W sportowym skrócie   -   06/10/2004
Z sukcesem zakończyli weeendowe pojedynki ligowe reprezentanci tarnowskiego basketu. Koszykarki MKS Pałac Młodzieży, walczące o I ligę wygrały kolejne mecze - z MOSiRem Mysłowice u siebie i w Skawinie. Udanie zainaugurowały też sezon oba tarnowskie zespoły występujące w rozgrywkach trzeciej ligi koszykarzy. W pierwszym swoim pojedynku o mistrzostwo czwartej grupy drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, szczypiorniści tarnowskiej Unii pokonali groźny AZS Katowice 37-33.

Koszykówka kobiet (o wejście do I ligi):

MKS PM Tarnów - MOSiR SKOK Wesoła Mysłowice 92-73 (29-12, 25-14, 27-20, 11-27).
MKS PM: Agnieszka Kułaga 26, Wioletta Żaba 17, Sylwia Książek 15, Magdalena Kuliś 10, Iwona Strojek 4 - Magdalena Pałucka 11, Jolanta Filipek 6, Anna Kasprzyk 3, Justyna Bychawska 0, Joanna Romerowicz 0, Małgorzata Smętek 0.

CKiS Skawina - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 65-71 (13-18, 19-17, 16-15, 17-21).
MKS PM: Agnieszka Kułaga 34, Wioletta Żaba 12, Magdalena Kuliś 6, Iwona Strojek 6, Sylwia Książek 5 - Jolanta Filipek 6, Magdalena Pałucka 2.

III liga koszykówki mężczyzn :

W tym sezonie o awans do drugiej ligi rywalizuje aż dziesięć zespołów: AZS PWSZ Unia Tarnów, SSA Unia Tarnów, Wisła Kraków, Basket Kraków, Cracovia, Korona Kraków, Glimar Gorlice, Limblach Limanowa, STS Nowy Sącz oraz Skawa Wadowice.

Prowadzona przez Janusza Stawarza drużyna AZS PWSZ Unii Tarnów w pierwszym meczu zmierzyła się w Krakowie z tamtejszą Wisłą. W grze tarnowian, dla których był to pierwszy oficjalny mecz, widać było jeszcze brak zgrania, mimo tego dwie pierwsze kwarty w ich wykonaniu były poprawne i do przerwy prowadzili oni 45-32. W 25 min przewaga AZS PWSZ Unii wzrosła nawet do 15 "oczek" (56-38), w tym momencie krakowianie zdobyli jednak dziesięć punktów z rzędu i po trzeciej "ćwiartce" przewaga gości stopniała do 8 pkt. (61-53). Początek ostatniej odsłony również należał do gospodarzy. Pierwsze pięć minut ostatniej kwarty wygrali oni 10-1 i w 35 min objęli prowadzenie 63-62. Tarnowianie szybko opanowali jednak nerwy, wypracowali sobie oscylującą w granicach 5 "oczek" przewagę, wygrywając w końcowym rozrachunku 82-73 (23-15, 22-17, 16-21, 21-20). AZS PWSZ Unia: Michał Skowron 20, Rafał Górgól 15, Marcin Dobosz 14, Bartłomiej Rozborski 10, Krzysztof Wawrzonek 9, Robert Kochańczyk 7, Tomasz Żmuda 4, Paweł Wcisło 3, Maciej Baran 0, Andrzej Wątroba 0. Najwięcej punktów dla Wisły: Michał Dudziewicz 13, Artur Styła 13, Przemysław Ostrowski 12.

Drugi tarnowski zespół, trenowana przez Krzysztofa Kocoła ekipa SSA Unia Tarnów, na inaugurację podejmowała we własnej hali drużynę Basketu Kraków. W pierwszej kwarcie tarnowianie zagrali bardzo słabo zarówno w obronie, jak i w ataku, w efekcie czego przegrali tę odsłonę różnicą aż 13 pkt. Druga "ćwiartka" przyniosła zdecydowaną poprawę gry defensywnej oraz bardzo dobrą postawę w ataku. Gospodarze nie tylko wygrywali pojedynki jeden na jeden, ale również bardzo skutecznie trafiali z dystansu i półdystansu. Efekt tego był taki, że do przerwy miejscowi odrobili straty z nawiązką i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 44-37 dla SSA Unia. Po zmianie stron goście nie potrafili znaleźć recepty na obronę strefową, stosowaną w całym meczu przez podopiecznych trenera Kocoła. Ci wygrywali natomiast walkę na obu tablicach, a po zbiórkach na własnej "desce" dorzucali kolejne punkty po szybkich atakach. Ostatecznie, grający w trzech ostatnich kwartach na dużym procencie skuteczności tarnowianie, wygrali ten pojedynek 80-68 (13-26, 31-11, 19-13, 17-17). SSA Unia: Daniel Olesik 17, Krzysztof Kwiatkowski 16, Marcin Ślęzak 11, Michał Jagiełło 9, Błażej Niepsuj 9, Jarosław Leśniak 7, Mariusz Harnowski 5, Maksymilian Chalcarz 4, Przemysław Molczyk 2, Rafał Barnaś 0. Najwięcej punktów dla Basketu: Daniel Kunc 15, Przemysław Dudziak 14.

Już w najbliższą niedzielę tarnowskich kibiców basketu czeka spora dawka emocji. O godz. 11, w hali widowiskowo-sportowej "Jaskółka" rozpocznie się bowiem derbowy pojedynek pomiędzy AZS PWSZ Unia Tarnów, a SSA Unia Tarnów. (STM)

II liga piłki ręcznej mężczyzn

Unia Tarnów - AZS Katowice 37-33

Wójcicka druga w OTK

Podczas minionego weekendu w Rybniku rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seniorek i seniorów w judo.
Na starcie tej imprezy stanęła piątka tarnowskich zawodników, z których bezsprzecznie najlepiej spisała się reprezentująca barwy Błękitnych Tarnów, Barbara Wójcicka. Rywalizująca w kategorii 78 kg podopieczna trenera Krzysztofa Sieniawskiego, w pierwszej swojej walce wygrała przez kokę z Agnieszką Czepukojć z AZS AWFiS Gdańsk. W kolejnych pojedynkach tarnowianka pokonała przed upływem regulaminowego czasu Joannę Makułę z AZS AWF Wrocław oraz zwyciężyła przez yuko Agnieszkę Szymurę z Polonii Rybnik, w walce o awans do finału w identyczny sposób pokonała natomiast Katarzynę Białkowską z Startu Skierniewice. Finałową przeciwniczką Wójcickiej była Agnieszka Chlipała, która rozstrzygnęła ten pojedynek na swoją korzyść przez ippon. - Drugie miejsce Baśki uznać należy za dobry wynik. Pojechała ona bowiem do Rybnika mocno przeziębiona i z gorączką. Chodziło jednak o zdobycie kolejnych punktów, które pozwoliłyby jej na zapewnienie sobie prawa startu w Mistrzostwach Polski. W dodatku dwie walki poprzedzające finał moja podopieczna wygrała dopiero po dogrywce, co też kosztowało ją utratę sił, których zabrakło w finale. Główny cel został jednak osiągnięty i Baśka zakwalifikowała się do MP, jakie w dniach 23-24 października rozegrane zostaną w Warszawie - mówi Krzysztof Sieniawski.
Drugi spośród startujących w Rybniku zawodników Błękitnych, będący jeszcze juniorem, Robert Wardzała walczył już w wyższej niż zwykle kategorii - 100 kg. Stoczył on podczas tej imprezy cztery pojedynki. Dwa z nich wygrał, w dwóch uznać musiał wyższość rywali i ostatecznie sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Na rybnickich matach walczyła także trójka podopiecznych trenera Bogusława Kocika, zawodników MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Niestety, ich start zakończył się niepowodzeniem - zajęli odległe lokaty. (STM)

Date        : Mon, May 20, 2024 09:53:09
IP          : 18.226.180.133