To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   XI Sejmik Uczniowski i gorąca dyskusja o prawach dziecka    -   18/5/2011
Uczniowskie obrady
W Sali Lustrzanej odbyła się uroczysta sesja XI Sejmiku Uczniowskiego. Jak informuje tarnowski magistrat, tematem przewodnim obrad młodych ludzi były prawa dziecka -„Czy rzeczywiście dzieci i ryby głosu nie mają?”. Spotkaniu towarzyszyło duże zainteresowanie młodzieży, która żywo dyskutowała na ten temat.

Ogloszenie
>

Sejmik nie jest tylko forum dyskusyjnym uczniów szkół podstawowych, ale także miejscem, gdzie zawierana są przyjaźnie, wymieniane poglądy, gdzie ma miejsce zacieśnienie współpracy między szkołami. Tu uczniowie poznają zasady samorządności, uczą się szanować poglądy innych, nabywają umiejętności publicznych wystąpień.

Sejmiki Uczniów Szkół Podstawowych Miasta Tarnowa mają długą i bogatą historię sięgającą 1976 roku. Celem spotkań organizowanych raz w roku jest stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wypowiedzenia się na interesujący ich temat. Obserwując obrady i przysłuchując się wypowiedziom posłanek i posłów bez trudu można stwierdzić, że zaskakują one swoją dojrzałością  i głębią przemyśleń, swoją mądrością. Wśród tematów poruszanych przez młodych ludzi znajdują się: uczniowska wizja szkoły - jaka powinna być, jaka jest tarnowska szkoła, jak Patron wpływa na jej funkcjonowanie i rozwój,  korzyści i zagrożenia wynikające z faktu przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej, rola massmediów, ochrona środowiska naturalnego człowieka, zdrowy styl życia i inne.
W  2006 r., po raz pierwszy obrady odbyły się w Sali Lustrzanej - reprezentacyjnej sali miasta, która, jak twierdzą organizatorzy - „dodała ważności i splendoru obradom chociażby ze względu na to, że jest miejscem obrad Rady Miasta Tarnowa, gdzie zapadają ważkie decyzje dotyczące teraźniejszości i przyszłości naszego miasta”. Z tego też faktu wynikał temat  Sejmiku „Między tradycją a przyszłością Tarnowa”.

Rokrocznie organizacją Sejmików Uczniowskich zajmuje się Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, September 21, 2023 10:15:08
IP     : 44.200.101.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html