To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   06/6/2011
Zaatakował nożem
Miniony tydzień obfitował w dramatyczne wydarzenia – i tak np. 31 maja w Słonej, gmina Zakliczyn ujawniono zwłoki 63-letniego mieszkańca tej miejscowości. Z kolei dwa dni później w rejonie ul. Kassali w Tarnowie przypadkowy przechodzień zauważył w korycie rzeki Biała ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Policjanci zatrzymali również 34-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę podejrzanych o dokonanie na pl. Ofiar Stalinizmu rozboju na 59-letnim tarnowianinie – prawdopodobnie podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło między nimi do kłótni o pieniądze na zakup kolejnej butelki i zaatakowanemu mężczyźnie zabrano portfel z 350 zł. Jeszcze bardziej dramatyczne wydarzenia miały miejsce w Tarnowie, gdy 17-letni mężczyzna podczas sprzeczki z 19-letnim tarnowianinem, z niewyjaśnionych przyczyn ugodził go nożem powodując obrażenia ciała w postaci rany ciętej klatki piersiowej i brzucha. W tym samym czasie siostra napastnika groziła pozbawieniem życia oraz naruszyła nietykalność cielesną poprzez kopnięcie w nogę oraz uderzenie pięścią w twarz 23-letniej mieszkanki miasta...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego w Dąbrówce Szczepanowskiej, wślizgując się do niego przez uchylone okno w łazience. Ukradł artykuły spożywcze, 1000 złotych w gotówce, a z pomieszczenia gospodarczego królika. Łączna wartość start oszacowana została na 1400 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 32-letniego tarnowianina i 34-letniego mieszkańca Radgoszczy, którzy działając wspólnie ukradli ze sklepu w Nowodworzu 25 czekolad, o wartości 250 złotych. Skradzione mienie odzyskano. Sprawcy trafili za kratki. Nie byli trzeźwi, obaj mieli ponad 3 promile alkoholu we krwi.
1 czerwca w nocy nieznany sprawca dostał się do niezamieszkałego domu w Szynwałdzie. Po wybiciu szyby w jednym z okien i splądrowaniu wnętrza ukradł m.in. 4 rowery różnych typów, 3 końskie uprzęże z wędzidłami i lejcami, narzędzia w tym 2 kosy i kilkadziesiąt metrów kabla. Starty na szkodę mieszkańca Żabna oszacowano na 2 tysiące złotych.
Nieznany sprawca wyważył kwaterę okienną jednego z mieszkań usytuowanych na parterze przy ul. Brandstaettera w Tarnowie, skąd ukradł notebook. Wartość start przekroczyła 1300 złotych.
Funkcjonariusze dokonali zatrzymania trzech osób: 19-latka, 17-latka oraz 16-latka, którzy działając wspólnie dokonali kradzieży czterech felg aluminiowych wraz z oponami o łącznej wartości 5.000zł na szkodę mieszkańca miejscowości Breń. Dwóch starszych spędziło noc w areszcie, młodszy w Policyjnej Izbie Dziecka.

Oszustwa
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie zatrzymali 35-letniego tarnowianina, który podszywając się za kobiety oszukał lub usiłował oszukać kilkudziesięciu mężczyzn z terenu całego kraju. Wprowadzając w błąd co do swojej tożsamości, na przestrzeni ostatnich trzech lat wyłudził od pokrzywdzonych kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Sprawca poznawał swoje ofiary za pośrednictwem portali randkowych i społecznościowych, także pozostawianych za szybami losowo wybieranych pojazdów karteczek z numerem telefonu. Z czasem znajomości zacieśniały się coraz bardziej, oszust kontaktował się z nowymi znajomymi wymieniając e-maile lub SMS-y. Wysyłał im także zdjęcia, jak się potem okazało swojej znajomej, atrakcyjnej brunetki. Opowiadał o sobie, o rzekomo trudnej sytuacji finansowej, że padł ofiarą rabusia i pilnie potrzebuje pomocy. Prosił też o doładowanie konta telefonicznego. Był na tyle przekonywujący, iż cześć poznanych mężczyzn przeświadczona, że ma do czynienia z młodą, atrakcyjną kobietą, ochoczo udzieliła mu finansowego wsparcia, przekazując gotówkę lub doładowując konta telefoniczne. 35-latek doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem blisko 50 osób z terenu Tarnowa i całego kraju na kwotę 10 tysięcy złotych. Tarnowianin usłyszał 91 zarzutów z art. 286 KK- doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do których się przyznał. Chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli 4 telefony komórkowe, które mężczyzna wykorzystywał do przestępczej działalności. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 13-latkę i dwójkę jej znajomych, także nieletnich, którzy rzucając kamieniami uszkodzili dach zaparkowanego przy ul. Szkotnik w Tarnowie samochodu marki Ford Galaxy, dach blaszanego garażu oraz jego podmurówkę. Właściciel oszacował starty na 800 złotych. Sprawą nieletnich zajmie się są rodzinny.

Rozboje, napady
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę, oboje z Tarnowa, podejrzewanych są o dokonanie rozboju na 59-letnim tarnowianinie. Cała trójka wczoraj późnym popołudniem spożywała alkohol, kiedy prawdopodobnie doszło do między nimi do kłótni o pieniądze na zakup kolejnej butelki. Agresorzy doprowadzili swojego kompana do stanu bezbronności zadając uderzenia w głowę, a potem zabrali mu portfel z 350 złotymi. Pokrzywdzony doznał stłuczenia oczodołu. Do zdarzenia doszło na Placu Stalinizmu w Tarnowie.
Policjanci z KP Tarnów-Centrum zatrzymali 17-letniego mieszkańca Tarnowa, który podczas sprzeczki z 19-letnim tarnowianinem, z niewyjaśnionych przyczyn ugodził go nożem powodując obrażenia ciała w postaci rany ciętej klatki piersiowej i brzucha. W tym samym czasie siostra napastnika groziła pozbawieniem życia oraz naruszyła nietykalność cielesną poprzez kopnięcie w nogę oraz uderzenie pięścią w twarz 23-letniej mieszkanki miasta. Obydwoje zostali zatrzymani w PDOZ.

Za kółkiem
30 maja przed godziną 21:00 w Siekierczynie zatrzymano 66-letniego mieszkańca miejscowości. Mężczyzna poruszał się po drodze publicznej zaprzęgiem konnym mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wjechaniu na teren prywatnej posesji spłoszony koń zrzucił woźnicę z wozu. Usiłujący zatrzymać spłoszone zwierzę sąsiad mężczyzny doznał urazu obojczyka i został przewieziony do tarnowskiego szpitala.
Po godzinie 23:00, 30 maja we Wróblowicach kierujący VW Golfem, 39-letni mieszkaniec Lubinki, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Po przebadaniu kierującego okazało się, że nie był trzeźwy i miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
31 maja przed godziną 19.00 na drodze K 1356 w Lubince, kierujący motocyklem Honda, 26-letni mieszkaniec Tarnowa, podczas wyprzedzania na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, spadł z motocykla i uderzył w samochód marki Fiat. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa, mózgu i klatki piersiowej. Kierujący Fiatem był trzeźwy.
Na ul. Długiej w Lisiej Górze zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę, 45-letniego miejscowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze mężczyzna miał 2.7 promila alkoholu we krwi.
W sobotę około godziny 15:00, w miejscowości Wojnicz kierujący samochodem marki Opel Astra – 21-letni mieszkaniec Maszkienic – jadąc ul. Krakowską w kierunku Wojnicza potrącił na skrzyżowaniu kierującego rowerem 74-letniego mieszkańca Zakrzowa, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał pęknięcia podstawy czaszki oraz licznych krwotoków głowy. Kierujący samochodem został poddany badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,00.

Narkotyki
W sobotę policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali do kontroli poruszającego się po drodze publicznej, samochodem marki VW Polo, 19-letniego mieszkańca Tarnowca. Jak się okazało kierujący był pod wpływem środków odurzających w postaci marihuany. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli resztkę marihuany (0,31g) oraz wagę elektroniczną.

Różne
31 maja wieczorem w Słonej, w gminie Zakliczyn ujawniono zwłoki 63-letniego mieszkańca miejscowości. Ciało leżące w bezpośrednim sąsiedztwie posesji denata zalazł sąsiad zmarłego. Podjęte na miejscu czynności wstępnie wykluczyły, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Ciało przewieziono do szpitala celem wykonania badania pośmiertnego.
2 czerwca przed godziną 17.00 przypadkowy przechodzień zauważył leżące w korycie rzeki Biała, w rejonie ul. Kassali w Tarnowie ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Ciało znajdowało się w odległości około 400 metrów od mostu kolejowego. O zdarzeniu powiadomił policję. Na miejsce skierowano grupę śledczych. Wstępnie wykluczyli oni, by do śmieci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Trwa ustalanie kim jest odnaleziony mężczyzna. Jego zwłoki przetransportowano do szpitala celem poddania badaniu sekcyjnemu. Jeszcze tego samego dnia ustalono, że denatem jest 40-letni mieszkaniec Zgłobic.
(Na podstawie informacji nadsyłanych od Rzecznika Prasowego KMP Tarnów Olgi Żabińskiej)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 22:50:54
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html