To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zostań rodziną zastępczą    -   06/6/2011
Chcę być w rodzinie...
„Nie chcę dłużej czekać... CHCĘ BYĆ W RODZINIE" - pod takim hasłem w Tarnowie organizowana jest kolejna edycja kampanii promującej ideę rodzicielstwa zastępczego. Głównym celem inicjatywy, jest uświadamianie społeczności lokalnej o problemie sieroctwa, pozyskanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz utworzenie banku rodzin zastępczych.

Ogloszenie
>

Kampania przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy etap to promocja celów i założeń, m.in. za pomocą plakatów, ulotek informacyjnych, poradników i informacji w lokalnej prasie, rozgłośniach radiowych i telewizji. Pracownicy Ośrodka Adopcyjno- Opiekuńczego będą przekazywać ideę rodzicielstwa zastępczego.
Drugi etap to bezpośrednie kontakty z kandydatami na rodziców zastępczych. W ramach tych działań zainteresowane osoby będą mogły zgłaszać się do Ośrodka Adopcyjno- Opiekuńczego w Tarnowie gdzie uzyskają niezbędne informacje i szkolenia.

Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie, prowadzona jest w ramach Programu Działań na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie dla Miasta Tarnowa na lata 2008 - 2013. Polegać będzie m.in. na organizowaniu bezpłatnych szkoleń z zakresu rodzicielstwa zastępczego dla kandydatów z miasta Tarnowa. Po ich odbyciu kandydaci otrzymają świadectwa kwalifikacyjne, uprawniające do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, bądź pogotowia rodzinnego. Kandydaci na rodziców zastępczych zapoznają się m.in. z prawami i obowiązkami takich rodzin, zasadami finansowania rodzin zastępczych oraz z organizacją opieki zastępczej w mieście, a także z zasadami uzyskiwania wsparcia i współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Ośrodkiem Adopcyjno- Opiekuńczym w Tarnowie.

Rodziny zastępcze tworzone są w celu zapewnienia opieki i wychowania dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej z powodu wystąpienia w ich biologicznych rodzinach różnego rodzaju sytuacji kryzysowych: sieroctwa, ubóstwa, złych warunków mieszkaniowych, bezrobocia rodziców, a także alkoholizmu i innych uzależnień, ciężkich chorób somatycznych i psychicznych, niezaradności w sprawach opiekuńczo wychowawczych, skutków przedwczesnego macierzyństwa.

W Tarnowie funkcjonuje 85 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 120 dzieci.
Są dwie zawodowe rodziny zastępcze: wielodzietna i specjalistyczna .
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.oaotarnow.republika.pl (zakładka - Rodzina zastępcza).
Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej proszone są o zgłaszanie się do:
- Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Tarnowie, ul. Najświętszej Panny Marii 3, tel. 14 622 02 67 (w dni robocze, w godz. od 8.00 do 15.00, a w poniedziałki i czwartki do godz. 18.00).
- Działu Pomocy Rodzinie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, al. Matki Bożej Fatimskiej 9, pokój nr 22, tel. 14 688 20 15 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.00).

Organizatorami kampanii „Nie chcę dłużej czekać... CHCĘ BYĆ W RODZINIE" są:
Urząd Miasta Tarnowa
Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Tarnowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:45:30
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html