To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowska Policja zatrzymała oszusta    -   01/6/2011
Podszywał się pod kobiety
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie zatrzymali 35-letniego tarnowianina, który podszywając się za kobiety oszukał lub usiłował oszukać kilkudziesięciu mężczyzn z terenu całego kraju. Wprowadzając w błąd co do swojej tożsamości, na przestrzeni ostatnich trzech lat wyłudził od pokrzywdzonych kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

Ogloszenie

Sprawca poznawał swoje ofiary za pośrednictwem portali randkowych i społecznościowych, także pozostawianych za szybami losowo wybieranych pojazdów karteczek z numerem telefonu. Z czasem znajomości zacieśniały się coraz bardziej, oszust kontaktował się z nowymi znajomymi wymieniając e-maile lub SMS-y. Wysyłał im także zdjęcia, jak się potem okazało swojej znajomej, atrakcyjnej brunetki. Opowiadał o sobie, o rzekomo trudnej sytuacji finansowej, że padł ofiarą rabusia i pilnie potrzebuje pomocy. Prosił też o doładowanie konta telefonicznego. Był na tyle przekonywujący, iż cześć poznanych mężczyzn przeświadczona, że ma do czynienia z młodą, atrakcyjną kobietą, ochoczo udzieliła mu finansowego wsparcia, przekazując gotówkę lub doładowując konta telefoniczne.
35-latek doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem blisko 50 osób z terenu Tarnowa i całego kraju na kwotę 10 tysięcy złotych.

Tarnowianin usłyszał 91 zarzutów z art. 286 KK- doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do których się przyznał. Chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli 4 telefony komórkowe, które mężczyzna wykorzystywał do przestępczej działalności.
Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:24:45
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html