Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pomoc dla poszukujących   -   08/10/2004
Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji w Szczucinie" otrzymało grant z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na utworzenie Gminnego Centrum Informacji. Będzie ono zlokalizowane w niewykorzystywanych pomieszczeniach Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Będzie można z niego korzystać od 1 grudnia.

Ogloszenie
>


Na realizację projektu stowarzyszenie otrzymało 50 tys. złotych z programu aktywizacji bezrobotnych "Pierwsza Praca". Umożliwi to utworzenie Infocentrum, które zajmować się będzie gromadzeniem i dostarczaniem informacji o zawodach i rynku pracy, a także ożywianiem przedsiębiorczości na terenie gminy Szczucin, wspieraniem rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Centrum organizować będzie szkolenia, pomoc informacyjną oraz doradztwo zawodowe.

Zainteresowani będą mogli tu korzystać nieodpłatnie z internetowej sali komputerowej, gdzie można będzie przejrzeć bazy danych o miejscach pracy w kraju i za granicą.

Gminne Infocentrum ma pomagać bezrobotnym przy podejmowaniu decyzji zawodowych, wspierać przedsiębiorców, doradzać w kwestiach prawnych i marketingowych, zachęcać mieszkańców gminy do zdobywania nowych umiejętności, informować o programach pomocowych, ogranizować giełdy pracy.

Funkcjonowanie Infocentrum ma pomóc w przełamaniu psychicznych barier i oporu młodzieży przed samozatrudnieniem. Wykształcać u młodych ludzi umiejętności pozwalające lepiej działać na rynku pracy i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Projekt pozwoli na wzmocnienie dotychczasowej oferty Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jego otwarcie 1 grudnia połączone będzie z podsumowaniem dotychczasowej działalności Inkubatora. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947