To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   13 maja: konferencja „Poród naturalny- wyzwania i perspektywy” oraz sesja Naukowa „Cień Miłosza”    -   10/5/2011
Konferencje naukowe w PWSZ
13 maja (piątek) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie odbędą się równolegle dwie konferencje naukowe. Jako pierwsza rozpocznie się konferencja dla położnych i lekarzy położników „Poród naturalny- wyzwania i perspektywy” organizowana przez Zarząd Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Położnych w Tarnowie, Zakład Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Okręgową Izbę Lekarską w Tarnowie. W tym samym dniu na PWSZ odbędzie się również sesja naukowa „Cień Miłosza”...

Ogloszenie

Patronat honorowy nad konferencją „Poród naturalny- wyzwania i perspektywy” objęli: Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Położniczego i Ginekologicznego mgr Leokadia Jędrzejewska, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pielęgniarstwa Położniczego i Ginekologicznego dla Małopolski dr n. med. Barbara Prażmowska.
W trakcie Konferencji wysłuchać będzie można wykładów specjalistów w dziedzinie położnictwa. Wykład inauguracyjny wygłosi mgr Leokadia Jędrzejewska, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego z Wrocławia pt. „Aktualna sytuacja na salach porodowych i nowe wyzwania w związku z wprowadzeniem w życie rozporządzenia MZ z dnia 23 września 2010r. w sprawie standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem”.
Następnie wykłady głosić będą: dr n. med. Preeti Agrawal, Prezes Fundacji Kobieta i Natura, Wrocław, „Nowoczesna edukacja par oczekujących potomstwa” oraz „Wyzwania współczesnego położnictwa czyli jak respektować potrzeby rodzących w warunkach szpitalnych”, mgr Ewa Janiuk, Kierownik Zakładu Usług Położniczo-Pielęgniarskich "Zdrowa Rodzina" s.c. w Opolu - „Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardu prowadzenia porodu naturalnego”, dr n. med. Andrzej Przyboś, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala w Pucku „Poród w wodzie w warunkach szpitalnych”, mgr Irena Chołuj Centrum Usług Edukacyjno-Położniczych "Dom Narodzin", Warszawa „Poród naturalny w warunkach szpitalnych i domowych”, mec. Andrzej Kurianowicz, Kancelaria Radcy Prawnego Białystok, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie „Prawa i obowiązki pacjentki rodzącej oraz prowadzących poród w kontekście zmian prawnych”.
Konferencja odbędzie się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8. Uroczyste rozpoczęcie planowane jest na godz. 8.20.

W tym samym dniu tj. 13 maja, odbędzie się sesja naukowa „Cień Miłosza” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Polonistów przy Zakładzie Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, z okazji Roku Miłoszowskiego. Sesja rozpocznie się o godz. 12.00 w sali B028 (pawilon dydaktyczno-biblioteczny PWSZ w Tarnowie).
Sesja poświęcona będzie Wierszom ostatnim Czesława Miłosza, a na temat utworów poety kolejno wygłoszone zostaną następujące referaty:
- Agnieszka Małochleb - ”Głos we mnie płacze nad nami. O pokorze i cierpieniu w wierszu Głos”
- Maciej Drwal - ”Stojąc nago przed lustrem. O poszukiwaniu duchowości w wierszu Normalizacja”
- Damian Lechwar - ”Więc jednak przetrzymałem was, moi wrogowie! O późnej starości w wierszu Dziewięćdziesięcioletni poeta podpisuje swoje książki”
- Paweł Truchan - ”Na brzegu otchłani. O śmierci i nicości w wierszu Na cześć księdza Baki”
- Krzysztof Skraba - ”Papierowy okręcik odpłynął. O przekroczeniu linii życia w wierszu Pan od matematyki”
Obrady sesji poprowadzi opiekun Koła Naukowego Polonistów dr hab. Michał Nawrocki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 21:59:33
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html