Swoimi sukcesami rozsławiają Tarnów    -   02/6/2011
Nasi młodzi brydżyści...
Młodzi brydżyści MPEC Tarnów zdobyli w trzech różnych majowych młodzieżowych mistrzostwach Polski siedem medali w tym aż pięć złotych! Tak było podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w Augustowie, na X Mistrzostwach PZBS Młodzików w Szamotułach, czy na XXV Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Tęgoborzu.

Młodzieżowa Majówka Mistrzowska - XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych, 29.04-2.05.2011 Podlasie
Zawody w brydżu sportowym rozegrane zostały w Yacht Clubie Oficerskim w Agustowie, gdzie przyjechała młodzież z czterech makroregionów, z których miesiąc wcześniej wyłoniono drogą eliminacji reprezentacje par dziewcząt i chłopców. Współzawodnictwo i najwięcej punktów ministerialnych zdobyła Małopolska przed Wielkopolską i Mazowszem. W punktacji klubów najlepiej wypadły Dąbrówka Poznań, AZS UW Warszawa i MPEC Tarnów.
Impreza miała rangę Mistrzostw Polski Juniorów. Tarnowianie zdobyli dwa złote medale w trudnej konkurencji par na zapis maksymalny (ekstremalny). Złoci medaliści to Olga Długosz, Maciej Kita (oboje III LO) i Maciej Grabiec (I LO).

X Mistrzostwa PZBS Młodzików, 13-15.05.2011 Szamotuły
MPEC Tarnów w składzie: Michał Krysa (Gim 4 w Zbylitowskiej Górze), Jędrzej Hycnar, Błażej Krawczyk (Gim 11) i Wojciech Krawczyk (SP 18) obronił tytuł Mistrzów Polski zdobyty przed rokiem w Krakowie. Młodzi tarnowianie wygrali wyraźnie. Zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim meczem z najgroźniejszym rywalem.
W klasyfikacji klubów MPEC Tarnów zajął drugą pozycję. Wysokie miejsca dla tarnowskich szkół (sklasyfikowano 64 placówki): 5. Gimnazjum nr 2, 7. Gimnazjum nr 11 i 8. Szkoła Podstawowa nr 18.

XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, 19-22.05.2011 Tęgoborze - wielki sukces młodych brydżystów MPEC Tarnów
Tarnowianie nie mieli sobie równych podczas trwania XXV MPMS i zdobyli aż cztery medale; dwa złote, srebrny i brązowy. MPEC 1 Tarnów w składzie Olga Długosz, Maciej Kita (III LO) i Wojciech Stachnik (I LO) oraz gościnnie Maciej Superson z Cracovii i Michał Klukowski z Politechniki Wrocław zdobył złoto w turnieju drużynowym. Brązowy medal wywalczyła młodziutka drużyna MPEC 2 Tarnów w składzie: Maciej Grabiec (I LO), Błażej Krawczyk, Jędrzej Hycnar (Gim 11) i Michał Krysa (Gim w Zbylitowskiej Górze). Do ścisłego finału rozgrywanego systemem play off zakwalifikował się także trzeci zespół z Tarnowa MPEC 3 (Jakub Rokita, Krzysztof Cetera, Wojciech Krawczyk i gościnnie Krzysztof Superson z Cracovii). Dobre dziesiąte miejsce zajął MPEC 5 Tarnów (Aleksandra Talaczek, Gabriela Nosal, Katarzyna Rodzaj i gościnnie Magdalena Madej z KSOS Kraków). Ostatnia z reprezentujących Tarnów drużyn uplasowała się w samym środku stawki na miejscu 13-tym.

W Turnieju Par OPEN srebrny medal zdobyli Maciej Grabiec i niespełna czternastoletni (!) Błażej Krawczyk. Czwartą lokatę wywalczyła para Wojciech Stachnik i Maciej Kita, a ósmą dwunastoletni (!) Wojciech Krawczyk i Krzysztof Superson z Cracovii. W 16-parowym, ścisłym finale znaleźli się również Olga Długosz i Maciej Superson z Cracovii (11), Aleksandra Talaczek i Gabriela Nosal (12) oraz Jakub Rokita (wszyscy I LO) i Krzysztof Cetera (13).

Współzawodnictwo i złoty medal w konkurencji Par Mikst wygrała Olga Długosz wraz z Maciejem Supersonem (Cracovia). Niezłe dziesiąte miejsce zajął Błażej Krawczyk grający te zawody z Magdaleną Chmielewską z Olimpii Kraków. Tarnowianie wygrali dwa turnieje pocieszenia, w których grali również trenerzy i instruktorzy. EX 3: Michał Krysa i Jędrzej Hycnar oraz EX 4 oraz Gabriela Nosal i Łukasz Pląder (CKiS Skawina).
Nasi zawodnicy zdominowali punktację długofalową. Całe mistrzostwa wygrali Olga Długosz i Maciej Supesron. 3-cią pozycję zajął Błażej Krawczyk. Na 4-tym i 5-tym Wojciech Stachnik i Maciej Grabiec. Tarnowianie wygrali z ogromną przewagą klasyfikację klubów mając nad drugim klubem rekordową w historii przewagę ponad 1000 punktów! Tryumfowało również województwo małopolskie, zdobywając sześć medali na dziewięć możliwych. To wymownie świadczy o poziomie gry tarnowskiej młodzieży brydżowej.

Medalistów dekorowali poseł Ziemi Sądeckiej, przewodniczący komisji sportowej Andrzej Czerwiński, trener selekcjoner Włodzimierz Krysztofczyk, członek zarządu PZBS Leszek Nowak oraz kierownik hotelu Stanisław Miłkowski. Obserwujący czterodniowe mistrzostwa trener selekcjoner reprezentacji Polski juniorów Włodzimierz Krysztofczyk gratulował Krzysztofowi Ziewaczowi wspaniałej pracy szkoleniowej. Polski Związek Brydża Sportowego przyznał trenerowi MPEC Tarnów srebrną odznakę za zasługi w popularyzacji brydża sportowego i osiągnięcia szkoleniowe swoich podopiecznych.

Wojciech Stachnik, Maciej Kita i Maciej Grabiec zostali powołani na zgrupowanie szerokiej Kadry Narodowej. Również Olga Długosz ma szanse zagrać w reprezentacji Polski juniorek.
Młodzi MPECe z powodzeniem zadebiutowali w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski OPEN na szczeblu III Ligi Makroregionalnej i wywalczyli szóstą lokatę.