To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Talia" zakończona   -   11/10/2004
Spektakl „Skrzyneczka bez pudła” w wykonaniu artystów Teatru im. A. Mickiewicza z Częstochowy w reżyserii Andrzeja Sadowskiego zdobył Grand Prix VIII Festiwalu Komedii TALIA, trwającego przez ostatnie 9 dni w Tarnowie. Festiwal zakończył się wczoraj wieczorem. Nagrodę publiczności otrzymał rodzimy spektakl „Wieczór kawalerski” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Nagrodzono też aktorów indywidualnie.

Ogloszenie

Wyróżnienia otrzymali :
Ewa Romaniak – za rolę w spektaklu „Wieczór kawalerski”, Teresa Kwiatkowska – za rolę w spektaklu „Gąska”, Dorota Kolak i Grzegorz Gzyl – za role w spektaklu „Mąż i żona”, Olga Sawicka i Leon Charewicz za role w spektaklu „Ławeczka”. A także : Jerzy Nowak – za kreacje w monodramie "Babski Wybór”, według "Na Skalnym Podhalu" K.Przerwy-Tetmajera , Jerzy Stuhr – kolejna nagroda za wybitną kreację w „Kontrabasiście” Marcin Bortkiewicz – za rolę w spektaklu „Das kuchendrama czyli dość niesmaczna wariacja na temat MATKI Witkacego w czterech koszmarnych częściach", Józef Markocki – aktor przedstawienia „Only you” , Jerzy Bończak – za rolę w spektaklu „Łóżko pełne cudzoziemców”, którego Bończak był też reżyserem oraz Marcin Kwaśny – za brawurowe monodram „Nienawidzę”.

Nagroda główna - dla zespołu z Częstochowy - wyniosła 10 tysięcy złotych. Po 2,5 tysiąca zł otrzymali: Józef Markocki, Jerzy Nowak, Teresa Kwiatkowska i Jerzy Stuhr.
Nagrody przyznało jury w składzie: Tatiana Kucerenkova, Zofia Kucówna, Anna Retmaniak, Wojciech Majcherek, Krzysztof Miklaszewski, Antoni Sypek. Obradom przewodniczył Giovanni Pampiglione.

Poza „Wieczorem kawalerskim” tarnowskiej publiczności najbardziej podobały się także dwa monodramy: „Lekcja panny Margaridy” w reżyserii Karoliny Szymczyk z kreacją Joanny Żółkowskiej oraz „Kontrabasista”.
Nagrodę dla publiczności wylosowała Klaudia Wójtowicz. Przez cały rok będzie ona mogła wchodzić na przedstawienia w tarnowskim Teatrze - gratis.

Fotografia ze spektaklu nagrodzonego Grand Prix pochodzi z gazety festiwalowej "Talia", towarzyszącej imprezie codziennie przez 9 , festiwalowych dni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 02:12:14
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html