To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kradli samochody    -   24/5/2011
Złodzieje złapani
Kradli pojazdy, koła i inne części samochodowe oraz olej napędowy. Nie wzgardzili nawet 30 kilogramami mięsa, opróżniając pokrzywdzonemu podczas jednego ze skoków zamrażalkę. Wartość skradzionego przez nich mienia to ponad 33 tysiące złotych. Przez kilka miesięcy nieuchwytni, spędzali sen z powiek tarnowskich policjantów. Do czasu kiedy zostali namierzeni przez „kryminalnych” z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Dwóch z nich już trafiło na trzy miesiące za kraty, trzeciego objęto policyjnym dozorem.

Ogloszenie

36-letniego mieszkańca Kamienicy Dolnej (powiat dębicki) i 43-latka z Nawsia Kołaczyckiego (powiat jasielski) połączyła słabość do łamania prawa. Wielokrotnie karani za kradzieże i włamania, w przeszłości odsiadywali kary pozbawienia wolności. Najmłodszy, 27-letni mieszkaniec Kamienicy Dolnej dotąd nie wchodził w konflikt z prawem. Cała trójka na co dzień to osoby bezrobotne.
Działali od grudnia do marca br. na terenie powiatu tarnowskiego i województwa podkarpackiego, w różnych konfiguracjach osobowych – w parach lub pojedynczo. Wybierali nocną porę, ustronne miejsca i nie ogrodzone posesje.
Dwóch starszych jednej tylko grudniowej nocy ukradło z terenu prywatnej posesji w Wielkiej Wsi Hondę Civic, komplet kół z felgami oraz CB radio z anteną z Forda Mondeo i z zaparkowanej na sąsiedniej posesji Hondy CRV - pięć kół z aluminiowymi felgami, pozostawiając pojazd na pustakach.

W toku realizacji sprawy ustalono, że 36-latek ma także na swoim koncie samodzielne popełnione czyny- początkiem lutego kradzież z włamaniem Forda Escorta z dokumentami w Nowodworzu, a także włamanie do sklepu spożywczo-przemysłowego w Jodłowej, w województwie podkarpackim, skąd zabrał artykuły tytoniowe, spożywcze oraz srebrną biżuterię Wartość strat tylko w tym przypadku przekroczyła 12.800 złotych. Nasi policjanci odzyskali cześć skradzionej biżuterii.
Ponadto 36-latek z 27-latkiem w lutym w Brzezinach, koło Ropczyc z baku autobusu wypompowali 120 litrów oleju napędowego. Miesiąc później, w tym samym składzie osobowym, po uprzednim włamaniu i spięciu „na krótko” ukradli zaparkowanego na prywatnej posesji w Szerzynach Opla Astrę. Tej samej nocy, z nie zamkniętego garażu w Czermnej wynieśli kanister z 20 litrami oleju napędowego oraz 30 kilogramów drobiu i wieprzowiny, ze znajdującej się tam zamrażalki.

Skradzione paliwo i części samochodowe sprawcy sprzedawali. Co robili z pojazdami – policjanci dopiero ustalają. Jeden z nich odzyskano, po tym jak w stanie uszkodzonym został porzucony pod Pilznem.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, dwaj starsi popełnione w warunkach recydywy, za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
Nadzorująca śledztwo tarnowska prokuratura wnioskowała o zastosowanie wobec całej trójki środków zapobiegawczych. 36 i 43-latka tymczasowo aresztowano na okres trzech miesięcy, wobec 27-latka zastosowano policyjny dozór.
Sprawa ma charakter rozwojowy, trwają czynności zmierzające do odzyskania reszty skradzionego mienia – informuje rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 05:18:10
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html