To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   1 czerwca: Zamek w Dębnie – nie tylko dla dzieci!    -   30/5/2011
Dzień Dziecka na Zamku
„Dzień Dziecka w Zamku w Dębnie” to piękna i długa tradycja obchodów tego święta w tym oddziale Muzeum Okręgowego. Do tej pory współorganizatorem było Dębińskie Centrum Kultury, a od trzech lat także Bank Zachodni WBK I Oddział w Brzesku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie. ”Dzięki temu możemy przygotować znacznie szerszą ofertę programową dla o wiele większej grupy dzieci. W tym roku postanowiliśmy ożywić legendy rycerskie, przybliżyć kodeks rycerski i opowiedzieć o życiu na dawnym, średniowiecznym zamku rycerskim. W związku z tak bogatym i zróżnicowanym programem równocześnie w kilku miejscach (na wzgórzu zamkowym, w samym zamku, na przedzamczu ) będą prowadzone różne bloki tematyczne. Dzieci będą miały do wyboru udział w różnych warsztatach : hafciarskim, skryptorium ( próba pisania dokumentów, listów za pomocą gęsiego pióra), mennicy, wykonywaniu biżuterii, udział w mini turnieju i zabawach rycerskich. Na wzgórzu znajdą się też elementy wesołego miasteczka, chusta animacyjna, będą też czekać osoby, które umiejętnie i z humorem pomalują twarze naszych dzieci „przemieniając” je w bohaterów z baśni i legend” - czytamy w nadesłanej informacji.

Ogloszenie

W zamkowych wnętrzach pracownicy Muzeum będą opowiadać o historycznych i legendarnych postaciach, które w swoim życiu kierowały się zasadami „Kodeksu Rycerskiego”. Poznając życie ludzi w czasach tak odległych jak średniowiecze będzie można zaglądnąć do dawnej kuchni, odkryć jej tajemnice, a w Sali Rycerskiej zobaczyć jak dawniej tańczono, jak spędzano wolny czas i samemu wziąć udział w bardzo krótkim, szybkim kursie dawnego tańca.
Organizatorzy proponują wszystkim dzieciom 1 czerwca od godz. 11.00 – 11.45 udział w spektaklu pt.”GRAAL” przygotowanym przez Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”. Jest to historia pewnego chłopca przedstawiona w formie baśni z morałem, która ma służyć ukazaniu podstawowych wartości, a o których bardzo często dziś zapominamy. Widowisko „GRAAL” to nie tylko efekty świetlne (dymy, pochodnie) oraz wspaniała muzyka, ale także barwne maski, kostiumy i charakteryzacja aktorów. Całość spektaklu buduje wspaniałą atmosferę, a dzięki takiej formie dzieci mają możliwość przeniesienia się wraz z głównym bohaterem do świata jego marzeń, pragnień...
Po spektaklu kolejna niespodzianka - „Pokaz Psa Kipera”. Będzie to prezentacja umiejętności psa i jego treserki, czyli bardzo efektowne wyskoki i pokaz niesamowitego refleksu czworonoga o imieniu Kiper. Trenerka powie też kilka słów na temat bezpiecznego podejścia do psów, ale również o obowiązkach wynikających z posiadania psa, o jego potrzebach, odczuciach i reakcjach.

Przy drodze dojazdowej do Muzeum zapewniony jest punkt medyczny ( m.in. karetka pogotowia), będzie też samochód strażacki, obok którego młodzi strażacy pokażą i nauczą jak udzielać pierwszej pomocy w różnych nagłych wypadkach.
Nie zabraknie także stoisk z pamiątkami, napojami i słodyczami (cukrowa wata, lody, pop-corn). Nad całością sprawnego przebiegu tej dziecięcej zabawy będą czuwać Animatorzy z Otwartej Przestrzeni Edukacji Artystycznej w Tarnowie, oraz pracownicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie, którzy od wielu lat pomagają oddelegowani 1 czerwca do pracy w Zamku w Dębnie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:18:12
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html