Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łukasz Maciejewski wśród najlepszych krytyków filmowych na świecie    -   24/5/2011
Sukces tarnowianina
Związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny, laureat tegorocznej nagrody „Uskrzydlony”, w uznaniu zasług za prace filmoznawcze i krytycznofilmowe, został zaproszony do Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych – FIPRESCI. „Fipresci” jest najbardziej prestiżową organizacją zrzeszającą krytyków filmowych na świecie.

Ogloszenie
>

Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych, FIPRESCI) stawia sobie za cel promocję kina i sztuki filmowej. „Fipresci” została stworzona w roku 1930 w Paryżu. Członkami organizacji są najbardziej opiniotwórczy krytycy na świecie.
W Polsce przedstawicielami „Fipresci” są m.in. Jerzy Płażewski, Andrzej Werner, Maria Kornatowska i Barbara Hollender. Od maja tego roku do tego prestiżowego gremium został zaproszony również Łukasz Maciejewski.
Do obowiązków krytyka „Fipresci” należy m.in. reprezentowanie kraju w obradach jury przyznających nagrody krytyki międzynarodowej na kilkudziesięciu festiwalach filmowych na świecie.
W ciągu najbliższych miesięcy Maciejewski weźmie udział w obradach jury największego festiwalu kina bałkańskiego w Durres (Albania), natomiast w lipcu będzie reprezentował polską kinematografię na festiwalu w Rzymie.

Równocześnie, na rynku księgarskim ukazała się właśnie kolejna ciekawa pozycja wydawnicza z udziałem tarnowianina. „W stronę kina filozoficznego” (wydawnictw WAM, 2011) to antologia filmoznawczych esejów pod redakcją Urszuli Tes, zestawiająca teksty będące połączeniem filozofii, kina, antropologii i religii.
Łukasz Maciejewski napisał do tomu szkic o dokumentalnym filmie „Moment” w reżyserii Macieja Wojtyszki z udziałem m.in. księdza Józefa Tischnera, Stanisława Lema i Józefa Szajny, oraz przeprowadził wywiad z reżyserem.

Z kolei na rozpoczynającym się 6-ego czerwca XXXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Łukasz Maciejewski, wspólnie z Wojciechem Kałużyńskim, będzie prowadził wszystkie konferencje prasowe, weźmie także udział w reżyserowanej przez Macieja Stuhra gali finałowej.

Autor zdjęcia: Paweł Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl