Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dwa szpitale i dwie pensje dyrektora    -   27/5/2011
Interpelacja radnych wojewódzkich
Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego – Lucyna Malec, Krzysztof Tenerowicz i Piotr Sak (PiS) zamierzają w dniu 30 maja podczas sesji Sejmiku złożyć interpelację w sprawie zatrudnienia dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. w innej jednostce służby zdrowia. ”W nawiązaniu do artykułu prasowego opublikowanego w Gazecie Krakowskiej pod tytułem „Raz Bochnia, raz Kraków, czyli dwa szpitale i dwie pensje dyrektora” z dnia 19 maja 2011 r., autorstwa Magdaleny Jadach, dotyczącego równoczesnego pełnienia przez Pana Wojciecha Szafrańskiego funkcji Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. i Szpitala Powiatowego w Bochni im. bł. Marty Wieckiej, niniejszym zwracamy się o podjęcie pilnych działań zmierzających do unormowania przedmiotowej sytuacji i zobowiązania wyszczególnionej powyżej osoby do złożenia deklaracji co do woli dalszego zatrudnienia w spółce kapitałowej samorządu województwa oraz zobowiązania go do niezwłocznej rezygnacji z funkcji dyrektorskiej Szpitala Powiatowego w Bochni pod rygorem sankcji w postaci dyskontynuacji współpracy” - czytamy w interpelacji.

Ogloszenie
>

A oto zawarte w interpelacji pytania:
”1. Czy Pan Wojciecha Szafrański poza pełnionymi powyżej funkcjami, piastuje również inne stanowiska w spółkach prawa handlowego lub jednostkach organizacyjnych? W przypadku odpowiedzi twierdzącej, proszę o podanie tychże podmiotów.
2. Czy zajmowanie innych stanowisk poza funkcją Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. nie koliduje z należytym wypełnianiem obowiązków z niej wynikających? Czy Zarząd Województwa Małopolskiego nie ma przekonania o konieczności silnego i wyłącznego zaangażowania Pana Wojciecha Szafrańskiego w sprawy Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. z uwagi na jego trudną sytuację finansową?
3. Na jakiej podstawie prawnej jest zatrudniony Pan Wojciech Szafrański? Czy i jaki system czasu pracy go obowiązuje? Czy Pan Wojciech Szafrański pobiera wynagrodzenie w pełnej wysokości pomimo swojej absencji w Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. Czy jest to zgodne z postanowieniami umowy, która łączy go z spółką kapitałową samorządu województwa?
4. Czy w zawartej umowie z Panem Wojciechem Szafrańskim zawarta jest klauzula o zakazie konkurencji? W wypadku odpowiedzi negatywnej proszę o podanie przyczyn, dlaczego nie została ona transponowana do umowy.
5. Jak Zarząd Województwa Małopolskiego ocenia dotychczasową działalność Pana Wojciecha Szafrańskiego w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.?
Mając zatem na uwadze powyższe, wnosimy o ustosunkowanie się do przedstawionej kwestii i stosowną odpowiedź w trybie przewidzianym w Statucie Województwa Małopolskiego.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(28-05-2011) polo :
Pani Lucyno,jesteś osobą na którą liczy wielu prawicowych środowisk.Dość miernot !!! Proszę pomagać Panu Sakowi, to mądry i dobry prawnik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) emo :
czy to ta sama Lucyna Malec ktora próbowala wyciąć ze stołka Starostę Powiatu Tarnowskiego Mieczysława Krasa? Jeśli tak to nie wróże sukcesów. A prawnik Piotr Sak (fakt że dobry i mądry) powinien zapytać swojego posła Józefa Rojka, jak ten ostatni będąc radnym w kadencji 2002-2006 pobierał chorobowe (bo bo zakończonej prezydenturze sie rozchorował) i dietę radnego jednocześnie. I TO SIĘ Z NICZYM NIE KŁÓCIŁO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) do : polo :
polo ty sie nazywasz sak czy malec?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) Ciekawski :
Jak to możliwe że obdarzony sokolim wzrokiem tercet w składzie Malec, Tenerowicz, Sak wypatrzył dwa etaty zajmowane przez Szafrańskiego(przy czym ten drugi zajmuje od niedawna) co niewątpliwie jest patologią, a nie zauważył że kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie i kierownik Zakładu Fizjoterapii PWSZ w Tarnowie to jedna i ta sama osoba? Czyżby to bielmo na oczach w/w radnych wynikało z faktu że szpitalem zarządza ich koleżanka partyjna?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2011) do powyżej :
Ciekawe czy I Śledczy inTARnetu nazwiskiem Poświatowski zajmie się tą sprawą, czy też nie zauważy że PiS-owcy to nie same aniołki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) lTFBIWthkUHakkm :
No more s***. All posts of this qaultiy from now on

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) zWrssvIBEHekESbPhJL :
BxNYVA nzqgcmvmtyof

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) WCUcEniBvesILrB :
h8UTcJ pobyljshouqb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl