To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W bezpieczny sposób pozbądź się odpadów niebezpiecznych dla środowiska    -   11/5/2011
Zbiórka elektrośmieci
W kwietniu br. magistrat po raz pierwszy zorganizował w Tarnowie bezpłatny odbiór od mieszkańców „elektrośmieci” oraz odpadów opakowaniowych. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem tarnowian: w ciągu kilku godzin dostarczyli oni 15,5 tony odpadów (najwięcej – ponad 4 tony urządzeń elektrycznych: pralki, kuchenki, czajniki, żelazka, lampki, telewizory, radioodbiorniki, a także 4 tony opon samochodowych). Organizatorzy zakładali przeprowadzanie akcji dwa razy w roku: wiosną i jesienią, jednak ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców oraz powtarzające się głosy o potrzebie takich działań w najbliższą sobotę – 14 maja – odbędzie się kolejna bezpłatna zbiórka „elektrośmieci” oraz odpadów opakowaniowych.

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie magistratu, zbiórka jest okazją do oddania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, baterii czy akumulatorków, jak również plastiku, makulatury, szkła, aluminium czy zużytych opon. Akcję organizuje Urząd Miasta Tarnowa we współpracy ze Spółdzielnią Pracy ARGO-FILM , firmą EKOTAR Sp. z o. o. oraz Branżową Organizacją Odzysku S.A. w Tarnowie. Tym razem odpady będą odbierane w 3 punktach zbiórki. Jednym z punktów będzie teren dawnej „Kapłanówki” przy al. M. B. Fatimskiej, drugi znajdzie się na parkingu przy Tarnowskim Towarzystwie Żużlowym Unia Tarnów w Mościcach (wejście od dworca PKP), a trzeci na parking po wschodniej stronie supermarketu Kaufland przy ul. Lwowskiej. Odpady będzie można oddawać w następujących godzinach:
–dawna ,,Kapłanówka’’ w godz. 9.00 – 16.00
- Mościce – parking przy stadionie żużlowym - w godz. 9.00 – 16.00
- Supermarket KAUFLAND - w godz. 11.00 – 16.00

„Zachęcamy mieszkańców Tarnowa do przekazywania zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, gdyż zawarte są w nim niebezpieczne substancje, które powinny być w pierwszej kolejności wykorzystywane lub w odpowiedni sposób utylizowane. Odpady opakowaniowe można poddać recyklingowi, dzięki czemu zostaną wykorzystane do wytworzenia nowych produktów” - czytamy w komunikacie.
Odpady zebrane podczas akcji nie zostaną deponowane na składowisku, lecz przekazane do specjalistycznych zakładów przetwarzania, które zajmą się ich utylizacją.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMT (Tel. 14 68 82 872), firmie ARGO-FILM (Tel. 14 626 33 31), firmie EKOTAR Sp. z o.o. (Tel. 14 633 33 20) oraz na stronie internetowej www.tarnow.pl.

UMT zaprasza wszystkich mieszkańców do skorzystania z możliwości pozbycia się niepotrzebnych rzeczy w sposób bezpieczny dla środowiska!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 02:22:52
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html