To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Najlepsze filmy dokumentalne – w Centrum Sztuki Mościce    -   25/5/2011
Wkrótce „Prowincjonalia 2011”
Przypominamy: w dniach 27-28 maja o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce na Scenie na Antresoli odbywać się będą projekcje w ramach „repliki”, jak piszą organizatorzy – festiwalu „Prowincjonalia 2011”. Festiwal ma charakter kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji. „Prowincjonalia” często nazywane są również festiwalem kina peryferyjnego i outsiderów. Przeważają tutaj filmy dokumentalne o wysokich walorach artystycznych i humanistycznych. Celem Festiwalu jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym. Wstęp wolny.

Ogloszenie
>

27 maja godz. 18.00
KOLBA, NA SZCZĘŚCIE!
Reż.: Tomasz Drozdowicz, Maria Nockowska, 52 min. Poruszający film dokumentalny opowiadający o Krzysztofie Kolbergerze – jednym z najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów teatralnych - artyście spełnionym, człowieku sukcesu, ale również o Hiobie, którego los wystawiał na próby. Zwykła - niezwykła historia zwykłego niezwykłego człowieka. Krzysztof Kolberger zmarł 07.01.2011 r.
WARSZAWA DO WZIĘCIA
Reż. Karolina Bielawska, Julia Ruszkiewicz, 50 min.
Ania, Gosia i Ilona mieszkają w oddalonych od siebie popegeerowskich wsiach. Ania chce być fryzjerką, Gosia marzy aby wyjechać z domu gdzie życie wydaje jej się bez perspektyw, a Ilona pragnie lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka. Wszystkie trzy podejmują decyzję, żeby wyjechać do Warszawy i odmienić tam swój dotychczasowy los. Warszawa dla nich to "wielki świat", który znają jedynie z telewizji, wyruszają w swoją podróż wierząc, że znajdą tam również miejsce dla siebie. Łączy je taki sam start i podobne nadzieje, czy powiedzie im się w nieznanym miejscu? Jak wygląda współczesna Warszawa widziana oczami dziewczyn z popegeerowskich wsi?

27 maja godz. 20.00
PRZESŁUCHANIE
Reż. dam Palenta, 9 min.
Poruszająca opowieść żołnierza AK skazanego w czasach stalinowskich. Mężczyzna opowiada o okrutnym traktowaniu w ubeckich kazamatach, wielogodzinnych torturach i poniżaniu. Wyjątkowy w formie film o woli życia i okrucieństwie systemu totalitarnego.
PRL - MOJE ŻYCIE, MOJA MIŁOŚĆ
Reż. Jarosław Antoszczyk, 23 min.
Film przedstawia, w oparciu o wybrane wątki, historie młodego mężczyzny pochodzącego z małego miasteczka, który dzięki podjęciu pracy w szeregach Milicji Obywatelskiej, wkracza w tak zwany "wielki świat". Jego najlepsze lata przypadły na okres PRL-u, który to wspomina z wielkim sentymentem i tęsknotą. Opowiada m.in. o interwencjach na służbie, o milicyjnych przywilejach, o ciekawych ludziach z jakimi miał okazję się zetknąć, jak również o swojej rodzinie. Film w szerokim rozumieniu i z lekkim przymrużeniem oka przypomina o swoistym "uroku" minionego ustroju.
SEANS W KINIE TATRY
Reż. Igor Chojna, 27 min.
Dariusz Ambroszczyk prowadzi jedno z najstarszych kin - "Tatry". Jest szefem. A zarazem jego jedynym pracownikiem. Pan Dariusz codziennie wyczekuje widzów. Ci jakby zupełnie zapomnieli o jego kinie. Zaczyna do niego docierać, że kino, będące sensem jego życia, powoli chyli się ku upadkowi.
BON APPETIT
Reż. Kuba Maciejko, 31 min.
Sympatyczna opowieść o perypetiach małżeństwa prowadzącego nieduży bar w zakamarkach warszawskiej Woli. Film prezentuje bohaterów zmagających się z codziennymi problemami i marzących o wygranej w lotto. Przedziwna atmosfera baru sprawia, że klienci czują się tam jak w domu, a jego właściciele nie wyobrażają sobie życia bez niego.

28 maja godz. 18.00
CYRK ZE ZŁAMANYM SERCEM
Reż. Marek Tomasz Pawłowski, 52 min.
"Cyrk ze złamanym sercem" to zapis jednego dnia z życia małego, wiejskiego cyrku Bojaro. Zapis dramatycznej walki o przetrwanie wiejskiego cyrku Bojaro, który ze swoim tradycyjnym sposobem myślenia nie odnajduje się w nowej rzeczywistości i nie potrafi dotrzeć do współczesnego widza. To dramat czekania, upokarzającego, wydłużającego się w nieskończoność czekania na widza. Film, jak w soczewce, ukazuje przy okazji postkomunistyczną Polskę „gorszej kategorii”. Nierzadko chwile śmiechu przez łzy tworzą zabawny, ale gorzki portret kondycji współczesnej prowincji środka Europy.
TAKIE ŻYCIE...
Reż. Daniel Zieliński, 27 min.
Mężczyzna, zamknięty w kręgu prostych czynności, odcięty od rodziny i dotychczasowego życia wypełnia wygasającą powoli rzeczywistość starej matki, którą kocha bezmierną miłością. swoją matkę. Zaangażowaniu mężczyzny towarzyszy bierność otoczenia. O rzekomej pamięci pozostałych członków świadczą jedynie przedmioty. Pewnego dnia jednak przyjeżdżają oni w odwiedziny...
DAGARAMA
Reż. Bogusław Hynek, 20 min.
Jan Głuszak, zwany "Dagaramą" był wizjonerem, futurystą, twórcą oryginalnych projektów architektonicznych, filozofem i poetą. To opowieść o wrażliwości, samotności, cierpieniu i przymusie dostosowania do "ciasnej" małej rzeczywistości. Punktem zwrotnym w filmie jest samospalenie ręki Głuszaka. Ten akt ma mistyczny wymiar - niczym ofiarowanie.
KRAJOBRAZ NIZINNY Z KOŁYSKĄ
Reż. Arek Biedrzycki, 18 min.
Krajobraz nizinny z kołyską jest portretem alkoholika, z uporem i świadomie niszczącego swoje życie. Popęd śmierci, któremu poddaje się bohater - samotny sześćdziesięcioletni mężczyzna z małej mazurskiej wioski -- jest częścią siły drzemiącej w naturze, bezwzględnej i rządzącej się własnymi prawami. Film poprzez niezwykłe sugestywne zdjęcia, brak komentarza, unikalny klimat i bliskość, z jaką autor towarzyszy bohaterowi, wymyka się pokusie taniego moralizatorstwa.

28 maja godz. 20.30
SMOLARZE
Reż. Piotr Złotorowicz, 15 min.
Daleko od cywilizacji, w środku gór żyją zgodnie z rytmem wyznaczonym przez przyrodę bohaterowie. Towarzyszymy bohaterom od świtu do zmierzchu, obserwujemy niespiesznie przemijanie czasu. Całość składa się w opowieść o ludziach, którzy wybrali proste życie.
MARYSINA POLANA
Reż. Grzegorz Zariczny, 39 min.
Na rozległym górskim zboczu, gdzieś nad lasem, wydobywa się dym. To bacówka. Aby do nie dojechać, trzeba minąć dawno już nieczynne polsko-słowackie przejścia graniczne i skręcić głęboko w las.
KOMEDA - MUZYCZNE ŚCIEŻKI ŻYCIA
Reż. Claudia Buthenhoff-Duffy, 52 min.
Refleksja na temat muzyki filmowej Komedy i jej odniesień do jego życia. Ale to także współczesny dokument o postawie wobec życia w czasach społecznych, politycznych i kulturowych zmian w okresie powojennym, oraz o pracy i exodusie polskich artystów w latach 50-tych i 60-tych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, April 25, 2024 13:49:09
IP          : 3.138.113.188
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html