł, a następnie zabrał ze sobą... suszące się na balkonie ubrania...

Ogloszenie

Kradzieże
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lichwina, który pod osłoną nocy okradał sąsiadów i mieszkańców okolicznych miejscowości. Działał w okresie zimowym, na terenie Rychwału, Łowczówka, Lubinki i Lichwina. Wykorzystywał „okazję”- niezabezpieczone należycie zabudowania, z których wynosił szlifierki i wiertarki kątowe, kosy i piły spalinowe oraz kable siłowe. Ma na swoim koncie kradzież z lasu w Lubince, ściętego i przygotowanego przez właściciela do transportu drzewa. Jego ofiarami padło kilkanaście osób. W niespełna dwa miesiące ukradł mienie o wartości blisko 7.5 tysiąca złotych. W toku realizacji sprawy ustalono, że mężczyzna jest także sprawcą dokonanego 8 lat temu włamania w Rychwałdzie i kradzieży sprzed 3 lat w Łowczówku, podczas których skradzione zostały elektronarzędzia. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zatrzymanego mężczyzny, odzyskano pochodzące z kradzieży mienie o wartości 5700 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
27-letni mężczyzna wykorzystując niezabezpieczony samochód Iveco, stojący na terenie jednej z posesji w Szczepanowicach, ukradł ze schowka 350 złotych. Opuszczając posesję zabrał suszące się na balkonie ubrania. Został zatrzymany, skradzioną odzież odzyskano.
Do kradzieży doszło na terenie szpitala przy ul. Lwowskiej w Tarnowie. Nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność 14-letniej pacjentki szpitala skradł telefon komórkowy o wartości 350 zł. oraz odtwarzacz plików mp3 o wartości 50 zł. Pokrzywdzoną jest mieszkanka Zbylitowskiej Góry.
Do kradzieży doszło na placu budowy autostrady w miejscowości Nowa Jastrząbka. Nieznany sprawca/y wykorzystał fakt pozostawienia bez dozoru przewodów od kompresora po czym dokonał ich kradzieży. Skradziono w sumie 70 mb. przewodów o łącznej wartości 3500 zł.

Zniszczenie mienia
Na parkingu przed sklepem przy ul. Błonie w Tarnowie doszło do uszkodzenia samochodu m-ki Renault Clio. Sprawca dokonał zarysowania powłoki lakierniczej przednich i tylnych drzwi oraz błotnika. 38-letnia właścicielka samochodu wyceniła straty spowodowane uszkodzeniem na kwotę 750 zł.

Za kółkiem
26 kwietnia przed godziną 11.00 w Siedliskach kierujący rowerem, 75-letni mieszkaniec miejscowości jadący w kierunku Tuchowa, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z przeciwka, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący oplem corsą, 31-letni mieszkaniec Gromnika nie ucierpiał, był trzeźwy. Rowerzysta doznał złamania kości uda. Pobrana została mu krew do badań.
W Ryglicach na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej z Podkarpacką doszło do wypadku drogowego. Kierujący motorowerem, 78-letni mieszkaniec miejscowości wykonując manewr skrętu w lewo, zahaczył o wyprzedzające go z lewej strony volvo, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z fiatem punto, którym poruszała się 28-letnia mieszkanka Uniszowej. W wypadku ucierpiał kierujący motorowerem. Kierujący byli trzeźwi.
27 kwietnia w godzinach popołudniowych w Dębinie Zakrzewskiej zatrzymano rowerzystę. 49-letni mieszkaniec Łętowic miał w organizmie blisko 2.5 promila alkoholu.
Do wypadku drogowego doszło w sobotę w Rzuchowej. Kierujący Fordem Eskort 19-letni mieszkaniec tejże miejscowości na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i potrącił prawidłowo idącą w przeciwnym kierunku 50-letnią mieszkankę Rzuchowej. Kobiecie udzielono pomocy medycznej. Została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie miednicy, złamanie żeber oraz prawej ręki. Kierowcę Forda poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującego zatrzymano w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy oraz samochód. Kierującemu grozi 3 lata pozbawienia wolności.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali w Ryglicach do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Hundai Atos. 55-letniego kierowcę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Narkotyki
Policjanci KP Tarnów-Zachód zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę posiadania środków odurzających. 21-letni mieszkaniec Szczepanowic posiadał przy sobie niemalże 2 gramy marihuany.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 27 maja przed godziną 18.00 tarnowska policja otrzymała zgłoszenie o ujawnieniu na terenie paku Strzeleckiego w Tarnowie niewybuchu. Na miejsce skierowano policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego tarnowskiej komendy, którzy zabezpieczyli znalezisko. „Prawdopodobnie to posiadający część zapalnika granat F1, pochodzący z czasów II wojny światowej. Został ujawniony na głębokości kilkunastu centymetrów w ziemi, daleko placu zabaw, w miejscu wałów po dawnej strzelnicy. Policjanci przeprowadzili ewakuację ludności, sprawdzili także teren przyległy do znaleziska. Wygrodzono strefę bezpieczeństwa dozorowaną do czasu usunięcia granatu przez wojskowych saperów” - pisała 28 kwietnia rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:58:49
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html