To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   MAJOWA NOC MUZEÓW W TARNOWIE    -   10/5/2011
Muzeum Okręgowe zaprasza...
Jak co roku, tarnowskie oddziały Muzeum Okręgowego w Tarnowie otwierają swe wnętrza z okazji Międzynarodowej Nocy Muzeów. W sobotę, 14 maja, od godziny 19 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy muzealne w Ratuszu, w Gmachu Głównym przy Rynku 21 oraz w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10. Bezpłatny wstęp oferuje również BWA.

Ogloszenie
>

Jak czytamy w informacji Muzeum Okręgowego, przyjęło się, że zwiedzający traktują to muzealne święto jako wydarzenie rodzinne, dlatego obok stałych ekspozycji przygotowano specjalną ofertę.

W Ratuszu, którego wnętrza bardzo korzystnie zmieniły się po remoncie na pewno ciekawość wzbudzi nowa ekspozycja „W kontuszu i przy szabli”, jednak zwiedzający będą mieli wyjątkowa okazję by w tych zabytkowych wnętrzach zrobić sobie portret sarmacki. Organizatorzy przygotowali kostiumy z epoki oraz zbroje rycerskie i każdy będzie mógł się przebrać i sfotografować. Ponadto – zainteresowanym zabytkami konserwatorzy z tarnowskiego Muzeum pokażą metody restaurowania i zabezpieczania zabytków.
Atrakcją dla ograniczonej liczby chętnych, będzie wejście na wieżę ratusza, skąd można podziwiać nocna panoramę miasta. Wstęp kosztuje 10 zł i będzie to jedyna płatna oferta muzeum tej nocy.

Bezpłatnie będzie można zwiedzać ekspozycję romską w Muzeum Etnograficznym oraz wystawę malarstwa Adama Jańca „Siedemdziesiąt siedem spojrzeń na Tarnów”. Na dziedzińcu muzealnym odbędzie się muzealny piknik przy ognisku z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic, promocją regionalnego jadła, przygotowana przez Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku”, pokazem filmów o tematyce romskiej w drewnianym spichlerzu oraz fotografowanie w tzw. „monidle”. Gwiazdą muzealnej nocy będzie romski zespół „Perła i Bracia”.

Natomiast w Gmachu Głównym będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawę malarstwa tarnowskiej artystki Bogny Toczek –Łojewskiej oraz ekspozycję fragmentów „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, namalowanej pod kierunkiem Jana Styki.

Z kolei od godz. 18 do 22 bezpłatnie oglądać będzie można również najnowszą wystawę w Galerii BWA na dworcu PKP - „Notki z podróży” Waldemara Żuchnickiego. Na zwiedzających tę wystawę przygotowano niespodzianki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:37:36
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html