To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów ma maturę międzynarodową    -   23/5/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Jest decyzja Komisji Akredytacyjnej w sprawie międzynarodowej matury – informuje tarnowski magistrat. Do tarnowskiego magistratu dotarły wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające ten fakt. -To niebagatelny sukces, II Liceum Ogólnokształcące będzie jedyną publiczną placówką w Małopolsce prowadzącą maturę międzynarodową – mówi Prezydent Ryszard Ścigała. -Krok ten wpisuje się w jeden z kluczowych zapisów strategii rozwoju miasta oraz celów edukacyjnych szefa samorządu – dodaje. Pierwsza matura międzynarodowa w Tarnowie odbędzie się w maju 2013 roku.

Ogloszenie
>

Starania o utworzenie takiego rodzaju klasy II Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło na początku 2010 roku, kiedy to do została wysłana pierwsza aplikacja. Od tego czasu, aż do akredytacji, która miała miejsce w marcu br., szkoła przeszła ogromną metamorfozę - zakupiono m.in. projektory oraz tablice multimedialne, kalkulatory graficzne, a także przeprowadzono modernizację pracowni biologicznej, chemicznej oraz fizycznej. Wyposażono również szkolną bibliotekę w książki w języku angielskim. Aby spełnić wszystkie wymogi kadra pedagogiczna wzięła udział w anglojęzycznych szkoleniach organizowanych m.in. w Anglii oraz w Hiszpanii.

Przypomnijmy, matura międzynarodowa to 2-letni program nauczania i wychowania wprowadzany w Polsce w dwóch ostatnich klasach liceum. Jak czytamy w magistrackim komunikacie, jest to nowoczesny, uważany za najlepszy na świecie program edukacyjny dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, preferują kreatywność i nie obawiają się wyzwań. Uczniowie w różnych krajach realizują te same programy nauczania, ich osiągnięcia oceniane są zewnętrznie, według tych samych kryteriów. Program IB promuje wzajemne zrozumienie między różnymi narodami, ułatwiając uczniom kulturową mobilność. Kładzie nacisk na wielokulturowość współczesnego świata, dużo uwagi poświęcając zachowaniu własnej tożsamości.
Dyplomy IB uznaje się za równoważne świadectwu dojrzałości publicznych średnich szkół ogólnokształcących. W Polsce matura IB traktowana jest na zasadach świadectwa dojrzałości (Zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 października 1997 r.). Program IB realizuje 30 szkół, w tym 15 państwowych. Dodatkowo, Matura Międzynarodowa otwiera drzwi do najlepszych uniwersytetów świata: jest honorowana przez brytyjski Oxford oraz Cambridge, a dobre wyniki ułatwiają aplikację na uczelnie amerykańskie, nawet renomowany Harvard. Absolwenci klas IB są często zwalniani z egzaminów wstępnych na studia oraz z dodatkowych egzaminów sprawdzających znajomość języków obcych. Niektóre zagraniczne uniwersytety oferują specjalne stypendia dla absolwentów IB.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:50:33
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html