To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Finisaż "Naszej Pielgrzymki"   -   11/10/2004
Wiklinowy kosz z pokrojonymi na ćwiartki bochenkami chleba, kilkunastolitrowy garnek pełen niesłodzonej herbaty, polne kwiaty między sztalugami - w tak niecodziennej scenerii przebiegał zorganizowany w piątkowy wieczór w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury finisaż wystawy "Moja Pielgrzymka". Swoje prace prezentowała trójka młodych fotografów: Dariusz Górecki, Anna Kowali i Paweł Latocha. Ich prace można je jeszcze zobaczyć w TCK do 14 października.

Ogloszenie

Ekspozycja to niezwykły, fotograficzny zapis tego, co dokonywało się w tym roku, między Tarnowem a Częstochową podczas dziewięciu dni pielgrzymowania. Wystawa była już prezentowana m.in. w Zabawie oraz w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Prezentowane zdjęcia podzielone są na dwie części. Pierwszą tworzą fotografie D. Góreckiego - przez dziewięć dni towarzyszył pielgrzymom na trasie, podlądając ich niejako z boku, z innej - bardziej reporterskiej - perspektywy. Druga natomiast to efekt wspólnej pracy pielgrzymujących w grupach: Anny Kowal i Pawła Latochy. - Mieliśmy okazję po raz kolejny przemierzać trasę na Jasną Górę. To niezwykłe przeżycie, które udziela się wszystkim: zarówno pielgrzymom jak i tym, którzy ich fotografują. Na naszych zdjęciach staraliśmy się pokazać coś głębszego, niż tylko wędrujących ludzi: trudy drogi, refleksję, modlitwę, radość chwili - mówią o swoich pracach A. Kowal i P. Latocha.

- Ta wystawa jest o wędrowaniu, o poszukiwaniu celu, o drogach i bezdrożach, o losie pielgrzyma, o życiu człowieka - ocenia dorobek młodych twórców nestor tarnowskiej fotografii Jan Gomoła. Z kolei dyrektor pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak podkreśla, że wystawa to nowa inicjatywa w 22-letnej historii wędrowania z Tarnowa do Jasnej Góry. - To forma kontynuacji pielgrzymki, zaś dla organizatorów okazja do spokojnej refleksji o tym, co było w niej dobrego i szczególnego - mówi ks. Z. Szostak.

Blisko 70 wybranych fotografii można w TCK zwiedzać do czwartku 14 października. - Na tym nie koniec. Chcielibyśmy, aby wystawa wędrowała po całej diecezji - mówi komisarz ekspozycji Agnieszka Poliwka z radia RDN Małopolska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:06:50
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html