To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: InTARnet.pl
  
   Nowa płyta Anacondy już w sklepach   -   06/10/2004
Z egzemplarzem wydanej ostatnio płyty "Buntownik", którą od kilku dni można kupić w sklepach muzycznych odwiedził naszą redakcję Rafał Rzeźnikiewicz - lider grupy "Anaconda", człowiek-legenda tarnowskiej sceny rockowej. Właśnie ukazał się "Buntownik" - drugi album Anacondy a zespół ma już nagrany materiał na trzeci krążek. Jego roboczy tytuł to "Podróż z echem".

Ogloszenie

"Buntownik" to kilkanaście zagranych i zaśpiewanych z dużym ogniem utworów, z których wiele zna już tarnowska publiczność. Zespół prezentował je podczas ubiegłorocznych koncertów, m.in. na tarnowskim Rynku. Drugą płytę promuje przebojowe "Jesteś mym słońcem". Do tego utworu zespół nagrał też videoclip, trzeci już w karierze zespołu. Muzycy są w trakcie realizacji kolejnego - do utworu "We wszechświecie", który znajdzie się na trzecim albumie Anacondy. Zespół poza Rafałem Rzeźnikiewiczem tworzą Piotr Pastuszak - voc., Wojciech Pasek - perkusja, Grzegorz Wajda - bass. Gościnnie wystąpili na płycie jeszcze: Jan Kadula - bass oraz wokaliści: Adam Pytel i Rafał Huszno.

ANACONDA istnieje już ponad osiem lat i jest - poprzez osobę lidera Rafała Rzeźnikiewicza - spadkobiercą legendarnej hardrockowej grupy AKRON z Tarnowa, która w latach 80- tych ubiegłego stulecia zaliczana była do najbardziej obiecujących zjawisk muzycznej sceny rockowej w Polsce. Świetnie zapowiadającą się karierę utrudniły problemy "kadrowe" (ustawiczne braki w składzie zespołu). Nagrania AKRON-u są jednak do dziś słuchane z wypiekami na twarzy przez całkiem sporą grupę ówczesnych fanów grupy. Utwór "Nad wielkim wodospadem" zaliczają oni do kanonu polskiego rocka.
Muzycy Anacondy (rok 1997) mają na swoim koncie współudział w pobiciu rekordu Guinessa - wzięli udział w najdłużej dotychczas, bo 1997 minut, trwającym koncercie rockowym. W roku 1999 ukazała się pierwsza płyta zespołu - "Chochla". Obecna - "Buntownik" jest drugą w dorobku grupy.

Dla Rafała Rzeźnikiewicza - lidera grupy, kompozytora, autora większości tekstów, multinstrumentalisty i wokalisty, muzyka jest nie tylko pasją, jest całym jego życiem. Rafał należy do nielicznego w Tarnowie grona muzyków- szczęśliwców, którzy ... mogą się utrzymać się z wykonywania tego zawodu. Nie ukrywa jednak, że nie było tak "od razu", w ugruntowanie swojej pozycji zainwestował wiele lat ciężkiej pracy. W ubiegłym roku zagrał ponad 100 koncertów, oczywiscie nie tylko z Anacondą. Wiele lat współpracował m.in. z Janem Wojdakiem. Ma na swoim koncie tworzenie muzyki do gier komputerowych (echa tych doświadczeń słychać m.in. w kilku miejscach na nowej płycie Anacondy) i do spektaklu teatralnego. Jest managerem zespołu, producentem jego nagrań, właścicielem studia nagrań i wydawnictwa RR Music, które płytę opublikowało. Jest ponadto tekściarzem - poetą a nawet autorem projektu okładki i grafiki zamieszczonej na płycie. Jest jednym słowem człowiekiem - orkiestrą ... Rafał twierdzi, że ta "nadaktywność" jest jego odpowiedzią na nie sprzyjający rozwojowi i promocji twórczości polskich muzyków rockowych "system" zdominowany na rynku muzycznym przez politykę wielkich koncernów.
Jeśli chodzi o inspiracje muzyczne mistrzami są dla Rafała m.in. Jimi Hendrix i "stare" Deep Purple. W utworach Anacondy, np. na "Buntowniku" słychać jednak zarówno inne znakomite, hardrockowe wzorce jak i sporą dawkę świeżych, oryginalnych pomysłów, których autorami są muzycy tej tarnowskiej grupy. Zapraszamy do zakupu i wysłuchania płyty. Zapewniam, że kilka kawałków, w tym hitowe "Jesteś mym słońcem" zaczną "za wami chodzić".
Rafał zaprasza też w imieniu zespołu na stronę internetową : www.anaconda.tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:59:25
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html