To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Decyzja Prokuratury nie wyjaśnia wątpliwości dotyczących oświadczeń majątkowych radnego B.Babuśki aktualizacja   -   04/5/2011
Jest umorzenie, wątpliwości pozostają
Kilka dni temu sekretariat Prokuratury Rejonowej w Tarnowie poinformował nas, iż postanowieniem z dnia 14 kwietnia br. umorzono śledztwo w sprawie złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych przez radnego Miasta Tarnowa Bartłomieja Babuśkę (m.in. możliwości zatajenia udziałów w spółkach handlowych). Prokuratura podjęła decyzję po zakończeniu czynności śledczych zleconych krakowskiej Policji pod koniec stycznia. Według Prokuratury - "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa". Niestety, prokuratura nie uzasadniła tego twierdzenia w przesłanym nam lapidarnym zawiadomieniu, co powoduje, że decyzja ta nie rozwiewa żadnych naszych wątpliwości. Wszystkie bowiem fakty, przywołane przez nas w dwóch artykułach dot. tej sprawy, pozostają aktualne. Na przykład w Krajowym Rejestrze Sądowym Bartłomiej Babuśka nadal widnieje jako udziałowiec jednej ze spółek.

Ogloszenie

Przypomnijmy, 29 listopada 2010 roku napisaliśmy o wątpliwościach dotyczących prawdziwości dwóch ostatnich wówczas oświadczeń majątkowych radnego Babuśki. Zainteresowaliśmy się nimi, kontynuując śledztwo dziennikarskie, wywołane informacjami o prowadzonych w różnych częściach kraju postępowaniach prokuratorskich i sądowych, których obiektem zainteresowania był (i nadal jest) przedsiębiorczy radny tarnowskiej Platformy Obywatelskiej. Poprosiliśmy tarnowską Prokuraturę o "prawno-karne wartościowanie zachowań opisanych w artykule". Co prawda Prokuratura Okręgowa natychmiast uznała nasz wniosek za "zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa", ale na wstępne rozpoznanie przez Prokuraturę Rejonową i decyzję o wszczęciu śledztwa czekać musieliśmy dwa miesiące. Pod koniec stycznia nareszcie uznano, że są przesłanki do przeprowadzenia śledztwa. Dochodzenie prowadził od lutego Wydział Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. To na podstawie jego ustaleń, prokurator podjął decyzję o umorzeniu dalszego śledztwa.
Z oceną decyzji Prokuratora wstrzymujemy się do czasu poznania jej uzasadnienia. Sam jednozdaniowy komunikat o umorzeniu śledztwa to jednak stanowczo za mało, aby rozwiać narosłe wokół sprawy kontrowersje. Zresztą już samo sformułowanie nas intryguje, użyto bowiem formuły "braku danych dostatecznie uzasadniających ...", nie skorzystano natomiast z najczęstszej przy umorzeniach - jednoznacznej - formuły "braku znamion czynu zabronionego". Czy oznacza to, że takich znamion nie ma, czy też, że śledczym nie udało się zgromadzić materiału "dostatecznie" je uzasadniających ? Jeśli jednak są jakiekolwiek wątpliwości, to dlaczego Prokurator podjął decyzję o umorzeniu, a nie kontynuacji śledztwa ?
Decyzja Prokuratury rodzi wiele takich pytań.
Tak, jak my mamy obowiązek informowania o faktach i publicznego stawiania pytań, gdy budzą one wątpliwości, tak Prokurator ma prawo do oceny tych faktów, ale i obowiązek przeprowadzenia rzetelnego śledztwa, którego rezultat - ze względu na osobę publiczną, której śledztwo dotyczy - powinien być podany do publicznej wiadomości, wraz z jednoznacznym wyjaśnieniem tychże wątpliwości.
Niestety, uzasadnienia decyzji, mimo podjętych starań, na razie nie uzyskaliśmy. Prokurator, który ją podjął jest - jak nas poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej, Bożena Owsiak - na zwolnieniu lekarskim. Zaraz po jego powrocie będziemy starali się z nim skontaktować i poznać jego interpretację niezmiennych przecież faktów, dzieląc się tą wiedzą z inTARnautami.

Nasze obecne działania nakierowane zostają jednak nie tylko na możliwość poznania treści uzasadnienia decyzji, od której - co należy podkreślić - nie przysługuje odwołanie, ale też na dalsze zgłębianie okoliczności, dotyczących tej bulwersującej sprawy.
Dotychczas, informując o dziwnych rozbieżnościach między danymi w publicznych rejestrach a informacjami podanymi przez radnego w oświadczeniach, opieraliśmy się na informacjach zawartych w KRS (nic się tam zmieniło od czasu publikacji naszych tekstów). Przypominamy, zgodnie z ustawą o Krajowym Rejestrze Sądowym istnieje domniemanie prawdziwości tych danych.
Obecnie, w obliczu decyzji Prokuratury, zostaliśmy zmuszeni do lektury kilku tomów akt dokumentów przechowywanych w Sądzie Rejonowym w Krakowie, dotyczących spółek handlowych, o których pisaliśmy w naszych artykułach. Szczególnie interesuje nas oczywiście korespondencja między sądem a spółką, prowadzona w ostatnich 2 latach. Lektura ta obfituje w wiele interesujących wątków. Mamy nadzieję, że śledczy zainteresowali się nimi podczas prowadzonego postępowania i udało im się wyjaśnić wiele okoliczności, które - naszym zdaniem - wywołują szereg kolejnych pytań. Dlaczego na przykład zarząd jednej ze spółek, kilkukrotnie wzywany pod koniec ubiegłego roku przez sąd rejestrowy do dostarczenia aktualnej listy wspólników (zarząd za jej brak był nawet karany grzywną), dostarczył nareszcie w grudniu 2010 r. - czyli już po publikacji naszego artykułu - listę wspólników ... na której nadal widnieje nazwisko tarnowskiego radnego ?
O tych i wielu innych pytaniach, będących wynikiem naszej analizy napiszemy w osobnym tekście, który jest właśnie przygotowywany. Chcemy jednak najpierw skonfrontować nasze ustalenia z ustaleniami śledczych.
Do sprawy będziemy zatem jeszcze wracać.

Piotr Dziża
Mirosław Poświatowski


P.S.
Z Prokuratury Okręgowej w Krakowie otrzymaliśmy informację o tym, że jej śledztwo, którego obiektem zainteresowania jest m.in. Bartłomiej Babuśka, jako były prezes państwowego przedsiębiorstwa FABIOS SA (co w listopadzie przyznali śledczy) zostało przedłużone do 23 września br. To nie pierwsze przedłużenie tego śledztwa, co - jak nam powiedziała rzecznik Bogusława Marcinkowska - wskazuje na to, że sprawa jest "rozwojowa".
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 99)Dodaj komentarz
(04-05-2011) Kowal :
Panie Dziża, te wypłuczyny nikogo nie interesują. Wstydź się Pan!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) marek :
czego się ma wstydzic dziennikarz ? Gdyby prokuratura podważała podane w artykule fakty to by w ogóle nie wszczynała sledztwa. swoja drogą ciekawe dlaczego umorzyli to jest jak interpretuja prawo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) poszkodowany :
Tarnowska Prokuratura ukręci łeb nawet w obliczu nie zbitych dowodów, jeśli chodzi o lokalnych kacyków czy urzędasów -rączka rączkę myje ,jest ostatecznie coś takiego jak "zgłosiła osoba nie uprawniona"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) znak równosci :
Kowal = Babuska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Ewa :
Bardzo to wszystko dziwne. Jak nie było przestępstwa ewidentnie to dlaczego prokuratura nie stwierdziła, że nie ma znamion przestępstwa tylko wymyśliła, że dane są ku temu niedostateczne ? To w końcu są jakieś przesłanki czy ich nie ma ? no i czy prokurator podważył któreś ze zdań napisanych przez redakcje intarnetu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) szumowina :
Nie lekajcie sie! Babuska już dawnio podałby Was do sądu, gdyby nie to, że jednak "coś jest na rzeczy".A jełsi juz dosżłoby do proc esu, postarajcie się o zmiane miejsca(np. Rzesxzzów,Nowy Sacz, Kraków),argumentując obawą o ewentuą stronniczość. Bo ze w Tarnowie tak własnie byółby- o gto można byc spokojnym., niestety..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Racyngier :
Kara Boska spotka tych co na uczciwego radnego podnieśli wstrętne paluchy. Amen

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Jan Guty :
Decyzje prokuratury prawnie organu niezależnego trzeba szanować, ale wcale to nie znaczy by się z nimi zgadzać. Jesteśmy demokratycznym społeczeństwem, tylko społeczeństwo nie jest ukształtowane do tego by z tej demokracji skutecznie korzystać. Dlatego cwaniacy to wykorzystują. Pytanie jak długo, bo ich czas się skraca. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich praw. Mnie Tarnowska Prokuratura na wniosek osoby związanej z Panem Babuśką oskarżyła o popełnienie przestępstw. Pomimo pierwszej decyzji o postawieniu niezasadnych zarzutów Tarnowska prokuratura po skutecznym zaskarżeniu wytoczyła mi sprawę karną. I co sprawę karną wygrałem bo zostałem prawomocnym wyrokiem uniewinniony. Nadmieniam że wniosek o popełnieniu tych nie potwierdzonych przestępstw skierował przeciwko mnie Pan Jerzy W.- tj. mój były pracodawca. Pan Babuśka powołany przez Pana Jerzego W na świadka zeznając procesie w którym byłem stroną przeciwną potwierdził swą ,,niezależność w stosunku do Pana Jerzego W." Oczywiście kto chce wierzyć niech wierzy, ale nikt mnie nie zmusi do tego by wierzyć w to, że Pan Babuśka z Panem Jerzym W. na podstawie wypisów KSR są w stosunku do siebie osobami zupełnie obcymi, jak też w to że prokuratura jest nieomylna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Tatuśka :
Babuśka przecież do salonu Ścigały należy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) hi hi :
chyba raczej odwrotnie - tyle że prezydent nie należy do salonu BB, ale do salonu Grada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) ddd :
to chyba teraz redakcja powinna iść do dobrego banku po kredyt, na pokrycie odszkodowania. Panie Babuśka proponuje żeby Pan skromnie zażądał 100 tysięcy na cele charytatywne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) do ddd :
jakie odszkodowanie ? czy prokuratura zarzuciła podanie czegoś nieprawdziwego w artykule /

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) aa :
prokuratura rozstrzygała zasadność przedstawionych dowodów. Pan Babuśka zapewne już szykuje pozew z powództwa cywilnego o naruszeni dóbr osobistych, straty moralne i finansowe :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) do aa :
no i co ? gdzie dziennikarze przedstawili niezasadny który z podanych faktów się nie zgadza ? pozew to się przyda Babuśce tylko w wyborach jako straszak na innych i tarcza przed przypominaniem tej kontrowersyjnej sprawy/ bo w tej sytuacji wyrok uniewinniający jest pewny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Ciekawski :
To Jan Guty jest piśmienny ? Dziwne bo nie wygląda na takiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) do Ciekawski :
pozory mylą. parę lat byli tacy co brali buźkę Babuśki z plakatów brali za buzię niewinnego dziecięcia. o jakże się mylili !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) ferfer :
prokuratura i PO to wielka mafia z gangsterem Tuskiem na czele,doprowadzą ten kraj do katastrofy,szkoda że Bin Laden nie zyje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Jan Guty do Ciekawskiego :
Zapraszam Pana do zweryfikowania mojej zdolności posługiwania się językiem Polskim w piśmie i słowie. Mój adres kontaktowy :e-mail - janguty55@vp.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Jan Guty do Pana Prezydenta :
Podzielam zdanie Pana Radnego Kądzielawskiego by przeprowadzić kompleksową kontrolę pod względem sprawności taboru MPK Jest to uzasadnione nie tylko zdarzeniem wyhamowania autobusu na schodach kościoła w trakcie procesji, ale też ze względu na inne fakty. Jeśli taka kontrola zostanie uruchomiona ja te fakty ujawnię, a nadal podtrzymuję swoje stanowisko, iż mam wątpliwości co do całkowitej winy kierowców obsługujących autobusy, które spowodowały kolizje bez ich obecności w ich sterowaniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Ciekawski :
Panie Janie Guty. Ostatnie zdanie Pana apelu do Pana Prezydenta wystarczająco weryfikuje Pana zdolności posługiwania się językiem polskim w piśmie. P.S. Przymiotniki jeśli nie rozpoczynają zdania piszemy małą literą np. językiem polskim, a nie językiem Polskim.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Prezydent Gabonu :
Panie Janie Guty, czy nie zdarza się Panu odnieść wrażenia, że jest Pan Napoleonem Bonaparte?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) Solidaruch :
Dla mnie to nie jest przypadek, że autobus zaatakował podczas procesji. To typowa emanacja lucyfera poprzez jego sługę Wiatra.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) gżegżółka :
Uwaga!!! Ciekawski ma wygląd i jest piśmienny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) Ciekawski :
"gżegżółka" Ty gdzie robisz CBA, ABW a może HGW ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) jk :
znowu ta morda będzie wisieć na ekranie przez ileś miesięcy? Podobnie jak i inne artykuły dawno nieaktualne. Najwyższy czas uaktualnoć fotogalerię. W końcu za to płącimy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) do jk :
takie twarzyczki musza wisiec aby spoleczenstwo wiedzialo ze chowa pasozyta ktory za pieniadze biednego podatnika Tarnowa robi czarne interesy z kolesiami nie placac podatkow CZY TAKI RADNY TARNOWA TO NOWOCZESNY WZOR POLITYKA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) Kawaler5 :
pan Jan Guty ..prokuratura niezalezna??smieszny pan jest

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) do Kawaler5 :
Jak możesz wątpić w niezależność prokuratury? Przecież Prokuratora Generalnego RP powołał osobiście Lech Aleksander KACZYŃSKI. To chyba wiedział co robi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) do Kawalera 5 :
Właśnie trafnie okreśł że ,,prawnie niezależna", a nie powiedział że praktycznie to inaczej wygląda. Wystarczy że pokazał na swoim przykładzie tę praktyczną stronę rzetelności funkconowania niezależnej prokuratury. Jak jesteś taki kozak to pod swoją opinią o prokuraturze umieść swoje imię i nazwisko, a zobaczysz co to są kłopoty z prokuraturą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) kolo :
Mam tylko nadzieję, że ten świat pomówień intarnetu w artyk. i komentarzach się skończy w końcu ktoś będzie miał jaja o poda Was do sądu! Ten portal w moim przekonaniu nie jest miejscem krytycznej dyskusji a raczej forum opluwania się! Nie podoba mi się to bardzo. mam absmak!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) do kolo :
kolo wskaż choćby jedno pomówienie w artykule intarnetu, bo komentarze to co innego pamiętam artykuł jak obrońcy pewnej sitwy albo i jej członkowie produkowali komentarze pod jednym z artykułów. pisali o tym w intarnecie pod koniec roku no i tam był stek wyzwisk, oskarżeń i skojarzeń fallicznych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2011) bercik :
Pisałem wam buraczki że umorzą to nie wierzyliście:) i jak:) Pana chcieliście pociągnąć pod wymiar sprawiedliwości:) bez jaj::) przecież to członek zarządu PO i radny miejski!! zapomnieliście kto ma władzę ustawowawczą, wykonawczą i sądowniczą w ręce!!!! A tak teraz polewają z was PANOWIE i pewnie nie długo zaczną szukać czy bilety kasujecie w autobusach:) a za brak legitymacji przypominam prokuratura już jednego wstadziła do paki ( w tarnobrzegu chyba)i!!Brawo, a teraz płacić podatki bo trzeba trochę ludzi wyżywić z publicznych pieniędzy!:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Marek do bercika :
Rozumiem, że według ciebie bercik strategią powinno być przemilczanie informacji o kontrowersjach dotyczących ludzi władzy . Ładnych czasów dożyliśmy znowu tym bardziej, że to strategia już dawno obowiazująca w innych mediach w Tarnowie, które jak za wysoko podskoczą to się im utnie dopływ gotówki od też podwiązanego dużego biznesu (przedsiębiorstwa albo "skarbowe" albo realizujące przetargi wiadomo przez kogo rozstrzygane ) albo z samorządu, w którym są "nasi". Chwała inTARnetowi, że nie ulega mimo szykan. To postawa wręcz heroiczna i budząca mój wielki szacunek.. Ratują honor tarnowskich dziennikarzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) do Marka :
Posikałam się ze śmiechu przeczytawszy w Twoim wpisie że w inTARnecie pracują dziennikarze i to jeszcze obdarzeni honorem. Jak masz w zanadrzu więcej takich kawałków to zrobisz karierę na estradzie. Spróbuj, na prawdę warto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Marek raz jeszcze :
Nie wiem w jakim środowisku się obracasz, mogę się tylko domyślać, ale w moim a pracuję w sporym zespole z daleka od polityki , panuje powszechna opinia, że nie ma w mieście bardziej dociekliwego medium. intarnet nie pisze o wielu rzeczach , o których piszą wszyscy inni ale też jako jedyny informuje o rzeczach, których tamte media ze strachu nie podejmują. W przypadku wszystkich innych gazet czy serwisów nie ma znaczenia gdzie się trafi bo wszystkie piszą i mówią praktycznie to samo. niewygodne tematy podejmowane nie są na pewno z chęci zysku bo byłoby to widać na dość biednym portalu. ich siła polega na czym innym i wiele osób to docenia. w sensie zawodowym a tylko ten mam możliwość ocenić panowie Dziża i Poświatowski na pewno nie musza myśleć o sobie jako wycieruchach czy asekurantach . Nie ze wszystkimi poglądami intarnetu mogę się zgodzić anioły miłości to nie są ale odwagą i intelektem o głowę przewyższa ta redakcja większość pozostałych a na tym polega prawdziwe dziennikarstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) do Marka :
Proponuję panów Dziżę i Poświatowskiego beatyfikować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Marek :
chodzi wyłącznie o docenienie na niwie zawodowej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Łydyga :
Pełne poparcie dla redakcji portalu, który jako jedyny w mieście nie boi się pisać o lokalnych "układach" - tak dalej Panowie! Wbrew temu co się niektórym wydaje, to jednak Polska coraz bardziej się cywilizuje, więc moim zdaniem ludzie pokroju p.Babuśki prędzej czy później trafią na margines politycznej działalności, tak samo jak ich kolesie-poplecznicy, których - jak widać po komentarzach - nie brakuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Ciekawski :
Przypomnijcie, bo nie pamiętam. Czy jak w Tarnowie prezydentem był niejaki Rojek Józef z Robczyc to też pisali o układach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) do Ciekawski :
już nie pamiętam dobrze ale portal chyba zaczął działać po czasach Rojka pamietam jednakże że w prezesa Barwacza posłow Pisu i rząd Kaczyńskiego w latach 2005-2007 walili nie bojąc się jakoś tego że Ziobro naśle im rano panów w kominiarkach mimo że innych dziennikarzy strach taki podobno paraliżował. ośmieszali też pisowców w szopkach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Ciekawski :
A kto to taki prezes Barwacz? Czemu prezesuje GS-owi czy Kołu Gospodyń Wiejskich ? Jakoś nigdy nie słyszałem o takim prezesie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) do cIEKAWSKIEGO :
Nie udawaj debila, wszak nim nie jesteś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Ciekawski :
Dobrze że mi przypomniałeś bo zupełnie zapomniałem że nim jestem. No popatrz jaka skleroza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) golem :
To Ciesielcyzka wypiepryzli juz z Cengtrum Polonii w Brniu,czy tylko przerwe sobie zrobił,bo"tata bedszie kandydoiwał do Sejmu.Albo do Senatu"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) kraska :
A no nie ma juz MC w Berniu, nie ma.Pocvzytajcie,co ten wybitny człowiek pisze o swoich zaśługach.Teraz się zacznie jego prywtana nagonka nagonka na Staroste tylko za to, ze słusznie zrobił

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) gżegżółka :
Ciekawski nie z Robczyc tylko z Ropczyc, obecnie Józef z Wojciecha. F13

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Ciekawski :
w każdym razie "rodowity" Tarnowiak.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2011) umorzyli... :
umorzyli i dobrze zrobili nie beda sie podludzie zyciem elit interesowac. Przed wojna tak bylo, teraz jest i bedzie! Zrozumcie to ludzie nie kazdy POdlega tym samym prawom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2011) doktor magister :
Jak myslicie, Ciesielcyzk przegra wybory do Sejmu czy do Senatu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2011) do powyżej :
Chyba że wygra w karty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2011) popisy:) :
A żużlowcy pod wodzą trenera Wardzały kolejną piątą porażkę poniosły:) bawią się za Azotów pieniądze:) doskonałe rozpoczęcie sezonu przez naszych rajderów, a syn przypadkiem naszego "najlepszego" trenera to do sejmu się nie wybiera?Poparcie kibiców ma bo jest szansa że ojca do Warszawy weźmie i może jakiś nowy trener ekstraligę utrzyma:) niby śmieszne a prawdziwe.Fachowcy za piątkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) POlska właśnie :
Zakończyło sie POstępowanie wiadomym juz wcześniej wynikiem więc zielone światło jest dla tarnowskiej śmietanki! Tak trzymać, tego właśnie chcieliśmy i o to walczyły pokolenia - o taka POlskę!Gratuluję jeszcze raz !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Tony Accardo :
Ludzie! Wypieprzcie wreszcie tego babuśke z czołówki! Rzygać mi się już chce jak wchodzę na ten portal i ciągle to samo zdjęcie! Zajmijcie się lepiej galerią zdjęć, ostatni reportaż jest z 10 lutego!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Czytacz :
Trochę za mało profesjonalizmu. Awantura i potem pogaduszki. I popieram Tony Accardo. Jeszcze trochę i przestanę wchodzić na ten srewis albo zmieńcie nazwę inBABUnet.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) do Tony Accardo i czytacz :
kogo obchodzą jakieś głupie zdjęcia ? na którym z tarnowskich serwisów macie więcej odwagi więcej treści i to oryginalnej czyli takiej jakiej nie ma gdzie indziej ? fotki to jest najważniejsza i najbardziej potrzebna rzecz na stronie ? dajcie spokój i trochę więcej obiektywizmu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) golem :
No dobrze, ale Ciesielczyk- co na to wszystko Ciesielczyk?Wiem, ze zajety zbieraniem podpisów przeciwko decyzji starosty dabrowskiego, wywalajacej go z Centrum Polonii( kwrótce dowiemy sie, kto to taki,kim był niegdys starosta)- al bez opinii Mistrza MC w tej sprawie nie da sie zyć Pofesorz Visitorze-daj głos,Naród czeka!.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) superokazja-mechanik :
Właśnie chwilę temu przywleczono na sztywnym hybrydę zakupioną przez Wiatra.On to przecież kupił te autobusy okazyjnie za pieniążki ze sprzedaży ,,zbędnego" majątku MPK. Teraz jest okazja wykupu ich po cenie złomu. A te PR-110 dwudziestoletnie o dziwo nadal samodzielnie się poruszają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) mechanik :
Ta Hybryda wczoraj zesrała się na drogę olejem i chyba ją później za bardzo nafaszerowano. Nie wytrzymała i pękła.PROPONUJĘ ZAMIAST TEGOROCZNEJ NAGRODY DLA ZARZĄDU MPK w formie premii pieniężnej, uhonorować ich za zasługi darowując im ową Hybrydę. To ich wyedukuje skutecznie w zakresie ekonomii inwestycyjnej. Tym rozwiązaniem podatnik miejski uniknie nieuzasadnionych obciążeń.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) golem :
No dobra juz, dobra...Ale co z Profesorem Ciesielczykiem?Co z nim teraz, z tym " Profesor Visitorem"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) corso :
Ciesielcyzk?Nic,protesty pisze.Nofrmalka...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) do golema :
Ale to artykuł o Babuśce, więc starajmy się coś dobrego o nim i jego kolegach napisać. Jak będzie o Ciesielczyku, to wtedy komentarze będą o nim.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) Tarnowienin :
Ja niestety pomimo że się starałem to nic istotnego nie znalazłem by pochwalić tego Pana, a wręcz odwrotnie mam o nim bardzo krytyczne zdanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) Jan A. Strusiński :
Na temat pana BB wypowiedziałem się w marcu (chyba). Od tamtego czasu nic się, prawie, nie zmieniło. Można mieć pretansje do Redakcji, że o tej sprawie poinformowała czytelników dopiero po wyborach. Prtocedura byłaby wtedy całkiem inna. A może o to właśnie chodziło. Teraz się zastanawiam, czyja dyktatura była bardziej znośna. Czy dyktatura byłego proletariatu, czy obecna dyktatura wszelkiego rodzaju agresji, adwokatów po prywatnych "uczelniach" i po państwowych też, tzw. nuworyszy, czyli biznesmanów-chamów i ćwoków, nowobogackich durniów, prostaków w mercach czy inkszych beemkach, i tych od "korupcji, bezprawia, złodziejstwa, podsłuchów i szantażów?"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) mechanik :
Dzisiaj stoi popsutych pięć Hybryd, tylko sześć jest sprawnych. To ,,doskonały" wskaźnik spraności technicznej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) toooo :
Hybrydy wybieraja sie na emeryture zastapia je TURKI - tak wyglada MPK gdy rzadza HUTNICY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2011) ta :
Tak chyba już jadą turki do Tarnowa oby nie zasiliły parku sztywnych wraz z hybrydami i volvamitat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2011) szumowina :
Babuśka to manorść nad marnosciami i wszystko marność.Ciesielczyk!Dlaczego nie został prezydentem Polski?Ani ambasadorem w Niemczedch?Ani dyrektorem GOk w Plesnej?Lub dyrektorem domu kultury w Żabnie?Ani tez posłem?I senatorem tez nie?Dlaczego swywalili go w koncu z dyrektore Cengtrum Polonii w Brniu? Kiedy dowiemy sike o tym,jakim niegodziwcm jest starosta powiatowy w Dabrowie Tarnoskiej, który podjał te decyzje?Czy Ciesielcyzk ma jakaś Alternatywe? Czy powóci do swojej Uczcvieosci?Oto pytania,jakied teraz stawia przed soba Ludzkośc.Bajhuśa pryz tym ro p[ikuś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2011) gżegżółka :
Dziennikarz nie zniesławił tarnowskiego radnego Dziennikarz, Mirosław Poświatowski, nie zniesławił Bartłomieja Babuśki. Sąd umorzył postępowanie w sprawie aktu oskarżenia, który wniósł tarnowski radny. W materiałach przygotowanych przez dziennikarza nie było żadnego znieważenia, powiedział RDN Małopolska sędzia Zbigniew Zabawa, wiceprezes Sądu Rejonowego w Tarnowie.Radny ma 7 dni na odwołanie od orzeczenia sądu. Jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie składal zażalenie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2011) woytek60 :
dziennikarz nie znieslawil bo pisal prawde? ale prokurator umozyl bo?????????? mysle ze takie jaja to nawet w afryce juz sie skonczyly

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2011) szumowina :
No a Ciesielcyzk? Co z nim?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2011) do woytek :
ta sprawa dotyczyła akurat innego tekstu, dotyczącego spółki skarbu państwa Fabios którą Babuśka prywatyzował

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) do do woytek :
Tak oczywiście sprawa dotyczyła FABIOSU, i w sprawie zarządzania tą firmą toczy się postępowanie w sprawie czy nie wystąpiły nieprawidłowości w zarządzaniu tą firmą przez Krakowską Prokuraturę. Dotyczy to okresu zarządznia tą spółką przez wiele Zarządów w tym czasu kiedy jej prezesem był Pan Babuśka. Oczywiście do czasu ogłoszenia rzetelnego raportu z tego postępoania należy się wstrzymać z osądami postępowania Pana Babuśki. Jednak raport NIK wskazuje na istotne nieprawidłowości w zarządzaniu w jednym z podmiotów Skarbu Państwa w którym z nominacji Ministra Skarbu w jej Radzie Nadzorczej zasiada Pan Babuśka. I nie mieszajmy w to Ciesielczyka, który spadł ze sceny politycznej, lecz wyjaśnijmy sprawę Pana Babuśki, jego kolegów i roli jaką spełnia w tym zespole znany Tarnowski adwokat. Cieszelczyk jest znanym populistą, ale w odróżnieniu do Pana Babuśki nigdy odnośnie niego nie toczyło się potępowanie wyjaśniające natury gospodarczej. Więc to akurat nie jest postać porównywalna z tematem tego artykułu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) wyborca :
Chyba Babusia ma problem skoro wyłożył go ,,taki dziennikarzyna na polityczne zamówienie". Oczywiście BB nie jest politykiem i jego kumple też. Trzeba przyjrzeć się tym jego kumplom, a zwłaszcza Greli, czy nie mają oparcia politycznego w swojej rodzinie, która służy im za tarczę. Dlaczego tak długo jest prowadzone postępowanie przez prokuraturę w sprawie Huty i fałszowania badań technicznych w MPK?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) szumowina :
Babuska tu, Babuska tam.A gdzie Alternatywa, gdzie Uczciwośc Ciesielcyzka?Ja mysl, ze gdyby Babuska skumał sie z Ciesielcyzkiem, to wyszłoby z tego cos ciekawefgo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) do szumowiny :
Babuśkę to już szyscy możni opuścili, a Ciesielczyk ta za wysoki próg dla niego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) szumowina :
No ale Babuska jest m o n d ry i Ciesielcyzk tez juest m o n d ry.Kazdy na swój sposób.Wiec jakby tak w duecie?Połaczyć mądroiśc jednego z mądroscią drugiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) marcet :
Jak to jest, że lustrowani muszą - jako kandydaci na radnych - przyznawać się do np. współpracy, a takie Babuśki czy Bańbory, wobec których toczą się postępowania w sprawach karnych, nie muszą o tym informować wyborców ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) szumowina :
Babuski...A Ciesielczyki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) jk :
już wieźcie tą mordę z ekranu. obrzydzenie bierze jak się otwiera tą stronę. Nie macie innych tematów? Uaktualnijcie wiadomości a nie zajmujcie się starymi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) do jk :
jak ci sie nie podoba to nie czytaj tego czytaj inne newsy nie brakuje ich tutaj/ sprawa jest bardzo wazna a tylko intarnet sie nią zajmuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2011) szumowina :
Dajcie coś fajnego o Ciesielczyku.Na przykład: za co go w końcu wywalili z Centrum Polonii?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2011) Babuśko :
strasznie nie jesteś chyba lubiany na tym portalu - na pierwszy plan i tak długo ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2011) erzac :
...bo prosty lud sie tym ekscytuje i ciagle wpisuje tu swoje madrosci.Trudno byłoiby zawiesc prosty lud...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2011) kierowca :
A wczoraj znowu na zajezdni autobus nr. 290 pojechał bez kierowcy sterowany autopilotem i najechał na inny. To żaden problem bo uszkodził sobie tylko przednią szybę i trzeba ją tylko wymienić. Autopilota włączył kierowca o dużej sławie, pseudo ,,Bercik" spiesząc się po skończonej pracy do zasłużonego odpoczynku. Tym razem zawiódł go pośpiech, który mu sprzyja kiedy ochoczo informuje swoich przełożonych o tym co mówią i robią koledzy z pracy. Sławę zdobył wieloma dziwnymi zdarzeniami m/in kiedy użył autobus jako pływającą amfibię pod zalanym wiaduktem, przeprawiając go nieskutecznie wraz z pasażerami uwieszonymi na poręczach dachowych wewnątrz tego przeobrażonego w amfibię autobusu. Chyba czas już zakończyć te kosztowne i ryzykowne doświadczenia z autopilotem. Są jeszcze dwie możliwości serii powtarzających się kolizji, kiedy autobus sam bez kierowcy rusza z miejsca postoju. Albo ci kierowcy robią na złość Panu Prezesowi Wiatrowi nie zaciągając na postoju ręcznych hamulców, albo rzeczywiście te autobusy były niesprawne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2011) kiermen :
co za idiota ten Bercik! przecież na placu manewrowym nie wolno używać autopilota, tylko na linii. poza tym słyszałem że Bercik zostawił włonczony wysokościomierz baryczny, a nie radiowy - DEBIL...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2011) mechanik :
Ciekawy jestem czy warsztat przyjął zlecenie naprawy tego 290, a jak tak co co jest napisane w tym zleceniu i na jaką okoliczność zostało napisane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2011) Twój były fan :
Co się stało Bartusiu że cię twoja szefowa i szew nie ujęli na wyborczej liście. Czyżby dokonując pragmatycznej oceny uznali że będąc na liście wniesiesz więcej złego niż dobrego. Jeśli tak to ubierz sobie grube portki, bo jak zjeżdżasz po politycznej zjeżdżalni to przykro by było patrzeć jak sobie dolne plecy uszkodzisz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2011) Pisklak :
Pocałujta w dupę wójta!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2011) do pisklaka :
Ani BB nie jest wójtem (choć na wójta patrząc na zdjęcie ma wygląd) i chyba nim nie będzie, ani też posłem a jego mandat radnego też kiedyś wygaśnie (pytanie czy wcześniej przed końcem kadencji ). A ty pisklaku piszczysz niczym dorzynany pisklak. U Ha Ha............................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2011) PISklak :
ty baranie - twój czas się kończy - bomba kończy tykać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-05-2011) żużloki :
Brawo dla Wardzały juz 6 porażka:) tak trzymac, błagam wybierzcie jego syna na posła byle tylko daleko od Tarnowa osiedli!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-05-2011) fan :
z takimi zawodnikami co ich mlodziezowcy objezdzaja to niech oni sobie na grilla jada a nie do ekstraligi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) wario :
myślę że , teraz to oddajmy pamięć Marszałkowi Nawarze i Dyrektorowi Żentarze którzy dzisiaj zmarli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) do wario :
Nie mieszaj, bo ja bym chciał darzyć szacunkiem Babuskę, ale nie mogę. Żentara musiał mieć problemy osobiste i postąpił jak postąpił, natomiast Babuska uważam jest na tyle silny psychicznie że nie złamią go niepowodzenia i nie wybierze tak radykalnego rozwiązania swoich problemów jak znakomity i zasłużony dla Tarnowa aktor.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) kikut :
Ja martwię się o zdrowie psychiczne Pietrka Dziży jak mu się BB do d...y dorwie. Oby Pietrek trzymał się mocno i nie poszedł w ślady Dyrektora Żentary!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) Wiewiórka do kikuta :
Radykalne samorozwiązanie kwestii istnienia Dziży byłoby z jego strony podłością względem BB - przecież nie moża odebrać człowiekowi słodkiej uczty ambrozji zemsty. Panie Piotrze - proszę się trzymać mocno!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) do kikuta :
W przeciwieństwie do samobuja Pan Piotr nie nadużywa procentów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) do powyżej :
A odkąd to Piotr jest "Pan"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) prawny i dobry :
a babuśka ma koryto i czytając wasze posty na nic wychodzi jak widać kłótnia miedzy sobą a babuśka i tak zrobił przekręt i prokuratura w tarnowie tak ukręci że on jest czysty a towarzysz ścigłą były sprzedawczyk i były szpieg tarnowa w raz z płaczącym gradem rozwalą miasto zamiast walczyć z babuśka i innymi szpiegami wy sobie robicie burdy na portalu a oni się śmieją i dochodzimy do merytum sprawy tak się wpaja demagogię i debilizm wśród internautów aby to co najważniejsze jest czy babuśka i jego bandyckie przekręty zostały zatuszowane

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl