To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zwłoki w potoku, tragedia na drodze    -   16/5/2011
Tygodniowa Kronika Policyjna
11 maja w godzinach popołudniowych mieszkanka Tarnowa przebywając na swojej posesji zauważyła w przepływającym przez jej działkę potoku Klikowskim mężczyznę, który leżał na plecach, nie dając oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 29-letniego mieszkańca Tarnowa. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykluczyły by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W minionym tygodniu tragiczny przebieg miało również zdarzenie drogowe, do którego doszło w sobotę kwadrans przed 24.00 w Faściszowej, kiedy to kierujący Seatem Leonem, 21-letni mieszkaniec Siemiechowa jadąc w kierunku Gromnika, na łuku drogi i podwójnej ciągłej, podjął manewr wyprzedzania autobusu. W trakcie powracania na swój pas, kierujący utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu po prawej stronie, uderzając w betonowy przepust. Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej kierujący poniósł śmierć na miejscu. W wypadku mógł uczestniczyć 23-letni mężczyzna, który został znaleziony kilkaset metrów dalej w polu, z ogólnymi potłuczeniami i otarciem naskórka. Nie było to jedyne niebezpieczne zdarzenie drogowe minionego tygodnia...

Ogloszenie

Kradzieże
Łupem złodzieja padł ul wraz z jego mieszkańcami i miodem. Nieznani sprawcy ukradli pszczeli domek z terenu nie ogrodzonej posesji w Lubczy. Straty na szkodę mieszkańca Zalasowej oszacowano na tysiąc złotych.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, w ręce policjantów wpadli złodzieje okradający automaty. ”Tej znajomości 25-letni mieszkaniec Tarnowa z pewnością długo nie zapomni. Jego „przyjaciele” najpierw służyli mu pomocą przy zaopatrywaniu w towar automaty do napojów, zaś przy nadarzającej się okazji opróżnili z gotówki ich zawartość. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Tarnów -Centrum zatrzymali włamywaczy okradających automaty do napojów. W ich ręce wpadli dwaj mieszkańcy Tarnowa -22 i 27-latek. Dysponując oryginalnym kluczem, skradzionemu wcześniej znajomemu, pracownikowi poszkodowanej firmy, mężczyźni zdołali dostać się do kilkunastu urządzeń serwujących chłodne napoje na terenie Tarnowa, Nowego Sącza, Bochni i położonych w powiecie wielickim Łężkowicach. Wartość start powstałych w wyniku ich działania oszacowano na blisko 6 tysięcy złotych. Uchodząc za pracowników dużego koncernu, w przeciągu dwóch dni kwietnia włamali się do usytuowanych na terenie placówek zdrowia, obiektów sportowych, handlowych i oświatowych 15 automatów, z których zabrali ponad 4 tysiące złotych. Zniszczyli także służące do przechowywania gotówki, warte 1600 złotych sakwy. Obydwaj usłyszeli zarzuty z art. 279 patr.1 KK, do których się przyznali. Pewnym jest, że na kontynuowanie znajomości nie mają teraz co liczyć. Mogą liczyć za to na grożącą im karę pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat. Jak ustalono nie jest to ich pierwszy konflikt z prawem. W przeszłości karani byli za oszustwa” - pisała rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.
Pracownik ochrony jednego z supermarketów przy ul. Błonie w Tarnowie zatrzymał 25-letnią mieszkankę Kupienina, która ukradła z terenu sklepu flakonik perfum oraz odzież damska i dziecięcą o wartości ponad 300 złotych. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 23-letniego mieszkańca Zakliczyna, który z terenu kuchni jednej ze szkół w Zakliczynie usiłował ukraść wartą 1700 złotych kuchenkę gazowo-elektryczną oraz baterię zlewozmywakową.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca wybili szybę okienka podawczego kiosku przy placu Dworcowym w Tarnowie. Po splądrowaniu wnętrza ukradł około 40 sztuk kartonów papierosów, o szacunkowej wartości 4 tysięcy złotych na szkodę mieszkanki miasta. Do włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.
Nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Słowackiego w Tarnowie samochód marki Nissan. Rozbił szybę w tylnych drzwiach pojazdu, powodując straty w wysokości 550 złotych na szkodę mieszkańca miasta. Do zdarzenia doszło 9poprzedniej nocy.
W piątkowy wieczór policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańców Tarnowa w wieku 18,17 i 13-latka, którzy po uprzednim wybiciu szyby w północnym oknie sklepu z pieczywem, usytuowanego w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Spadzistej, usiłowali dostać się do środka i dokonać kradzieży. Interwencja policji zapobiegła włamaniu. Starsi trafili do policyjnego aresztu, młodszy do Policyjnej Izby Dziecka.

Za kółkiem
9 maja na krajowej „czwórce” w Łoponiu zatrzymano do kontroli rowerzystę. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 45-letni mieszkaniec Biadolin Radłowskich miał 3.5 promila alkoholu.
10 maja na ul. Glowskiej w Radłowie zatrzymano do kontroli drogowej kierującego rowerem, 52-letniego mieszkańca Sanoki. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie zawartości alkoholu w organizmie wykazało, że ma 3.2 promila. Ustalono także, iż kierujący jadąc jednośladem naruszył orzeczony sądownie zakaz poruszania się tą grupą pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
11 maja o godzinie 17.25, 50-letni kierujący samochodem marki Mercedes jadąc ul. Jana Pawła II, w kierunku ul. Lwowskiej, na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną zderzył się z kierującym Vw Polo, który jechał ul. Słoneczną w kierunku ul. Jana Pawła II. Doznał on złamania żebra Obaj kierujący 12 maja po godzinie 16.00 w Gromniku kierujący Fordem Orion 18-letni mieszkaniec Siemiechowa jadąc ul. Krynicką od ronda w kierunku Ciężkowic, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych, przechodzące z prawej na lewą stronę dla jego kierunku ruchu dwie kobiety. 17-letnia mieszkanka Rzeplina doznała złamania kości podstawy czaszki, urazy nogi i ręki. Przebywa w szpitalu. 16-letnia mieszkanka Jodłowej doznała bolesności nogi w kostce. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
W sobotę w godzinach rannych w Lubczy doszło do wypadku drogowego. 14-letni rowerzysta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu, ciężarowym Mercedesem drogą K 1382, 53-letniemu mieszkańcowi Gromnika, poruszającemu się w kierunku Woli Lubeckiej. Wyjechał z drogi podporządkowanej, wprost przed pojazd, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala, na blok operacyjny. Doznał stłuczenia mózgu i płuc, pęknięcia śledziony, złamania kości ramieniowej. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
W sobotę kwadrans przed 24.00 w Faściszowej, kierujący Seatem Leonem, 21-letni mieszkaniec Siemiechowa jadąc w kierunku Gromnika, na łuku drogi i podwójnej ciągłej, podjął manewr wyprzedzania autobusu. W trakcie powracania na swój pas, kierujący utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu po prawej stronie, uderzając w betonowy przepust. Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej kierujący poniósł śmierć na miejscu. W wypadku mógł uczestniczyć 23-letni mężczyzna, który został znaleziony kilkaset metrów dalej w polu, z ogólnymi potłuczeniami i otarciem naskórka.

Różne
11 maja w godzinach popołudniowych mieszkanka Tarnowa przebywając na swojej posesji zauważyła w przepływającym przez jej działkę potoku Klikowskim mężczyznę, który leżał na plecach, nie dając oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 29-letniego mieszkańca Tarnowa. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykluczyły by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Zwłoki mężczyzny przewieziono do szpitala celem poddania badaniu sekcyjnemu.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 35-letniego tarnowianina, który oddając strzały z wiatrówki zabił psa rasy mieszanej biegającego w okolicy jego posesji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:22:29
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html