To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Laureaci Złotych Gongów na I Gali Muzyki Chrześcijańskiej w Tarnowie    -   02/5/2011
Muzycznie obdarowani
W sobotę w Tarnowie odbyła się historyczna - w skali kraju ! - uroczystość. Była nią I Gala "Muzyczne Dary". Po raz pierwszy polskim twórcom muzyki popularnej, których przekaz odwołuje się do chrześcijaństwa, wręczono jak najbardziej rzeczywiste "Złote Gongi" . O tym, kto otrzyma te prestiżowe statuetki zdecydowali słuchacze kilkudziesięciu rozgłośni radiowych, które nadają listę przebojów "Muzyczne Dary". Dotychczas "Złote Gongi" przyznawane były "wirtualnie". Laureaci i inni muzycy zaprezentowali się nie tylko podczas Gali, ale też podczas Koncertu Papieskiego na Rynku. Transmitowana do Polski, USA i Kanady, inspirująca impreza zaistniała w naszym mieście głównie dzięki zaangażowaniu naszych kolegów z RDN- Małopolska.

Ogloszenie

Podczas Gali odbywającej się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie."Złote Gongi" trafiły do zespołów i solistów wykonujących muzykę z przesłaniem chrześcijańskim.
Monika Kuszyńska i Muniek Staszczyk to wokaliści 2010 roku. Najlepszym zespołem została grupa Maleo Reggae Rockers. Płyta roku 2010 nosi tytuł "SkąDokąd" - zespołu Raz Dwa Trzy. Piosenka roku 2010 to utwór "Rzeczy zmieniają się" Mieczysława Szcześniaka. Natomiast za debiut roku uznano zespół Love Story (na zdjęciu, podczas odbioru nagrody), zaś projekt roku to album "Historia" - Elektrycznych Gitar. Specjalne Złote Gongi trafiły do Małgorzaty Kotarby, redaktor naczelnej Magazynu Muzycznego RUaH.pl oraz do twórców Listy Przebojów "Muzyczne Dary" Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaniny Iwańskiego. Złote Gongi były do tej pory wręczane wirtualnie, podczas listy przebojów. Pierwszy raz, statuetki trafiły do artystów podczas prawdziwej Gali.

Lista przebojów "Muzyczne Dary" jest transmitowana w ponad dwudziestu stacjach radiowych w Polsce i za granicą (USA i Kanada). Listę od 11 lat prowadzą dziennikarz muzyczny Dariusz Ciszewski i gitarzysta i kompozytor Janusz Yanina Iwański.-Muzyka jest dobrem. Chcemy się podzielić tym co najlepsze. Perspektywa beatyfikacji Jana Pawła II przypomina nam o niebiańskiej przyszłości dla człowieka. Tej perspektywy nie można unikać w tekstach. Muzyka chrześcijańska ma bardzo wiele do przekazania - mówi Dariusz Ciszewski. Janusz Yanina Iwański uważa, że nie istnieje sztuka bez sacrum. - Młodzi odchodzą od Boga i wracają do Niego. Pewnego dnia odkrywają, że sensem życia jest zmierzanie do Boga. Przed laty było niewielu wykonawców, którzy przyzwali się do Boga. Dziś to jest już "mega petarda". Dołączają do tego grona profesjonaliści i młodzi. W Polsce rodzi się potężny rynek, który dzieli się miłością do Boga - powiedział kompozytor, autor tekstów i wykonawca na antenie RDN Małopolska. Po Gali na tarnowskim rynku odbył się papieski koncert. Zagrali Anti Babylon System, Janusz Yanina Iwański i gwiazda wieczoru - grupa Maleo Reggae Rockers. Organizatorami imprezy byli Lista Przebojów "Muzyczne Dary", Radio RDN Małopolska i Urząd Miasta Tarnowa.

Z refleksją Andrzeja Króla, uczestnika sobotniej Gali, będzie można zapoznać się w naszym portalu we wtorek 3 maja ...
Posłuchaj, co o Gali powiedzieli nam Dariusz Ciszewski i Janusz Yanina Iwański :Posłuchaj, co o udziale w imprezie i swojej twórczości powiedzieli nam (jeszcze przed Galą) muzycy zespołu LOVE STORY i Beata Bednarz :

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:53:24
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html