To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   23/5/2011
Awantury po pijaku
Sekatory, siekiera, elektronarzędzia, telefony komórkowe, rower, saszetka z dokumentami i pieniędzmi, a nawet telewizor wyniesiony z jednej z sal szpitalnych – tego rodzaju „fanty” padały łupem złodziei w minionym tygodniu. Niekiedy wystarczyła chwila nie uwagi, taka jak zmiana koła w samochodzie. Jak mówi stare porzekadło – okazja czyni złodzieja. Pośród różnych zdarzeń zanotowano również i pobicia – w obu przypadkach doszło do nich w mieszkaniach, podczas wspólnego spożywania alkoholu...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Ochrona jednego z marketów przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie ujęła 21-letniego mieszkańca miasta, który z terenu sklepu ukradł 3 sekatory i siekierę, o wartości blisko 370 złotych. Mężczyzna przekazany został policji. Usłyszał zarzuty.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 17-letniego mieszkańca Tarnowa, podejrzewanego o kradzież dwóch telefonów komórkowych z terenu jednej ze szkół przy ul. Szujskiego w Tarnowie. Trwają czynności zmierzające do odzyskania utraconego mienia, wartego ponad 570 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 19-letniego mieszkańca Gosławic, podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi: piły tarczowej, wkrętarki, wykaszarki, piły spalinowej i myjki podciśnieniowej, o łącznej wartości ponad 4 tysiące złotych. Do kradzieży dochodziło na przestrzeni ostatnich dwóch lat na terenie Gosławic.
Nieznany sprawca wykorzystując moment nieuwagi pokrzywdzonego, wymieniającego koło z przebitą oponą w Oplu ukradł saszetkę, w której znajdowały się dokumenty, 900 złotych i ponad 1600 Euro. Do kradzieży doszło w Tarnowie na ul. Krakowskiej.
„Kryminalni” z komisariatu w Wojniczu zatrzymali dwóch 15-latków, mieszkańca Dębiny Zakrzowskiej i Więckowic, którzy podejrzani są o kradzież wartego 600 złotych roweru. Jednoślad zniknął z terenu parkingu przy serwisie rowerowym w Łukanowicach 14 maja. Trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 19-latka, który wykorzystując dogodny moment ukradł z jednej z sal szpitalnych placówki przy ul. Szpitalnej w Tarnowie telewizor LCD, o wartości ponad 900 złotych na szkodę prywatnej firmy. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Policjanci szukają utraconego mienia.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta, który wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł telefon komórkowy wart 500 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednej z firm przy ul. Św. Jana. Skradziony telefon został odzyskany i zwrócony pokrzywdzonemu. Sprawca przyznał się do kradzieży.

Pobicia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 33-letniego tarnowianina, który uderzając 57-letniego znajomego spowodował u niego obrażenia głowy. Do zdarzenia doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu w mieszkaniu pokrzywdzonego tarnowianina. Zarówno on jak zatrzymany nie byli trzeźwi.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali trzech tarnowian w wieku 21, 23 i 26-lat, którzy podejrzewani są o pobicie w mieszkaniu przy ul. Marynarki Wojennej w Tarnowie właściciela mieszkania i jego dwóch kompanów. Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, podczas zakrapianej alkoholem imprezy. Sprawcy zadając ciosy i kopiąc spowodowali u pokrzywdzonych obrażenia w postaci stłuczeń twarzy, żeber i tułowia. Dodać należy, że zarówno oni jak i pokrzywdzeni znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Za kółkiem
Policyjny patrol zatrzymał 16 maja po godzinie 21.00 w Pasiece Otfinowskiej, jadącego zygzakiem rowerzystę. Wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu nie pozostawiał złudzeń. 56-letni mieszkaniec Pasieki miał w organizmie ponad 1.5 promila.
17 maja późnym wieczorem w miejscowości Czyżów, kierujący Oplem Astrą, 21-letni mieszkaniec Łękawki wykonując manewr skrętu w lewo z drogi podporządkowanej prowadzącej do Gorzyc, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, w wyniku czego uderzyła ona w tylne, lewe drzwi pojazdu. 30-letnia mieszkanka Gruszowa doznała ogólnych potłuczeń ciała i złamania żuchwy. Kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 0.0.
Również 17 maja wieczorem w Łętowicach zatrzymano kierującego rowerem, 64-letniego letniego mieszkańca miejscowości. Mężczyzna miał w organizmie 1.7 promila alkoholu. Poruszał się pozbawionym oświetlenia jednośladem. Nie zatrzymał się także do kontroli. Został ujęty w rejonie swojej posesji, na którą usiłował uciec.
22 maja o 23.00 w Bobrownikach Małych kierujący Mazdą, 36-letni mieszkaniec Komorowa, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdem potrącił pieszą 17-letnią mieszkankę Bobrownik, która szła trawiastym poboczem po prawej stronie drogi, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna jechał z pasażerem, 23-letnim mieszkańcem Komorowa. Wkrótce potem obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 2.8 promila. Pasażer także nie był trzeźwy. Potrącona dziewczyna trafiła do szpitala, doznała złamania kości podudzia. Kierujący trafił do policyjnego aresztu.

Narkotyki
Policjanci Wydziału dw z Przestępczością p-ko Mieniu komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 16-latka z podtarnowskiej miejscowości, który kilkukrotnie udzielił 5-ciu małoletnim kolegom marihuany. Proceder trwał od czerwca 2010 roku do kwietnia br. w miejscowości, w której zamieszkuje zatrzymany chłopak. O jego przyszłości zdecyduje sąd dla nieletnich.

Różne
W osobnej wiadomości pisaliśmy o działającym od kilku lat w strukturach tarnowskiej policji Zespole ds. Nieletnich i Patologii, zajmującym się pracą profilaktyczną wśród dzieci i młodzieży oraz prewencją kryminalną czyli zapobieganiem przestępczości wśród osób nieletnich. Zespół, składający się z policjantki i dwóch policjantów utrzymuje stałą współpracę z placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi, organizując m.in. prelekcje i szkolenia, uczestnicząc w festynach itp. ”Imprezy, w których uczestniczą policjanci zespołu cieszą się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Z roku na rok wzrasta także liczba zaproszeń kierowanych do KMP w Tarnowie ze strony podmiotów zewnętrznych, z prośbą o zapewnienie uczestnictwa policjantów w imprezach przez nich organizowanych. Pomimo otwartości i dobrej woli kierownictwa tarnowskiej komendy, ilość kierowanych do nas zaproszeń przekracza fizyczne i logistyczne możliwości policji ich sprostania. Prosimy zatem dyrekcje szkół, przedszkoli i wszystkich organizatorów imprez zainteresowanych udziałem w nich policjantów, o skoordynowanie i podejmowanie wspólnych działań przy organizacji imprez” - pisała w zamieszczonej przez nas informacji rzecznik prasowy KMP Tarnów Olga Żabińska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:38:20
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html