To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Basen w Woli Rzędzińskiej uroczyście otwarty    -   24/5/2011
Wójt wskoczył do basenu
„Władza wykonawcza odniosła przewagę nad władzą uchwałodawczą” - tak mniej więcej skomentowany został wyczyn wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, który wraz z przewodniczącą Rady Gminy Wiesławą Miterą skoczył w ubraniu do uroczyście otwartego basenu w Woli Rzędzińskiej. Wójt przepłynął cały basen pod wodą, znacznie wyprzedzając Panią Przewodniczącą, ale też przyznać trzeba, że płeć piękna nie dawała za wygraną, stając w nierówne szranki z silniejszą „płcią brzydką”; a i niewieści przyodziewek, jak wiadomo, bardziej krępuje ruchy. Basen w Woli Rzędzińskiej to wyjątkowy obiekt – po pierwsze, dlatego że został nowocześnie zaprojektowany specjalnie pod potrzeby rehabilitacji oraz nauki pływania, po drugie – dlatego że na przekór panoszącym się ostatnio wśród przedstawicieli władzy zwyczajom, uroczyście otwarty został tylko raz, i to nie przed jego jego ukończeniem, ale w kilka miesięcy po jego uruchomieniu. Specjalną zaś okazją ku temu było stulecie edukacji na wolańskim „Podlesiu”, którego obchody zainaugurowano właśnie w minioną sobotę, 21 maja.

Posłuchaj wypowiedzi wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła oraz jednego z instruktorów nauki pływania na basenie w Woli Rzędzińskiej :

Ogloszenie
>

Pogoda dopisała – i choć wszędzie wokół lało, grzmiało i huczało, wypłaszając włodarzy okolicznych gmin, na wszelki wypadek pędzących do swoich włości, deszcz postanowił ominąć Wolę Rzędzińską, dzięki czemu i uroczystości, i towarzyszący im festyn, udały się znakomicie.
Ponieważ otwarcie basenu połączone było z inauguracją stulecia obchodów edukacji na wolańskim „Podlesiu”, uroczystość rozpoczęła na rozstawionej na terenie boiska scenie młodzież wolańskiego gimnazjum specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniem „Ach, jak przyjemnie... od stu lat”. Przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Oćwiei, Agnieszki Grzegórzek-Zając, Anny Wajdy i Joanny Augustyn-Wróbel spektakl w zabawny sposób połączył historię ze współczesnością, a prawdziwy entuzjazm publiczności wzbudziła grupa chłopców parodiująca popularne dzieła m. in. taniec łabędzi z Jeziora Łabędziego oraz słynną scenę z „Titanica”.

Bezpośrednio po przedstawieniu odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku nowego basenu szkolno-rehabilitacyjnego. Na początku głos zabrał wójt Grzegorz Kozioł. -W roku, w którym obchodzimy stulecie szkolnictwa na wolańskim Podlesiu, w tej pięknej historii otwieramy nowy rozdział. Oto bowiem dziś oddajemy do użytku nowy basen szkolno-rehabilitacyjny, który będzie służyć nie tylko uczniom tutejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, nie tylko mieszkańcom Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek, ale całej naszej gminnej społeczności – podkreślał włodarz Gminy Tarnów. -W ostatnim czasie udało nam się zrealizować w naszej gminie wiele inwestycji. Jeszcze na etapie ich planowania zawsze zastanawiamy się, czy będzie ona służyć mieszkańcom w taki sposób, jak zaplanowaliśmy, czy będzie ona tym, czego naszym mieszkańcom najbardziej potrzeba. I proszę mi wierzyć, nie mam większej satysfakcji niż ta, kiedy widzę, że obiekt, który wybudowaliśmy, tętni życiem, służy mieszkańcom od przysłowiowego „świtu do nocy”. Basen, który dziś mamy niewątpliwą przyjemność oddać do użytku, jest jedną z takich inwestycji – już dziś możemy to z całą pewnością stwierdzić - mówił wójt Grzegorz Kozioł, składając podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania basenu, w tym pracownikom urzędu, dyrektorowi wolańskiego gimnazjum i zarazem radnemu powiatowemu Józefowi Lazarowiczowi oraz Krzysztofowi Cetnarowi właścicielowi budującej basen firmy Megbud.

Włodarz Gminy powitał również zaproszonych gości wśród których znalazło się m. in. czterech posłów – Edward Czesak, Jan Musiał, Józef Rojek i Andrzej Sztorc. Władze wojewódzkie reprezentowali – marszałek Roman Ciepiela oraz radny wojewódzki Piotr Sak, zaś powiatowe – radni Roman Łucarz z Wietrzychowic, Jacek Hudyma z Wierzchosławic, Mariusz Tyrka i Tomasz Stelmach. Obecni byli także kapłani z terenu gminy: miejscowy proboszcz ks. Stanisław Szufnara, a także ks. Zbigniew Guzy, ks. Wiesław Książko i ks. dr Tadeusz Wolak. Licznie obecni byli samorządowcy sąsiednich gmin – wójtowie i burmistrzowie: Stanisław Wolak z Lisiej Góry, Marcin Kiwior ze Skrzyszowa, Jacek Kurek z Wojnicza, Stanisław Burnat z Pleśnej i Zbigniew Jurkiewicz z Ciężkowic. Nie zabrakło radnych gminy na czele z Przewodniczącą Rady Gminy Wiesławą Miterą, sołtysów oraz dyrektorów gminnych placówek oświatowych.

Bezpośrednio po wystąpieniu wójta głos zabrali zabrali zaproszeni goście. Krajanin, poseł Andrzej Sztorc, nawiązując do stulecia szkolnictwa, przywołał czas, kiedy sam chodził do miejscowej szkoły mieszczącej się w budynku pod strzechą. Podkreślił także, iż cieszy się, że młodzi ludzie mogą dziś rozwijać się w coraz lepszych warunkach, czego dowodem jest wybudowany właśnie basen. Poseł Józef Rojek natomiast zwrócił uwagę obserwowany z jego perspektywy równomierny rozwój wszystkich gminnych miejscowości, zaś młodym ludziom pogratulował rozlicznych talentów, które pokazali podczas przedstawienia. Marszałek Roman Ciepiela podkreślał zmiany, jakie w ciągu minionych dwóch dekad zaszły w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o aplikację środków unijnych. Zapowiedział także, że samorząd wojewódzki przygotowuje się do kolejnych okresów programowania i za kilka lat będą nowe pieniądze na kolejne inwestycje.

Następnie wszyscy obecni weszli do budynku basenu, gdzie miał miejsce obrzęd poświęcenia, którego dokonał ks. Stanisław Szufnara, a także przecięcia wstęgi. Oficjalne funkcjonowanie nowego basenu zainaugurowali reprezentanci gminnego samorządu – wójt Grzegorz Kozioł i Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, którzy, wskoczywszy do wody w ubraniach, przepłynęli – przy aplauzie zgromadzonych – dwie długości basenu.

Po uroczystości otwarcia aż do późnych godzin wieczornych trwała zabawa w formie festynu rodzinnego, na którym zaprezentowali się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, zaśpiewała Monika Płaneta, a zatańczyli tancerze ze szkoły tańca SHIVA. Do łez ubawił publiczność kabaret EWG, zaś zgłodniali mieli możność posilenia się strogonowem serwowanym przez wójta Grzegorza Kozioła, radnych powiatowych Józefa Lazarowicza i Tomasza Stelmacha oraz ks. Stanisława Szufnarę. Nie zabrakło również innych atrakcji: dmuchanych zamków, ciast domowego wypieku, orzeźwiających napojów, pokazu teatru ognia, zabawy tanecznej, losowania nagród oraz lampionów szczęścia.
PP, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:43:05
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html