Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowoczesne boisko przy Szkole Podstawowej Integracyjnej    -   02/6/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Przy Szkole Podstawowej Integracyjnej powstało nowoczesne boisko – poinformował tarnowski magistrat. Inwestycja kosztowała ponad 500 tysięcy złotych, została sfinansowana z budżetu miasta. Zakres prac był ogromny, obejmował wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej z dwoma placami do gry w siatkówkę, z dwoma placami do gry w koszykówkę, z jednym placem do gry w piłkę ręczną wraz z ogrodzeniem, oświetleniem oraz chodnikiem – dojściem do boiska. Obiekt uruchomiono w Dzień Dziecka, to prezent władz miasta dla adresatów międzynarodowego święta.

Ogloszenie
>

Aktualnie do Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 uczęszcza 120 dzieci, w tym 35 niepełnosprawnych, to największa liczba dzieci chorych skupionych w jednej placówce w Tarnowie.

Przypomnijmy, szkoła w Chyszowie została powołana przez władze austriackie w 1892 roku. Regularne nauczanie rozpoczęto w 1918 roku, po przekazaniu placówce z dóbr książąt Sanguszków - budynku z przyległymi terenami. Do wybuchu II wojny światowej szkoła była wspomagana przez zarządcę dóbr książęcych. Do szkoły uczęszczało średnio około 100 uczniów rocznie. Od początku działania szkoła dożywiała biedniejszych uczniów i zaopatrywała ich w odzież.
Po wybuchu II wojny światowej, mimo ogromnych trudności (brak opału, silne mrozy, epidemie) w szkole w Chyszowie nie przerwano nauki. We wrześniu 1944 roku w chyszowskiej szkole nauka rozpoczęła się najwcześniej z całego powiatu, zapisała się wtedy rekordowa liczba uczniów 204, nawet z odległych rejonów. Po zakończeniu działań wojennych nauka rozpoczęła się już 22 stycznia 1945 roku. W maju 1945 roku Komisja Parcelacyjna przyznała szkole w Chyszowie dwa budynki i 1 ha gruntów na własność.
Od końca lat 50-tych trwały starania o wybudowanie nowej szkoły. Budowę rozpoczęto 20 maja 1964 roku. Mimo, że prace szybko postępowały, przeprowadzenie do nowej szkoły nastąpiło na przełomie grudnia 1965 i stycznia 1966 roku.
Wkrótce szkole nadano imię Marii Dąbrowskiej, znanej pisarki i orędowniczki praw dzieci. Dwadzieścia lat później dzięki staraniom całego środowiska szkoła otrzymała sztandar. We wrześniu 1999 roku w szkole utworzono I oddział integracyjny a od 1 września 2003 roku Szkoła Podstawowa nr 11 jest Szkołą Podstawową Integracyjną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl