To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bieg Ojca Z. Strzałkowskiego    -   09/6/2011
Pobiegli po raz ósmy
Rekordowa liczba 228 uczestników, zacięta rywalizacja oraz mnóstwo widzów towarzyszyły VIII Biegowi Memoriałowemu Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, który przy pięknej pogodzie, rozegrany został w niedzielę, 5 czerwca na trasach Góra Św. Marcina w Zawadzie. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe i rozgrywany był na różnych trasach przypisanych odpowiednio do poszczególnych kategorii.

Ogloszenie

W biegu oddzielnie klasyfikowano kobiety i mężczyzn. W najmłodszej kategorii tzw. „Biegu Skrzata” udział wzięło osiemdziesiąt jeden osób: trzydzieści osiem dziewcząt i czterdziestu trzech chłopców. Bieg został rozegrany na trasie dwustu pięćdziesięciu metrów, a uczestniczyli w nim uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Zwycięzcami okazali się pochodząca z Tarnowa Emilia Kowalik oraz Dawid Chaim ze Świebodzina. W „Biegu Młodzika”, uczniów klas 4-6 szkół podstawowych rywalizowało siedemdziesiąt osiem osób – czterdzieści dwie dziewczęta i trzydziestu sześciu chłopców. Trasa tego biegu liczyła sześćset metrów, a najlepsi na niej byli zostali Weronika Zegar z Zaczarnia oraz Bartłomiej Czwakiel z Woli Rzędzińskiej. „Bieg Kangura” na długości tysiąca stu metrów został rozegrany w kategorii gimnazjum. Wystartowało w nim dwadzieścia dwie osoby – dwanaście dziewcząt i dziesięciu chłopców. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli: Monika Kapustka z Ładnej i Konrad Kowalik z Tarnowa.

Tradycyjnie bardzo dużo emocji wzbudził bieg główny rozgrywany w kategorii „Open”, którego uczestnicy zmagali się z dystansem dwóch tysięcy dwustu metrów. Przyciągnął on na start czterdzieści osiem osób – dziewięć kobiet i trzydziestu dziewięciu mężczyzn. Najszybszymi uczestnikami biegu głównego na mecie stali się: Magdalena Mrugacz z Kerlikówki oraz Grzegorz Czyż z Bogumiłowic. Tradycyjnie też w biegu tym wzięła udział drużyna gminnego samorządu, której kapitanem był wójt Grzegorz Kozioł, sam startujący już po raz siódmy. Włodarz gminy i jego drużyna jak zawsze nie uchybili gościnności, oddając miejsca w czołówce innym zawodnikom i za swój sukces uznając ukończenie biegu.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na zabawę, która w atmosferze festynu rodzinnego trwała aż do nocy. Niezwykłą wprost popularnością cieszył się bigos serwowany przez wójta Grzegorza Kozioła, którego wydawanie nadzorował zawadzki proboszcz ks. Adam Wyrwa. Niemałą atrakcją był też pokaz ognia oraz konkursy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Pawła Mleczkę z RDN Małopolska.

Łącznie w memoriale wystartowało dwieście dwadzieścia osiem osób, w tym sto jeden kobiet i stu dwudziestu ośmiu mężczyzn. Organizatorami imprezy są: Szkoła Podstawowa w Zawadzie i Samorząd Gminy Tarnów, a także Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Krakowa oraz parafia św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Oprócz Wójta Gminy Tarnów patronat nad nią objął Biskup Tarnowski Wiktor Skworc.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:03:40
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html