Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Od dziś drożeją bilety – u kierowcy będzie drożej niż w Krakowie! aktualizacja   -   09/6/2011
Pasażera po kieszeni
O 10 groszy więcej zapłacimy od dziś, 9 czerwca za bilety autobusowe w Tarnowie. Bilet normalny uchwałą Rady Miasta z 27 kwietnia kosztować będzie 2,40 zł. Jeszcze drożej zapłacimy za bilet u kierowcy – jak czytamy na stronie ZKM, ”w autobusach obsługujących linie komunikacji miejskiej kierowcy będą prowadzić sprzedaż wyłącznie biletów czasowych 60-minutowych normalnych (3,20 zł), ulgowych lokalnych (1,80 zł) i ulgowych ustawowych (1,60 zł).” Choć sama idea biletów „godzinnych” wydaje się jak najbardziej słuszna, to jednak zmuszanie pasażerów do kupowania jedynie takich biletów w autobusie – już nie, o ile nie można wręcz mówić w tym przypadku o balansowaniu na granicy prawa. Żeby było ciekawiej, tych samych biletów „60-minutowych” nie sposób kupić normalnie w kiosku, co sprawdziłem osobiście w kilku miejscach. Dostępne są one za to u kierowców. To jednak nie wszystko – cena taka oznacza, że jeśli nie mamy prawa do ulgi, to u kierowcy zapłacimy za bilet więcej, niż w nieporównywalnie większym Krakowie, gdzie można go nabyć w „mobilnym automacie” bez żadnych opłat manipulacyjnych za sumę 2,50 zł (3,10 kosztuje tam bilet godzinny!). Drogo się żyje w Tarnowie... I wreszcie najważniejsze: wiele miast w Polsce – np. wskutek decyzji sądów – jeszcze w ubiegłym roku wycofało się z droższych biletów u kierowcy, albowiem nie mogą istnieć dwie różne opłaty u tego samego usługodawcy za tę samą usługę. Tymczasem do dnia wczorajszego tak właśnie było gdy np. kupowaliśmy bilet u kierowcy w autobusie MPK. Zasadne zatem staje się pytanie, czy cała ta sytuacja nie stanowi próby obejścia prawa ? Ilu z pasażerów zmuszonych do nabycia godzinnej usługi komunikacyjnej naprawdę jej potrzebuje ?

Ogloszenie

”Wsiadamy do autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie. Podchodzimy do kierowcy, celem nabycia – za odliczone pieniądze – np. biletu „normalnego”, który „normalnie” kosztuje 2,30 zł. Jednak u kierowcy kosztuje on 2,70. Nie godzimy się na taką cenę, spokojnie siadamy, biletu nie kupując i jedziemy dalej „na gapę”. Czy to możliwe? Trudno powiedzieć, jednak sytuacja, w której dokładnie za tą samą usługę u tego samego usługodawcy obowiązują jednocześnie dwie różne ceny, jest niezgodna z prawem. Dotyczy to właśnie chociażby autobusowych biletów, kiedy zmuszani jesteśmy zapłacić u kierowcy drożej, niż w kiosku. Sprawa jest znana co najmniej od roku, a właściwie od kilku lat; wypowiadał się na ten temat i Rzecznik Praw Obywatelskich, i sądy różnych instancji - i wiele miast już dawno wycofało się z podobnych praktyk. (...)” - tak pierwotnie miał się zaczynać przygotowywany od dawna tekst na temat niezgodnych z prawem praktyk obowiązujących w przypadku miejskiej komunikacji w Tarnowie i właściwie trudno jednoznacznie wskazać, kto za ten stan odpowiadał – prezydent, radni, Zarząd Komunikacji Miejskiej czy MPK?
O tym, że bilet u kierowcy powinien kosztować tyle samo co w kiosku, zdecydowano w Lublinie – decyzję radnych uchylił wojewoda. W podobnym duchu wypowiedział się Sąd Administracyjny w Szczecinie, odnośnie biletów kupowanych u kierowcy w Stargardzie Szczecińskim. Z dodatkowych opłat (zwykle stanowiły one dodatkowy dochód dla kierowcy) zrezygnowano w MPK w Rzeszowie, jeszcze w ubiegłym roku. W Toruniu sprawą zajmowała się m.in. prokuratura; do tego dochodzi Bydgoszcz, Kielce. Legalność uchwały o wyższej cenie zakupu biletu u kierowcy zakwestionował 12 maja b.r. Wojewoda Dolnośląski. Takie przykłady można mnożyć. Najbliższy jest Kraków, gdzie z opisanej praktyki zrezygnowano w ubiegłym roku. Najstarszy znany mi wyrok w tej sprawie wydał 20 lutego 2003 (!) roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie Ośrodek Zamiejscowy w Szczecinie, który uznał, iż „różnicowanie wysokości opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w zależności od miejsca nabycia biletu jest niezgodne z ustawa Prawo przewozowe”.

Takie zróżnicowanie obowiązywało (i obowiązuje?) do wczoraj również w Tarnowie. Na przykład bilet normalny wartości 2,30 zł u kierowcy kosztował 2,70 zł. Jednak informacji na ten temat nie dopatrzyłem się w stosownej uchwale Rady Miasta Tarnowa, znajdowała się ona natomiast w regulaminie ZKM. Od biedy można by próbować argumentować, że bilet u kierowcy o wartości 2,70 zł był biletem dwustrefowym, jednak taką cenę płaciliśmy także w autobusach MPK poruszających się jedynie wewnątrz strefy, po terenie miasta.
Teraz się to w pewnym sensie zmieniło. Uchwałą Rady Miasta Tarnowa z 27 kwietnia b.r. poszczególne bilety drożeją od dnia 9 czerwca o 10 groszy – np. bilet normalny z 2,30 zł na 2,40 zł. Tyle że zniknęły „droższe” o 40 groszy bilety u kierowcy – w ich miejsce pojawiły się jeszcze droższe „bilety godzinne” (normalny o nominale 3,20 zł). „Zwykłych” biletów na jedną linię, u kierowcy – w normalnej, czy nawet niechby wyższej cenie – o dziwo nie nabędziemy. Dla odmiany owych biletów godzinnych za 3,20 zł nie możemy kupić, jak dziś sprawdziłem, w kioskach, w których można kupić inne bilety.
Otwartym pozostaje więc pytanie, czy takie były intencje radnych, gdy uchwalali ceny biletów i czy zastosowany przez ZKM „zabieg”, w tym m.in. zmuszanie pasażerów do kupowania u kierowcy jedynie wybranych, droższych, „specjalnych” biletów - nie jest próbą obejścia prawa.
Jedno jest tymczasem pewne: bilety mamy jeszcze droższe, a przejażdżka autobusem miejskim, jaką zafundujemy sobie kupując bilet u kierowcy, będzie nas kosztowała więcej niż w Krakowie...

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 197)Dodaj komentarz
(09-06-2011) ZX :
Sądzę, że wszyscy będziemy o tym pamiętać w czasie kolejnych wyborów, a ten Tarnów to takie Wilkowyje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) edek :
czy wy naprawdę nie macie sie czy zajmować ??? wpadam na ten portal od czasu do czasu a tu nic tylko afery z mpk .jeżdże autobusami od czasu do czasu i nie narzekam .może nie jest idealnie i ta nio ale jest lepiej niż kilka lat temu . moze tak na miesiąc sobie temat mpk i wogóle komunikacji odpuścicie a zajmiecie sie równie ważnymi sprawami .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) pytanie otwarte :
Komentarz usunięty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Ewa do edek :
Naprawde nie niepokoi Cie to o czym piszą ? Maja o tym napisać za miesiąc ? Jeżdżę autobusem nie codzennie, ale kilka razy w tygodniu. Tam gdzie wsiadam nigdzie blisko nie ma kiosku ani zadnego innegp punktu sprzedazy biletów, kupuję więc u kierowcy. Miała być podwyżka o 10 groszy, a okazuje się, że jest o 50 groszy. W dodatku za bilet godzinny w Tarnowie płacimy więcej niż w większym Krakowie. Co do twojego apelu to nie jest to informacjha o MPK, ale raczej o ZKM , bo to ona decyduje o cenach biletów i o tym gdzie i jakie będą sprzedawane. Wolę żeby ktoś się zajmował porządnie jednym tematem a nie jak inne media po łebkach różnymi w ogóle nie wracając do kiedyś zasygnalizowanych ledwie tematów bo już z jakiegoś powodu się komuś przejadł chociaż przyczyna problemów pozostaje niezmienna albo jeszcze urosła. najgorsza rzecz to odpuszczać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Czy dociekliwy jak zwykle Poświatowski sprawdził ile kosztuje bilet kupowany od kierowcy w autobusie PKS jeżdżącym na liniach miejskich? Zwykła przyzwoitość dziennikarska tego wymaga. Ale jest to przyzwoitość DZIENNIKARSKA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) mpk :
BOJKOTUJMY MPK NIE JEZDZIJMY AUTOBUSAMI TO WTEDY OBNIŻA BILETY BO BEDA PUSTKI W AUTOBUSACH ALBO SPLAJTUJĄ PAJACE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do Ewy :
Masz rację Ewa, ale niestety komentarze na forum niewiele wniosą, bo artykuł niedługo spadnie, a problem pozostanie. Trzeba pojąć koniecznie kroki prawne i w tym celu zorganizować się. Tylko tak można zadziałać skutecznie, bo innego wyjścia nie ma jeśli władze Miasta w tym Rada Miejska dają przyzwolenie na naginanie prawa, jeśli to nie jest świadome jego łamanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) ucieszony :
Niezmiernie się cieszę że Hitrus się wyspał i jeszcze go nikt nie wykichał, bo znowu będzie komedia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Mariolino :
Do autora tekstu - Bilety da sie kupić w innych miejscach niż u kierowcy, sam sprawdzałem już jakiś czas temu. Kiosk przy plantach, kiosk obok przystanku sikorskiego świt i kasa ZKMu na krakowskiej, inne lokalizacjie nie są dostępne, bo biletami takimi nie są zainteresowani kioskarze....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) pasażer PKS do hitrusa :
bilet u kierowcy autobusu PKS w granicach miasta kosztuje 2 złotych i 10 groszy. Myślę,że na krótkich trasach poza granice do Koszyc lub Rzuchowej, do Tarnowca, Woli Rz, Ładnej, Lisiej Góry, Żabna, Wierzchosławic, Wojnicza mogliby powalczyć skutecznie o mieszkańców miasta, bo będą po prostu tańsi może to pozwoliłoby im stanąć na nogi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) pracownik do mpk :
MPK trzeba pomóć a nie bojkotować. Zniszczyć zasłużoną firmę dla miasta nie sztuka. Pierwszy warunek to doprowadzenie do zarządzania MPK i ZKM ludzmi kompetentnymi, a drugi to mądra i skuteczna pomoc władZ miejskich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do powyżej :
Dlaczego tylko MPK ? Proponuję iść dalej. Zbojkotujmy jeszcze sklepy, elektrownię, gazownię, mpec, wodociągi, zarząd dróg, szpitale,przychodnie , przedszkola i żłobki. I albo wszyscy obniżą ceny albo niech splajtują. A my szczęśliwi będziemy sobie chodzić po ulicach z dumnie podniesionymi głowami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) co ma piernik do wiatraka ? :
pks jest prywatnym przewoźnikiem a MPK to publiczna miejska spółka i tym co sie w niej dzieje trzeba się zajmować w pierwszej kolejnosci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Ucieszony, mam dla ciebie przykrą wiadomość. Nie będzie komedii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do co ma piernik.. :
Ceny biletów i zasady ich dystrybucji nie są ustalane przez MPK lecz przez ZKM i obowiązują we wszystkich autobusach niezależnie kto świadczy usługi transportu publicznego na jego zlecenie. Do tego to doszedł nawet Poświatowski Mirosław.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) co ma pienik ... :
no i ZKM to też chyba też publiczny organ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do co ma piernik... :
Chciałem tylko przypomnieć, że w roku 2010 (listopad) odbyły się wybory samorządowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) co ma pienik ... :
i w tym listopadzie oczywiście wybieraliśmy nowy zarząd MPK, nowego szefa ZKM a wybranym radnym daliśmy prawo do podwyżek cen biletów w autobusach o pół złotówki na jednym przejeździe. Eeeech... Taka jest właśnie ta "demokracja" że nie mamy NA NIC wpływu i możemy tylko naciskać przypominać demonstrując pisząc w mediach . Z kim konsultowano to 3, 20 zł w autobusach ? Z ludźmi ? Bo chyba zrobili to wewnętrznie urzędnicy nie biorąc pod uwahę potrzeb pasażerów a " inną racjonalność". Z tego punktu widzenia Poświatowski robi dobrą robotę obnażając te patologiczne procedery

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) pasarzer :
Ale przecież nalezy obniżyć ceny za bilety bo ropa tania. A i wtedy mpk kupi dużo nowych autobusów i będą z klimą. Moje zarobki są takie same od trzech lat, a ceny za prąd, wodę, gaz i jedzenie poszły w górę. Dlatego teraz mogę sobie pozwolić na dużo więcej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) PP :
Nik t nie zmusz do kupowania biletów w autobusach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) PP :
Nareszcie kierowcy będą mogli zająć się jazdą a nie handlem jak w kiosku. I czas przejazdu będzie realizowany normalnie a nie z opóźnieniemi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do PP :
twój wpis to szczyt cynizmu i arogancji a pewno albo dowód ignorancji. Wynika z niej że komunikacja autobusowa jest dla kierowców i ludzi z biletami okresowymi . Bo w wielu miejscach Tarnowa nie ma w sprzedaży biletów komunikacji w sensownym promieniu powiedzmy 200- 300 m metrów od przystanku. albo spróbuj kupić bilet w kiosku w sobotę popołudniu albo w niedzielę i święta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Darek apelant :
czy kierowca nie może dostać uczciwej prowizji od sprzedanego ale normalnego a nie godzinnego biletu jak kioskarz ? to co wyrabia kierownictwo Komunikacji to absurd i dojenie pasażerów. W czym jest gorszy ktoś kto chce kupić bilet u kierowcy od tego, kto kupił wcześniej karnet lub zapas biletów w kiosku ????? Apeluję aby po wejściu do autobusu o zgłaszanie się u kierowcy i nie płacenie jak kierowca zaoferuje tylko godzinówkę. oczywiście zadbajmy o świadków naszej chęci kupienia zwykłego biletu. A potem niech sąd rozstrzygnie ewentualne skierowanie do sadu grodzkiego jak złapie nas kanar i odmówimy zapłacenia mandatu. To będzie prawdziwie obywatelski protest i jedyny który może odnieść skutek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) piopieram apel :
Tak. Odmawiając oficjalnie zakupu 60-minutowego biletu wchodzimy w spór z oferentem. Niech sąd rozsądzi czy zmuszanie nas do zakupu biletu , którego dotyczy nie zamawianej przez nas usługi, jest legalne ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
A skończy się to tak że kierowcy przestaną sprzedawać bilety w ogóle, a każdy złapany bez biletu zapłaci karę. Jak na razie nie ma zarządzenia że należy przymusowo jeździć komunikacją miejską. Jak komuś nie pasują warunki na jakich może z niej skorzystać to zawsze ma do dyspozycji własne nogi ( z góry przepraszam niepełnosprawnych ruchowo).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Rafał :
No i bardzo dobrze, kierowca jest od kierowania i spokojnej jazdy, sprzedaz biletow spokojnej jazdy nie gwarantuje tylko opóznienia w rozkładzie, wiesz zreszta o tym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) rencista o hitrej wszy :
i wyszedł z hitrusa ten jego wiernopoddańczy służalczy trening. Nie gadać, nie sprzeciwiać się, władza wie lepiej i może sobie dowolnie zmieniać zasady, regulaminy, interpretować prawo. Bo prawo ma władza a ty obywatelu płacz i płać a jak nie to do spie***** oto w całej ozdobie kwintesencja postawy godnej pogardy i człowieka - niewolnika zasługującego co najwyżej na litość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) :) :
ZASADA PARKINSONA poczytaj a dowiesz się po co jest władza, urzędnicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
rencisto zaczyna mnie już nudzić to co Ty tu wypisujesz na mój temat. Jeśli chcesz możemy zacząć ze sobą rozmawiać używając porównań do zwierząt tylko żebyś później nie miał pretensji. Ja wiem że Tobie żadna władza nie odpowiada oprócz władzy którą byś sprawował osobiście, ale niestety po to są wybory żeby jakąś władzę wybrać. Skoro mieszkańcy Tarnowa powierzyli prezydentowi miasta i radnym pełnienie obowiązków to niech teraz nie sklamżą. Ci co nie byli na wyborach też niech siedzą cicho bo wyrazili (w ten sposób) zgodę na to żeby ktoś wybrał również za nich( dotyczy to wszystkich wyborów w tym również w spółdzielniach mieszkaniowych). Reasumując, rencisto (już ci to raz pisałem) trzeba się było uczyć a nie malować farbą po chodnikach to dziś byłbyś kimś. Nie chciało się to teraz jesteś nikim i musisz się z tym pogodzić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) rencista o postawie hitrej wszy :
Obiecałem, że się nie odczepie i raduje mnie irytacja hitrej wszy. Ja spokojnie czytam hitre kretynizmy przyzwyczajony do nich. co czyni tym razem ? ano usprawiedliwia a nawet wywyższa niegodziwą postawę życiową konformisty, wycierucha i szmaty, którą ci którzy dorwali się do koryta wykorzystują wycierając sobie hitrusami buty albo sami takimi hiutrusami będąc. U hitrusa mnie nie dziwi ale u innych rozbraja mnie bezrefleksyjna wiara w fasadową "demokrację". Jacy mieszkańcy wybrali, kogo wybrali i co powierzyli ? Wybierając obecnych radnych chcieli płacić 3,20 za przejazd który jest wart 2,40 ? Mieliśmy jakiś udział w wyborze organów zarządzających komunikacja w mieście. Ktoś z nami konsultował to co arbitralnie wprowadził ? o jakiej demokracji bredzi ten hitry epigon ubecji i o jakim wpływie wyborów ? Nie dość że podłe co do intencji to jeszcze się po prostu kupy nie trzyma !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Przecież kretynie wywalczyłeś nam tę demokrację. Podobno nawet za tę walkę o demokrację dostałeś tytuł " Pokrzywdzony w śród głupoli świata". To o co teraz skiałczysz kundlu. Konsultacje to nie w tym ustroju. Było nie obalać tego który je prowadził.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do rencisty :
Pietrek, czy uważasz, że ukryjesz pustkę swojego łba za tym wyszukanym stylem wypowiedzi? Jesteś zerem!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) rencista :
Jaki Pietrek ? Ani na chrzcie ani z bierzmowania mi tak nie dano. Ale do ciebie Jurku - Leszek chyba spokojnie można mówić. Domyśl się dlaczego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) ewa :
tak sobie czytam tę dyskusję i znowu muszę stwierdzić, że hitrus używa wyłącznie inwektyw ad personam /bo nerwowy jest chłop i bardzo czuły na swoim punkcie/ i manipulacji / jak np. pisze o o konsultacjach poprzednim systemie to chyba tych odbywanych za pomocą zomowskiej pały/ a jego przeciwnicy używają inwektyw określających postawy i zachowania. starannie dowodzą znaczenia jak również powodu tych inwektyw. podoba mi się określenie hitra wesz bo dokładnie oddaje tę plugawą postawę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) popieram :
ja też popieram to żeby nie płacić tak drogo kierowcy i sądzić się z komunikacją jak chcemy przejechać tylko jedną linią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
ewa gdybyś umiała czytać to niechybnie byś musiała zauważyć że używane przeze mnie inwektywy są tylko odpowiedzią na inwektywy skierowane do mnie, mało tego uprzedziłem adwersarza że nie pozostanę bierny w przypadku dalszych zaczepek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) renista do ewy :
hitra wesz jak to wesz udaje, że nie rozumie. teraz ty ewo "nie umiesz czytać" a ty po prostu trafiłaś w sedno. hitrus nie potrafi dyskutować z poglądem albo postawą. on musi wylać zawartość latryny na kogoś kto mu wygarnia czym jest to co głosi . Musi sobie ubecko pomanipulować albo przypisać adwersarzowi coś czego ten nie powiedział a nawet nie pomyślał, od biedy przynajmniej dopiec "gdybyś umiała czytać" nie umie bez tego bo nie byłby hitrą wszą, a przeciez każdym wpisem udowadnia, że jest nią wyłącznie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) ZX :
Skoro bilet jest na usługę 60 minut tzn, że należy ten limit czasowy wykorzystać, czyli można wielokrotnie wsiadać do autotusu MPK z tym jednym biletem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) EB :
Polecam darmową poradę prawną w sprawie zakupu biletów "udzielaną " przez radnego Wardzałę, ten się uczył i dziś jest kimś wg teorii hitrusa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do ZX :
co za wspaniały pomysł!!! nie wpadlibyśmy na to !!! szczególnie dobre jest to dla tych, którzy mają do pracy lub szkoły 15 minut autobusem. Przecież mogą wstać i sobie wyjść godzinę wcześniej i pojeździc troszkę po Tarnowie przez 45 minut w komfortowych warunkach godzin szczytu, tak dla sportu i dlatego, że i tak zapłacili za tę godzinę. bravo ! bravo !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Wylewaj tę nędzę umysłową rencisto, bo tyle Twojego co się tu wypłaczesz. Tak naprawdę to mi żal takich osobników jak Ty. "Bojowników słusznej sprawy" dla których zabrakło lektyk, a niewdzięczny naród o nich zapomniał. Udajesz że coś rozumiesz z dzisiejszej rzeczywistości, a jesteś tępakiem jakich mało. Jak sobie wyobrażasz np. konsultacje w sprawie cen biletów? Referendum? A jak sobie wyobrażasz wpływ na obsadę stanowisk w ZKM-ie? Konkurs piękności? Czy Ci się to podoba czy nie o doborze kadr sobie podległych decyduje szef, a szefem w tym wypadku jest prezydent miasta wybrany w powszechnych wyborach większościowych. Do czego masz więc durniu pretensje? To że trafiła Ci się klakierka przyklaskująca wszystkiemu co napiszesz nie znaczy że masz rację. Ja sobie zdaje sprawę że na tym portalu nie znajdą się ludzie którzy poprą moje argumenty i to wcale nie dlatego że się z nimi nie zgadzają,( tylko dlatego że alergicznie reagują na nick "hitrus" ) lub w obawie że taki kretyn jak Ty ich zaszczuje. Przemyśl to co napisałem (choć nie wierzę że cokolwiek zrozumiesz) i spróbuj wyciągnąć wnioski dla siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do do ZX :
Ci którzy mają do pracy lub szkoły 15 min. autobusem zazwyczaj mają bilety miesięczne, a te nie podrożały. Nikt też Cię nie zmusi do kupowania biletu u kierowcy, kupuj w kiosku lub innym miejscu sprzedaży. Ponadto możesz kupić karnet pięcioprzejazdowy, na którym jeszcze dodatkowo zaoszczędzisz. Nie rozumiem więc o co ten jazgot.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Pączek do hitrusa :
Ten rencista to zakłamany szmaciarz o podwójnej moralności. Dyskusja z tym cymbałem nie ma sensu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Dzięki Pączku za wsparcie. Myślę że rencista chodzi teraz po prośbie i myśli zbiera -:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Łojców :
W Krakowie może i bilety są droższe, ale tam miasto jest 5 razy większe i więcej na takim bilecie można przejechać. Powinno się policzyć ilość km średnio ile jedna linia przejeżdża i podzielić cenę biletu przez tą liczbę i wyjdzie nam ile za km płacimy. I nie zdziwiłbym się gdyby tarnowskie MPK było jedną z najdroższych tego typu linii w Polsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do Łojców :
Cały problem w tym że w Krakowie bilety tańsze, a w autobusach sprzedaje się bilety podstawowe po takiej cenie jak w kioskach, a nie jakieś 60 minutowe co zrozumiałe o wyższej wartości. W Krakowie bilety na przejazdy czasowe są dostępne nie tylko w kioskach ale we wszystkich dostępnych punktach sprzedaży z wyjątkiem autobusów. W Krakowskich autobusach sprzedaje się wyłącznie bilety tzw. podstawowe po ogólnie obowiązującej cenie,bez nieprawnego haraczu. A więc wzorem Krakowa i innych cywilizowanych miast w Tarnowie w autobusach powinno się sprzedawać bilety podstawowe tzn - normalny 2,40, ulgowy lokalny 1,40, ulgowy ustawowy 1,20. Nie wyklucza to sprzedaży w autobusach biletów czasowych 60-minutowych i innych, lecz tylko po spełnieniu powyższych norm. Ta obecna forma sprzedaży biletów w Tarnowskich autobusach komunikacji miejskiej cuchnie prymitywnym szwindlem i nadaje się do zgłoszenia zawiadomienia i skargi do instytucji społecznych i państwowych. To jest skandal, a odpowiedzialność za to ponosi Prezydent i Miejska Rada w całości, bez względu na kluby które reprezentują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) KArol :
Od wielu lat bojkotuję komunikację miejską i miejskie płatne parkingi. Po prostu jeżdżę po Tarnowie na rowerze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do KArola :
Oprócz Ciebie szczęśliwcu są jeszcze ludzie którzy z różnych względów czy to z racji wieku, zdrowia lub innych przyczyn nie mogą iść za Twoim przykładem. Więc do zadań Samorządu należy im stworzyć godne a nie lichwiarskie warunki korzystania z komunikacji miejskiej. Miej to na uwadze Pozdrawiam ja Tarnowiak.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) o hitrej wszy, który wyłazi z pączka :
hitra wesz, która jednorazowo weszła w pączek, całkowicie się nam wszystkim obnażyła. O jakże mnie cieszy jej irytacja i przypisywanie mi odruchów towarzyszących tej wszy. Bo ja wypłakiwałem się dotąd tylko na pogrzebach ale nie robiłem tego nigdy przy ubekach i z ich powodu. Nigdy sie nad sobą nie użalałem. Hitra wesz mnie nie zna i nie zna mojej rodziny, moich dzieci, które są moją dumą i dumą tego miasta, dumą kraju. potrafi się śmiać z mojego inwalidztwa spowodowanego przez jego mentalnych towarzyszy mówiących do mnie 25 lat temu dosłownie to samo co on teraz wypisuje. niech sobie używa, dobrze wie, że to on jest pusty i przegrany, że to on jest większym kaleką bo ma przetrącony kręgosłup moralny. to jego pisanie, podszywanie się pod innych, kąsanie krytyków ---------- to takie rozpaczliwe wołanie o pomoc o litość o uwagę . żal mi pączka zarażonego wszawicą ale postawie hitrej wszy życzę jak najgorzej i nie przestanę jej zwalczać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Już Ci kiedyś pisałem ze gdybyś tyle nie chlał na tym Śląsku to by Cię nikt nie napadł. Przecież jak Cię napadli to nie byłeś trzeźwy. Twoje dzieci zapewne są też dumą naszej galaktyki tylko nikt o tym nie wie, bo są bardzo skromne. Mają to zresztą po tatusiu. Ja nie wiem kto to jest Pączek, ale słusznie przewidywałem że jeśli ktoś ośmieli się na tym portalu mnie poprzeć to zostanie przez Ciebie zaszczuty. Zwalczać to Ty sobie możesz hemoroidy, może osiągniesz jakiś sukces. Jak już Ci pisałem wcześniej nie lubię się z nikim kopać ale czego się nie robi dla Ciebie. Następnym razem jak będziesz chodził po prośbie i zbierał myśli to zmień rewir, bo w tym słabo Ci poszło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) rencista :
zapomniałem się przedtem podpisać. I jeszcze dodam coś o tych wymysłach hitrej wszy i postulatach, które niby są konsewencją tego, co napisałem (ach, co za płytki rozumek ma hitrus). on to nazywa swoimi "argumentami". A wystarczy sobie zadać pytanie czy ktoś z decydentów w ogóle skonsultował pomysł radykalnej podwyżki ceny biletu w autobusie z szerszym gronem osób, reprezentujących poszczególne grupy pasażerów, np. radnych miejskich i osiedlowych, czy przedstawił jakąś pisemną argumentację, którą można byłoby poddać choćby ograniczonej w tym gronie debacie ? bo na tym właśnie polega demokracja, że takie procedury konsultacji się tworzy a nie narzuca autorytarne procedury nie muszącej z nikim liczyć oligarchii. Hitrus uznał, że to po prostu decyzja władzy, ma do tego prawo i kropka.. Nauczony służalczości i cynizmu wycieruch nie umie stawiać takich pytań i uważa je za niepotrzebne. wie co mówi bo stawianie pytań władzy dla takich jak on jest rzeczywiście groźne. Nie odbiera to nam prawa do pytania dlaczego tak postanowiono i kogo spytano o opinię. ciekawe czy ktoś z władz miasta racjonalnie na te pytania odpowie i to wytłumaczy. jeśli to hitra wesz ma być waszym rzecznikiem to z całego serca współczuję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Tomek :
pełen szacun dla rencisty gnidy się miażdzy palcami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Czy Ty tępaku rozumiesz znaczenie słów "drastyczna podwyżka" ? Bilety podrożały o 10 groszy (słownie dziesięć groszy). Cena biletu jest funkcją kalkulacji kosztów i dlatego nie będzie negocjowana z mieszkańcami. Czy Ty to potrafisz objąć swoim rozumkiem? Napisz do ONZ że miasto nie konsultowało z Tobą podwyżek, a nuż w ramach ochrony dziwolągów roztoczą nad Tobą parasol ochronny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) magda :
Wszyscy kibicujemy renciście bo do tej pory odpuszczali znienawidzonemu na forum hitrusowi, który nie ma nic do powiedzenia i nie potrafi dyskutować na argumenty tylko obrażał ludzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Tomuś jak masz się wypowiadać głupio to nie czyń tego wcale.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do hitrusa :
bilet faktycznie podrożał w autobusie aż o 50 groszy czyli 5 razy tyle co zapowiadano a wszędzie na swiecie bilety powinny być przede wszystkim do sprzedania w autobusie !!!!!! o to nam chodzi debilu co od rana siedzisz na tym wątku i nie załapałeś do teraz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
Magda, jak będziesz znała definicję dyskusji na argumenty to może zrozumiesz co ja piszę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) hitrus :
do hitrusa Debilem to jesteś Ty bo nie zauważyłeś że jest to zupełnie inny rodzaj biletu. Nie jest to bilet jednoprzejazdowy tylko godzinny. Jak matołku nie widzisz różnicy to się nie odzywaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Tomek :
już cie nie stać na nic wiecej tylko na pisanie bzdur

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) do hitrusa :
i rozumiem ,ze tobie debilu sie podoba to,że teraz zamiast 2 zeta 70 bedziesz mógł sobie u kierowcy kupic tylko bilet godzinny bo takiego tylko potrzebujesz. rzygać się chce jak sie czyta to twoje odwracanie kota ogonem . pracujesz w urzedzie gdzie wymyslono bo stosujesz te same sztuczki????nigdy gdy nie bede potrzebował jeździc przez godzinę tylko przez 10 minut nie zapłacę kierowcy za to czego nie potrzebuje bo normalna cena biletu uchwalona przez radnych to 2 złote 40. włączam sie do apelu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) Sprawdzcie :
Przeciez wchodząc na www.tarnow.pl a raczej na bip mozna zobaczyc jak radni głosowali i którzy poparli podwyżke biletów - protokół z posiadzenia rady miejskiej. Po co te dyskusje, gdyby postapiono własciwie, bilety by nie zdrożały. Podziekujcie radnym z Tarnowian i Platformy Obywatelskiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) terefere :
Rozbrajające jest to, że hitrusowi wystarcza argument o tym, że to inny rodzaj biletu i już gotowy jest przyklasnąć decyzji ZKM. Już poprzednia cena u kierowcy gdy wsiadało się do autobusu kursującego tylko w I strefie był przekroczeniem prawa ale to co teraz zrobili to już szczyt arogancji ale widać dupkom pokroju hitrusa w to graj. mogą ich rżnąć bezkarnie taka już parszywa mentalność

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) przeczytałem uchwale :
W uchwale nic nie ma na temat biletów do nabycia u kierowcy. Wygląda na to, że to arbitralna decyzja ZKM nie konsultowana z radnymi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Ja sobie kupuję karnet pięcioprzejazdowy w kiosku i nie płacę żadnego frajerskiego myta. Jak się wam nie chce wyjść na autobus pięć minut wcześniej żeby zdążyć do kiosku to płaćcie za bezdurne. Tłumaczyłem to wczoraj, ale wam jak się czegoś łopatą do pustuch łbów nie nałoży to nie rozumiecie> Inteligencja się znalazła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) do mieszkańców :
I właśnie tym hytrym sposobem który popiera Hitrus, Wiatr rekompensuje niedobory przy bilansowaniu mpk, którym nieudolnie zarządza. Ta kasa wydarta hytrze i z nagięciem prawa społeczeństwu pewno ma pokryć złodziejskie praktyki na giełdzie Roberta K , który nadal jest pracownikiem u Wiatra. Zapewne niedługo mu daruje i zrekompensuje mu chwilowe mycie autobusów konkretnym awansem. To jego styl- uczciwych niszczyć, a złodzieji nagradzać. Już samo nie zwolnienie dyscyplinarne Roberta K. za popełnione przestępstwa wobec mpk do których oficjalnie się przyznał jest dla niego wyróżnieniem. Dlatego uważam za konieczne zwolnienie Wiatra wraz z człym Zarządem. Ludzie trzeba się zorganizować i iść na najbliższą sesję i zadać konkretne pytania Prezydentowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) do do mieszkańców :
Janek nie wypisuj głupot! Nie okłamuj ludzi!Jak wiesz MPK nie decyduje jakie bilety sprzedają kierowcy - tylko Zarząd Komunikacji Miejskiej (ZKM). Wiatr nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia jak rowniez MPK nie ma zadnych wpływów z tego tytułu. Wiec nie nawołuj ludzi do robienia syfu wokół MPK jak zwykle, bo akurat z ta sprawą MPK, Wiatr, Kierowcy nie mają nic wspólnego!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) do do mieszkańców :
Janek nie wypisuj głupot! Nie okłamuj ludzi!Jak wiesz MPK nie decyduje jakie bilety sprzedają kierowcy - tylko Zarząd Komunikacji Miejskiej (ZKM). Wiatr nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia jak rowniez MPK nie ma zadnych wpływów z tego tytułu. Wiec nie nawołuj ludzi do robienia syfu wokół MPK jak zwykle, bo akurat z ta sprawą MPK, Wiatr, Kierowcy nie mają nic wspólnego!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Łojców :
W Krakowie są też automaty na bilety, i w niektórych nowych tramwajach. W Tarnowie właściwie nie da się kupić biletu po zamknięciu kiosków, tylko u kierowcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrusowi konfomiście :
Nie masz pojęcia o problemach jakie mam z kupieniem biletu. Masz to w dupie bo ty takich nie masz. Nie każdego stać na zapasy robione z wyprzedzeniem bo dla wielu z nas liczy się każdy grosz szczególnie teraz gdy ceny w sklepach rosną co chwila a płace nie. W wielu miejscach Tarnowa głównie na obrzeżach nie można kupić biletu w kiosku, bo albo kioski upadły i ich po prostu nie ma albo są otwarte przez parę godzin dziennie albo po prostu są tak daleko od przystanku, że trzeba by wychodzić pół godziny wcześniej a jak się już dojdzie i kupi to można się zastanowić czy bilet faktycznie potrzebny bo jesteśmy w połowie drogi do celu i bez autobusu. Taka to jest wygoda korzystania z tarnowskiej komunikacji, której jedyny powszechnie dostępny bilet to jest u kierowcy jest jednym z najdroższych w Polsce !!!! nie wiem gdzie mieszkasz ale nie masz zielonego pojęcia o jakich problemach rozmawiamy i jak upokarzające jest tłumaczyć takim jak ty mendom, że kolejny raz próbuje się nas orżnąć i to przy twoim coraz bardziej aktywnym udziale bo bronisz rzeczy nie do obronienia. Nikt nie neguje racjonalnej podwyżki bo wiadomo ,że wszystko podrożało ale rozumiemy podwyżkę o 10 groszy i chcemy kupować normalny bilet liniowy w autobusie za 2,40 lub 2 strefowy jak jedziemy dalej za 2, 80 a nie za 3,20 !!!! chcemy normalności, takiej jak na przykład w Krakowie a nie patologii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Łojców :
Mi kiedyś kierowca nie chciał sprzedać biletu bo nie miałem drobnych:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
"hitrusowi konformiście". Ty dopiero wypisujesz brednie. Skoro ważny jest dla Ciebie każdy grosz (dla mnie też i nawet nie wiesz jak bardzo) to tym bardziej powinieneś kupować karnety wieloprzejazdowe które są najtańszymi biletami. Ja z racji wieku i stanu zdrowia zmuszony jestem korzystać z placówek ochrony zdrowia. Bardzo często widzę jak (szczególnie młodzi ale nie tylko) ludzie wsiadają do autobusu na pętli przy nowym szpitalu, albo przy przychodni na Curie i podchodzą do kierowcy kupować bilet. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że w odległości 15 metrów od tych przystanków są kioski w których bilety można nabyć, a ponadto pasażerowie czekali na autobus 5 a czasem więcej minut. Ja piszę właśnie o takich przypadkach, ale Ciebie i wielu innych nie interesuje o czym jest napisane tylko kto napisał. I tu jest pies pochowany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Pączek :
Zastanawiam się jak się to stało, że taki rozsądny człowiek jak HITRUS przypelętał się na to syfiaste forum. To mądry, rosądny człowiek, który pisze mądre rzeczy porządnym językiem. Brawo. A większość pozostałych (rozmnożonych nikami) bałwanów pisze bzdury w jakie nawet oni przy swojej ciemnocie nie wierzą. AMEN!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
Niezła mam polewke gdy czytam niektóre wpisy, hitrus za obrazanie internautów padnie od swojej broni wczesniej czy pózniej... JAK SIE MA ZAKUP NOWYCH AUTOBUSÓW PRZEZ MPK DO PODWYZKI CEN BILETÓW ??? Czy MPK ma sute prowizje ze sprzedazy biletów ??? ILE TO JEST % , bo kierowcy mają cos ok 5%, ile ma MPK ??? BEZPIECZNA KOMUNIKACJA Z NOWYM TABOREM NALEZY SIE MIESZKAŃCOM, ale nie za cene podwyzek biletów ... Gdy mieszkańcy beda zarabiac tyle co w KRAKOWIE, to wtedy niech miasto podnosi ceny biletów. Zresztą jak GŁOSUJECIE TAK POTEM MACIE ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
CO Z AKCJĄ ODDASZ KREW JEZDZISZ GRATIS ??? ODDAJE KTOS KREW RAZ NA 3 MIESIACE- KWARTAŁ JEZDZI GRATIS uswiadomcie mnie jak jest teraz bo chyba krwiodawcy juz nie maja gratisów ??? Po podwyzce jest to wskazane aby krwiodawcy mieli gratis przejazdy za krew . W koncu nawet moja oddana krew moze uratowac np.hitrusa , gdy zajdzie taka potrzeba

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Pączek :
Najlepiej będzie jak ZKM zrezygnuje ze sprzedaży biletów w autobusach i będzie po problemie! Z tego co wiem, to wpływy z biletów idą do ZKM, więc MPK nie ma nic do tego. A jak się komuś nie podoba bilet godzinny to niech sobie kupi inny w kiosku. Przecież to wszyscy zdrowi ludzie rozumieją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Rafale, ja bym nie chciał być ratowany Toją krwią. Dlaczego? Pomyśl jeśli potrafisz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
Wpływy z biletów idą do ZKM , ale ile po drodze zostaje % w MPK ??? Czy to nie jest tak ze kioskarze maja od 10% prowizji od normalnych biletow, a w MPK zostaje do 40% prowizji od sprzedanych u kierowców ??? NOWY TABOR = NOWY DROZSZE BILETY ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
hitrus , nie jestes w stanie mnie obrazic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Nie miałem takiego zamiaru. Złożyłem tylko publiczną deklarację że nie chcę być ratowany Twoją krwią.Czy Ty musisz się zawsze doszukiwać podtekstów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Janek do ,,do do mieszkańców" :
Przyjacielu to nie ja byłem autorem komentarza. Zgadzam się z tobą że decyzję o formie sprzedaży biletów podjął ZKM a nie Prezes MPK. Kto ma rację w kwestii formy sprzedaży biletów (czy społeczeństwo - czy ZKM ) powinien moim zdaniem rozstrzygnąć Pan Prezydent. I mam nadzieję że jego decyzja będzie w tym przypadku właściwa i zgodna nie tylko z prawem, lecz też z zasadami etyki społecznej co skutecznie zlikwiduje konflikt społeczny. MPK życzę jak najlepiej w roku jego wiekowego jubileuszu. Deklaruję że będę się nadal aktywnie dopominał o dofinansowane przez Miasto kosztów działalności MPK - by było na poziomie wzorem innych miast, przynajmniej średnim bez względu na to kto zarządza czy będzie zarządzał Spółką. Nadmienię że mimo trudnej sytuacji firmy Prezesowi Wiatrowi udało się na ten cel uzyskać kredyt. A kredyt trzeba spłacić, więc środki na jego spłatę szuka się w kieszeniach pracowników i społeczeństwa. Nie znam takiego przypadku w Polsce by w ten sposób organ właścicielski potraktował swój podmiot będącym miejskim przewoźnikiem poprzez nie podniesienie mu kapitału o dopłatę do środków z programu unijnego. I nie jest to żaden populizm, lecz skrzecząca rzeczywistość. Takie rozwiązania podnoszące kapitał powodują, że firma nie jest zmuszana do zaciągania zobowiązań kredytowych jak np. ostatnio na udział własny w zakupie nowego taboru MPK. Wynikające z nich obciążenia ponosi grupa społeczna korzystająca z usług miejskich przewoźników (moim zdaniem w większości ta najbiedniejsza) i WSPANIAŁA załoga MPK. Oczywiście rozwiązanie w postaci podniesienia kapitału przez Miasto wymusza inwestowanie w usługę publiczną społeczeństwo bardziej zasobne które w minimalnym stopniu korzysta z usług ZKM,. A załoga MPK kolejny rok pracuje bez istotnej w stosunku do wzrostu kosztów egzystencji podwyżki płac. W tym roku w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku jest spadek płacy w przedsiębiorstwie. Zadaję konkretne pytanie ,,w jakiej skali wzrosły koszty socjalne i utrzymania w tym okresie? . To że nie toleruję postępowania Zarządu Spółki w wielu uzasadnionych kwestiach, jak np. ostatnio zaistniałym problemie giełdy i Roberta K. wcale nie oznacza bym decyzjami ZKM miał obciążać Zarząd MPK. Tej firmie życzę i zawsze życzyć będę prostych dróg i dobrego gospodarnego i z ludzkim podejściem Zarządu. A kierowcy powinni mieć godne wynagrodzenie za kierowanie autobusami, by nie rekompensować ich znikomych wynagrodzeń prowizją od sprzedanych biletów. Bowiem wykonują bardzo odpowiedzialną i trudną pracę, a dodatkowe czynności ich jedynie dekoncentrują i wprowadzają bałagan przy zbyt krótkich przyjętych czasach rozkładowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrusowi konformiście :
Jesteś ograniczony niczym oaza na pustyni która i tak w końcu okazuje się fatamorganą. Człowieku jeśli tak można cię nazwać ja liczę każdy grosz i nie kupię karnetu za 10 zł bo na 5 kursach do centrum i z powrotem wydaję zwykle mniej bo komunikacja miejska kursuje u mnie rzadko. Problem jest przede wszystkim z weekendami w całym mieście i mieszkańcami obrzeży gdzie jest jedna linia miejska, czasem dwie rzadko kursujące. bo autobusów komunikacji kursuje u mnie teraz 3 razy mniej niż jeszcze 15 lat temu. Ja wychodzę z domu i jadę pierwszym transportem który się pojawi na przystanku bo autobusów komunikacji kursuje teraz 3 razy mniej niż jeszcze 15 lat temu. mogę pojechać autobusem mpk, który w normalnej cenie jest teraz najdroższy albo pks albo prywatnym. u kierowcy busa płace zwykle 1,50 u kierowcy w pks 2 zł 10 i wybieram je w pierwszej kolejności . PKS i busy mają kasy fiskalne i sprawnie obsługują mnie bez żadnych ceregieli. Dlaczego mam mieć kupione wcześniej bilety miejskie skoro są najdroższe ? do autobusu miejskiego wsiadam w ostateczności i jak już muszę to chce kupić bilet w cenie normalnej to jest 2,40 a nie lichwiarskiej. zwykle mam ze sobą bilet 10 minutowy za 1,70 ale czasami zdążę go wieczorem wykorzystać a tu gdzie mieszkam jest w promieniu 600 metrów dwa punkty sprzedaży biletów jeden czynny od od 7 do 15 a drugi znacznie dalej i zupełnie mi nie po drodze od 6 do 18. od soboty od 15 do poniedziałku godz. 6:00 nie kupie u siebie biletu normalnego nawet w promieniu dwóch kilometrów albo i więcej. zresztą w centrum tarnowa też jest z tym kłopot. ZKM nie robi nic żeby rozwiązać ten problem poprzez automaty albo kasy fiskalne u kierowców . wygodnie jest im zmuszać klienta do zakupu za 3,20 ale to lichwa i bezprawie a to instytucja która ma działać na rzecz ludzi a nie swojej wygody !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
Kierowca autobusu powinien miec zarobki wieksze niz kierowca tira, bo ponosi odpowiedzialnosc za bezpieczeństwo pasazerów . Do tego jest narazony na ciagły stres, czy to ze strony upierdliwych pasazerów czy majacego gorszy dzień dyspozytora. a z tego co obiło mi sie o uszy zarobki kierowców w MPK wzrosły w przeciagu ostatnich kilku lat od 15 do 90 groszy na godzine. A o ile wzrosły ceny biletów w tym czasie???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
To jeździj busem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Mój poprzedni wpis jest adresowany do pajaca powyżej wpisu Rafała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) dorotea :
hitrus to musi mieć szeroki odbyt. od tak dawna z radością i wdzięcznością daje się dmuchać że już nie wyobraża sobie, że normalnie i po bożemu to raczej z przodu i po wcześniejszej rozmowie. Do takich jak hitrus władza przychodzi jak do automatu albo bierze jak dmuchaną lalę i nic nie uprzedzając rucha ile wlezie a hitrusy doznają ekstazy. bleeee bedę musiała wymienić klawiaturę bo zrzygałam się na myśl o tej niepospolitej mendzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Bardzo merytoryczny głos w dyskusji na temat cen biletów oddałaś "dorotea". Jestem porażony przenikliwościa Twojego "umysłu".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Bardzo byłem ciekawy czy ktoś z InTARnetu zareaguje na "dorotea". Z góry zakładałem że nie i się nie pomyliłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) marek :
po pierwsze jest sobota i nie sądzę żeby cały czas ktoś ślęczał przed komputerem jak hitrus. po drugie na twoje inwektywy wcale nie odbiegające od tego poziomu też nie reagują. po trzecie mamy wolność słowa nie jesteś konkretnym znanym z nazwiska internautą dlatego twoje prawa sa ograniczone. po czwarte dorotea bardzo dosadnie ale jednak dość dobrze wyraziła też mój stosunek do tego co wypisujesz. na pewno nie tylko mój. Nikt nie zepsuł na tym forum powietrza i języka dyskusji bardziej od hitrusa . Zbieraj teraz swoje żniwo !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) dorotea :
Przepraszam nie wiedziałam, że na takie pisanie hitrus ma patenta. przyznaję sie, że chciałam sie zmieścić w jego licencia poetica tylko mi z manipulacją nie wyszło . no nie umiem tak manipulować jak hitrus. prosta baba jestem i walę prosto z mostu bez owijania w bawełnę i wyuczonych sztuczek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
" marek" nie o mnie tu chodzi tylko o treść i formę wpisu niezależnie kogo by nie dotyczył. Odnoszę wrażenie że Ty nie wiesz co to są inwektywy. Omawiany tekst ich nie zawiera po za ostatnim wyrazem. Zawiera natomiast chamski opis czynności seksualnych i zaburzeń gastralnych. I właśnie ten opis w/g mnie przekracza pewne granice.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) rencista :
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. łatwo było bo to wprawdzie nie ssak groźny i drapieżny a zmutowana wesz. ukłony dla "dorotei", której gwarą na co dzień nie posługuję się ale dobrze rozumiem co mówi. Trafiłaś (wesz) w sedno co nie było trudne bo ja też mam słuszne podejrzenie, że w przypadku hitrego mutanta to sedno może być znacznie poszerzone ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
" dorotea" zgadzam się z Tobą w temacie że jesteś prostaczą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) marek :
hitrus nie mam teraz czasu, ale obiecuję że najpóźniej jutro przywołam tu tzn. wkleję fragmenty twoich komentarzy które obejmują twoje obecne zarzuty względem dorotei. może w końcu i ty zaczniesz pisać o meritum a nie tylko dokuczać adwersarzom ? To byłaby cenna nauczka, za którą trzeba by wtedy dorotei podziękować

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
"rencisto" jeszcze nie wytrzeźwiałeś? Nie wychodź z domu żeby Cię znowu "nieznani sprawcy" nie napadli bo całkiem zgłupiejesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Zawsze moje komentarze były wynikiem ataku na mnie. Jeśli więc jesteś taki uczciwy to przytaczaj całe dyskusje a nie wybrane fragmenty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrusowi konformiście :
opadłem z sił po tym co mi odpisałeś. do ciebie nie trafia nic. wcale się już nie dziwię że wszyscy cię tak nienawidzą . musisz być kosmicznym mitomanem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Pomogę Ci "marek" i wkleję to o czym mnie informowałeś uprzednio.-2011) marek : hitrus , moge tylko zalowac ze niezyles w tamtym czasie. Pewnie juz bys nie zyl bo bys sie zasral po czubek glowy(pustej) ibys sie udusil we wlasnym gownie numery ip komentujących są rejestrowane. . (31-03-2011) hitrus : Szanowny panie "marek". Czy pan jest może szambonurkiem? Upodobanie do epatowania ekstrementami oraz wyjątkowo ugrzeczniony wpis daje mi podstawy do uważania pana za osobnika zajmującego się zawodowo kałem. Co się tyczy głowy, to wolę by była pusta niż napełniona kałem jak u pana.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) do hitrusa :
chamstwa albo nic nie usprawiedliwia albo jednak tak. Jeśli są jakieś względy to dorotea miała pełne prawo ci tak dowalić po tym co wypisywałeś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Jak się dowiesz kto to jest mitoman (hitrusowi konformiście) to się odezwij.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) NIE KARMIĆ TROLLA :
ludzie tyle razy to pisałem a wy dalej z tym kretynem hitrusem toczycie dyskusje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
"do hitrusa" byłbym zawiedziony widząc Twój wpis o innej treści.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
"nie karmić trolla" dla ciebie każdy mądrzejszy od ciebie jest kretynem ponieważ nie jesteś w stanie go zrozumieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) NIE KARMIĆ TROLLA :
prawda. tak bezdennej mitomańskiej pustki jak twoja nie jestem w stanie zrozumieć można ją tylko próbować nazwać jak czarną dziurę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
"nie karmić trolla" użycie przez Ciebie sformułowania cyt. "bezdennej mitomańskiej pustki" daje odpowiedź na pytanie o stan Twojego umysłu. Jak się dowiesz dlaczego to się odezwij.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) NIE ODPOWIADAĆ HITRUSOWI :
Powód to jego stronniczość i zainteresowanie artykułami o Bartłomieju Babuśce i MPK. Wiele wskazuje że swoimi komentarzami chce zepchnąć na margines problemy zawarte w artykułach, by nie dopuścić do ich merytorycznej krytyki. W zamian ma na celu sprowokowanie do chamskiej dyskusji. Uda mu się to jeśli będziecie mu odpowiadać. Zamiast zwracać uwagę na jego wpisy i wydawaniu o nim opinii, lepiej będzie jak przedstawicie opinię o problemie wskazanym w artykule. Jemu po prostu na prowokacyjne wpisy nie odpowiadajcie bo nie warto tracić energii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) hitrus :
Ty masz łeb. Przejrzałeś mnie na wylot. Dzięki nareszcie będę miał spokój

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Pączek :
Merytoryczna krytyka: TO CO PISZĄ W ARTYKUŁACH O BABUŚCE TO BZDETY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) Rafał :
Oswieccie mnie , kto to jest ten Babuska i jakie ma wpływy w MPK

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) gzegzółka :
Pączek porozmawiajcie sobie samym sobą hitrus

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2011) no tak :
aaaa Pączek to to sam Bartuś B. adekwatny pseudonim bo buzia i brzusio jak pączuś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) BabaBo. :
A ja już od kilku lat kupuję bilet pięciomiesięczny na wszystkie linie, płacę 186 zł i mam spokój. Chce przejechać 2 przystanki to sobie przejeżdżam, chcę jechać całą trasę, to jadę. Mogę się spokojnie przesiadać na inną linię. Koszt takiego biletu "wyjeżdżam" po 3 miesiącach licząc 2-3 przejazdy dziennie. Było już kilka podwyżek a ta kwota się nie zmienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) do Ba Bao renjcista :
Widać jesteś kasiasty i stać cię na takie luźne rozwiązanie. Po prostu jesteś zdemoralizowaną osobą bo bierzesz pod uwagę swoją ekonomicznie dobrą sytuację, a nie innych którym komunikacja publiczna ma spełniać ich oczekiwania. Ty jak Cię stać na to to możesz wraz z Prezydentem Tarnowa korzystać z komunikacji samolotowej a nawet kosmicznej, lecz najpierw dajcie innym żyć. Lepiej jak zadbasz o to by MPK lepiej kontrolował ŚCIGAŁA, KTÓRY MA TOTALNIE PO WYBORACH NAS W SWOIM OGONIE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Rencista :
Ja uczciwie płacę za bilet a FAWORYT WIATRA ROBERT K. który mnię pośrednio okradał korzystając z darowanej przez Wiatra funkcji wybiera się ze swoją przyjaciółką Anią do Tunezji. Ponoć zabiera się z nimi Rysiu ŻUR. tj. jego kierownik który jest faworytem Wiatra i Greli. To dopiero gówno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Pączek :
Rencista, jesteś debilem i kłamiesz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) do Ba Bao renjcista :
Widać jesteś kasiasty i stać cię na takie luźne rozwiązanie. Po prostu jesteś zdemoralizowaną osobą bo bierzesz pod uwagę swoją ekonomicznie dobrą sytuację, a nie innych którym komunikacja publiczna ma spełniać ich oczekiwania. Ty jak Cię stać na to to możesz wraz z Prezydentem Tarnowa korzystać z komunikacji samolotowej a nawet kosmicznej, lecz najpierw dajcie innym żyć. Lepiej jak zadbasz o to by MPK lepiej kontrolował ŚCIGAŁA, KTÓRY MA TOTALNIE PO WYBORACH NAS W SWOIM OGONIE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Rencista :
Uważajcie na Pączka bo to jest prowokator tak samo jak Hitrus, który jest zainteresowany skierowaniem problemu zawartego w artykule na margines. Ja przypuszczam że Hitrus i Pączek wraz z tymi osobami które im odpowiadają na ty forum to jedna szaja. NIE DAJCIE SIĘ PROWOKOWAĆ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Rencista :
A mnie niezmiernie ciekawi jaka jest przeszłość Wiatra i Greli kiedy sprawowali kierownicze funkcje w tarnowskiej hucie. A późniejsza ich kariera też, wraz z kłopotami sądowymi. Jak to było z tymi brakami w magazynie w Tarnowskim oddziale KHS?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) BabaBo :
Widzę, że "renjcista" aż czkawki dostał i powtarza swoje wpisy. Szanowny Panie , gdyby Pan dokładnie poczytał tabele opłat , to by Pan wiedział, że 186 zł jest stawką ulgową za bilety 5-miesięczne właśnie m.in. dla rencistów i emerytów, do których się zaliczam. I nie trzeba być kasiastą, zdemoralizowaną osobą, tylko kierować się prostym rachunkiem ekonomicznym - tak jest po prostu oszczędniej. Gdybym za dwa przejazdy dziennie płaciła przez 5 miesięcy po 2,60 to w ciągu 5 miesięcy wydałabym 390 zł , teraz po podwyżce byłaby to kwota 420 zł. Ale Pan woli mnie obrażać zaliczając do osób zdemoralizowanych...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) rencista o "Renciście" :
Porządkowo tylko informuję, że ja (rencista") i "Rencista" to dwie inne osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) porządkowo :
BabaBo = Pączek = hitrus

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Pączek :
pierdu piedru pierdu!...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) Pączku! :
ale smród, w autobusie też tak pierdu pierdu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) BabaBo do :
Bardzo proszę nie mieszać mnie z Pączkami i Hitrusami. Miałam jak najlepsze intencje - pokazać, że mimo podwyżki można jeździć taniej. Niestety , wyszło jak zawsze - wyzwiska, pomówienia. Szkoda psuć klawiaturę. Bez odbioru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) do bababo :
dobrymi intencjami to wiesz co jest wybrukowane ... niestety w ten sposób usprawiedliwiasz tych którzy o nas nie pomyśleli bo autobusie podwyżka sięgnęła 20 %. podoba ci się to uważasz, że to w porządku ? bo na ten temat powinnaś pisać o tym jest artykuł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) Racuch :
Na zdjęciu jest autobus PKS, czyli niepotrzebnie wymienia się w artykule nazwę MPK! Skandal

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) do Racuch :
na zdjęciu jest fragment strony internetowej ZKM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2011) pytanie :
Czy Robert K. i Anna Z. wraz z Ryszardem Ż. pojechali na wczasy do Tunezji? Rozumiem że w przypadku wyjazdu Roberta K. to jeśli udał on się na wczasy to bez skarpetek, które mu zdjęły służby. Skarpetki ponoć służyły mu jako kasa prywatnego przychodu ze Spółki miejskiej. Bo najlepiej to dukaty pakować ponoć do skarpety, by zapewnić sobie dobrą przyszłość. Tak nas nasi dziadowie uczyli. Ciekawy jestem jakie są aktualne wpływy z giełdy prowadzonej przez MPK po zatrzymaniu Roberta K. To jest całe Wiatrowe MPK i jego Zarząd wspierany przez Prezydenta Tarnowa. Ja skarżyć będę jako obywatel Tarnowa decyzję ZKM o pobieraniu nienależnej opłaty w autobusach. Nie będę wydawać nawet 1 grosz na ten nieudalny Zarząd i jego złodziejskich faworytów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2011) meduza :
ja wiem, że pojechali na malediwy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2011) do pytanie :
To Robert K. jest złodziejem? Przecież zarzucono mu korupcję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2011) do do pytanie :
to nieporozumienie było

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) do do pytannie :
O kurcze jak uważasz że to była korupcja to w tym złodziejskim procederze musiała oprócz Roberta K. uczestniczyć co najmniej jeszcze jedna osoba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) Emeryt :
Dlaczego nie można dokupić dopłaty do starych wcześniej zakupionych po starej cenie biletów 5-przejazdowych, znowu problem nie rozwiązania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) do Emeryta :
Nie tylko Ciebie dotyczy problem, bo być może naciągają cały czas ludzi którzy zakupują bilety u kierowcy i do tego na znacznie większy koszt niż musisz ponieść Ty by wykorzystać skutecznie zakupiony wcześniej karnet. Czy forma sprzedaży biletów w autobusie jest zgodna z prawem? A jeśli nie to czy nie toleruje tej sytuacji Prezydent Ryszard Ś., KTÓRY DO TEJ PORY NIE WYPOWIEDZIAŁ SIĘ W TYM PROBLEMIE, ORAZ NIE ZAREAGOWAŁ NA PRZESTĘPSTWA WYKAZANE W MPK popełnione na jego szkodę przez Roberta K., do których ten się przyznał (według oświadczenia prokuratury), oraz nie reaguje na indolencję decyzyjną w tej sprawie Zarządu MPK. Dlaczego Dyrektor ZKM do tej pory nie zabrał głosu w sprawie swoich decyzji o formie sprzedaży biletów w miejskich autobusach? Oczekuję że na najbliższej Sesji Miejskiej Rady - że Radni którzy są reprezentantami społecznego zaufania wnikliwie zajmą się tymi problemami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) do Emeryta :
Nie tylko Ciebie dotyczy problem, bo być może naciągają cały czas ludzi którzy zakupują bilety u kierowcy i do tego na znacznie większy koszt niż musisz ponieść Ty by wykorzystać skutecznie zakupiony wcześniej karnet. Czy forma sprzedaży biletów w autobusie jest zgodna z prawem? A jeśli nie to czy nie toleruje tej sytuacji Prezydent Ryszard Ś., KTÓRY DO TEJ PORY NIE WYPOWIEDZIAŁ SIĘ W TYM PROBLEMIE, ORAZ NIE ZAREAGOWAŁ NA PRZESTĘPSTWA WYKAZANE W MPK popełnione na jego szkodę przez Roberta K., do których ten się przyznał (według oświadczenia prokuratury), oraz nie reaguje na indolencję decyzyjną w tej sprawie Zarządu MPK. Dlaczego Dyrektor ZKM do tej pory nie zabrał głosu w sprawie swoich decyzji o formie sprzedaży biletów w miejskich autobusach? Oczekuję że na najbliższej Sesji Miejskiej Rady - że Radni którzy są reprezentantami społecznego zaufania wnikliwie zajmą się tymi problemami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) DO do Emeryta :
Janek nie pieprz bo się flaki z tego wywracają!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) Rafał :
2 kobiety dzisiaj kupowały bilet u kierowcy , były zszokowane ceną ... brawo dla miasta, jedna wielka POrazka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) SMAFIOO :
Wszystkiemu winien „Pokrzywdzony w śród głupoli świata”, sprawiedliwy, ale jakże naiwny „kretyn” zarazem, bowiem wywalczył „demokrację” dla ‘demos’ wybranego, dla którego zawsze będzie „kundlem” (gojem).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2011) Jan A. Strusiński :
Fantastyczna wymiana myśli. I tak trzymać. Ja tylko kilka słów do Redakcji, która ubolewa nad wysoką ceną biletów i jest przekonana, że nie jest to całkowicie zgodne z prawem. Ja się pytam:-Z jakim prawem? Jak Redakcji wiadomo, to w Naszej Najjaśniejszej Wielopatronowej mamy prawo dla maluczkich, tych większych, tuzów i duchownych. I Redaktorzy portalu wiedzą o ty doskonale. Przykład. Mam przed sobą pismo urzędowe, a w nim:..." ZGODNIE Z WYROKIEM SĄDU NAJWYŻSZEGO Z DNIA......2003r USTALENIE WINY W ROZUMIENIU ART....PKT....USTAWY PRAWO...... NIE WYMAGA BADANIA WINY SPRAWCY DANEGO CZYNU, ZATEM DLA WYDANIA WYROKU SKAZUJĄCEGO, NIE JEST KONIECZNE UDOWODNIENIE CZYNU KONKRETNEJ OSOBIE FIZYCZNEJ". Czy to nam czegoś nie przypomina? Czy to nie przypomina nam Pawki Morozowa? A więc można wydać wyrok na osobę bez udowodnienia czynu i jest wszystko w git. A tu ludzie dyskutują o jakichś dopłatach do biletów autobusowych. No to przypomnijcie sobie ludkowie strajki w WPK, że mało zarabiają, że mały socjal, że żołądki mają wszyscy jednakowe no i że trzeba ustrój zmienić, żeby było lapiej. No i prywatyzacja i spółki z oo. Wię jest tak, jak wywalczyliśmy. A, że na tym najlepiej wyszli ci, co nie strajkowali, to już inna para kaloszy. I to ONI ustalają ceny za przejazdy w ramach dopuszczalnych możliwości. Żyć przecież trzeba, a wszystko drożeje. Na rynku baby ustalają ceny i nie konsyltują ich z kupującymi. Chcesz to kupujesz, nie, to nie. Chcesz to jedziesz. Nie, to dymasz na piechotę. Można jeszcze zastrajkować, taki pochód zrobić z "transparamentami" i z całym imwentarzem używanym przy tego rodzaju przemarszach, albo wybrać delegację i iść do biskupa ze skargą na prezesa czy dyrektora WPK. I na dywanik go, i po premii, i po trzynastce, i zabrać mu darmowe przejazdy (jak takie ma), i nie dać mu biletów na operetkę, niech wie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2011) do poprzednika :
Zanim napiszesz głupotę to najpierw zapoznaj się z faktami. Ocena prawna potwierdzona przez wyroki sądowe i opinię Rzecznika Praw Obywatelskich jest jednoznaczna. NIE MOŻE BYĆ RÓŻNA CENA USŁUGI KOMUNALNEJ ZA TĘ SAMĄ USŁUGĘ SPRZEDAWANA W RÓŻNYCH PUNKTACH. W Krakowie, Warszawie i innych miastach zmądrzeli, tylko w Tarnowie jeszcze kombinują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2011) korzystający z miejskiej komunikacji :
To milczenie Dyrektora ZKM Zarządu MPK i Prezydenta Ryszarda Ś. jest bardzo zastanawiające. Bo albo dziennikarze piszący o istotnych problemach społecznych których rozwiązanie leży w kompetencjach Włodarza Miasta i Miejskiej Rady nie są wiarygodni (pomimo niedawno przyznanego wyróżnienia Przez Prezydenta Ryszarda Ś. tym właśnie dziennikarzom za ich wiarygodność), albo temat jest zbyt niewygodny bo może rzeczywiście przez ponad rok służby miejskie wyłudzały nienależną i niezgodną z prawem dopłatę do biletów. Jak to było z tymi dopłatami i jak to jest z obecną formą sprzedaży biletów w autobusach miejskich to oprócz zadania pytania na najbliższej sesji Miejskiej Rady Panu Prezydentowi Ryszardowi Ś. istnieje potrzeba by zapytać Urząd wojewody Małopolskiego o prawne podstawy tych sytuacji. To powinni uczynić Radni Miasta Tarnowa, bo jak zapytają się o to obywatele, czyli ich wyborcy to będzie sygnał iż osoby wybrane przez nich powinny honorowo zrzec się mandatu Radnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2011) do DO POPRZEDNIKA :
Szanowny POPRZEDNIKU, oceny prawne , wyroki sądowe dotyczące usługi te inne opinie RPO miałyby wtedy jakąś wartość, gdyby były ściśle przestrzegane i przez każdą osobę i przez każdą instytucję. ale tak nie jest. Jeżeli autorytet moralny jakim jest ojciec i doktor i dyrektor olewa wyrok sądu Najjaśniejszej, to co może powiedzieć zwykły prezes. Też olewa, a jeżeli kombinuje, jak piszesz, to znaczy, że kombinować można i się opłaca. I z pewnością te "wyłudzone" pieniądze od ludzi za przejazdy nie zostaną zwrócone, bo żyjemy w ustroju ciężko wywalczonym, tym, o którym śnili nasi ojcowie i który nam wywalczyli - w kapitaliżmie. A jedną z podstawowych cech owego ustroju jest zysk, a nie strata. Jak nie dotarło to do Ciebie do tej pory, to znaczy, że jesteś jeszcze w PRL-u, gdzie władza należała do robotników i chłopów. Jan A. Strusiński

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2011) do poprzednika :
Chłopie, lecz się!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2011) SMAFIOO :
Chłop ma rację, w POlsce zysk, to najczęściej "... ’wyłudzone’ pieniądze od ludzi...”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2011) Nie lepiej :
Mozemy tylko ponarzekac ale to nic nam nie da najlepiej jak przy wyborach bedzie frekfencja 0%

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2011) do Nie lepiej :
Ja traktuję z szacunkiem Twoją wyborczą propozycję, lecz się z nią nie zgadzam. Ja bym chciał by w wyborach samorządowych uczestniczył jak największy elektorat. To spowoduje że może nastąpić rotacja we władzach samorządowych i wymiana zasiedziałych i ułożonych na wygodnych stołkach od kilku kadencji Radnych zarówno koalicji jak też opozycji. Oni tak naprawdę niczym się nie różnią, bo jednakowo są żądni władzy i pieniędzy. Nie może tak być żeby mandat Radnego zdobywać głównie dzięki głosom rodziny i znajomych. A tak jest bo wystarczy popatrzeć w wyniki wyborów, a to pokaże iż mandatu nie uzyskali kandydaci którzy mieli kilkakrotnie więcej głosów od tych co mandat zdobyli. Ordynacja wyborcza która jest służy silnym partiom a nie demokracji. To jest cały ból i tego nie zmienimy puki PO będzie mieć władzę. Niewątpliwie sukces polityczny jako Prezydent odniósł Ryszard Ś., który swoją sprytną polityką niemal całkowicie wyciszył swoją opozycję. Tym samym może sobie podejmować różne mocno kontrowersyjne decyzje, później się z nich wycofywać lub podtrzymywać w zależności od wsparcia nie tyle prawnego, ale politycznego. Ma jeszcze jedno wyjście tj. milczeć jak w opisanym wyżej przypadku. On nie weźmie odpowiedzialności, bo odpowiedzialnych nominował. Co najwyżej ich wskaże jako winowajców i oni poniosą konsekwencje. To pokazuje cały problem, bo wybrańcy społeczni są zainteresowani jak najmniejszą frekwencją wybiórczą. To logiczne bo jak nikt nie pójdzie do głosowania to kandydat na samorządowca mandat zdobędzie, bo on odda na siebie głos i mamusia też pomoże. Chce mi się wymiotować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2011) SMAFIOO :
Z powyższego wpisu wynika, że „zasiedzieli i ułożeni na wygodnych stołkach od kilku kadencji”, „żądni władzy i pieniędzy”, to wyłącznie Radni(e) wszelakiej maści, natomiast pan Prezydent, to najwidoczniej znaleziony na kapuścisku, posiadujący na taborecie nowicjusz i altruista, który władzę i pieniądze ma gdzieś. W takiej sytuacji można by wątpić, czy pan Prezydent wiedział o planowanych podwyżkach cen biletów, zwłaszcza „godzinnych”, ale raczej nie bardzo, bowiem elementem „sprytnej polityki” jest wiedzieć nawet kto i kiedy puścił bąka z magistracie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2011) do SMAFIOO :
perfidia tego pomysłu polega na tym, że godzinne bilety były wcześniej w tej samej cenie do kupienia jedynie w kasie ZKM na Krakowskiej . Nie podległy podwyżce tylko lepiej są teraz dystrybuowane ;-) to znaczy można je kupić u kierowcy zamiast ... jakiegokolwiek innego biletu. Potrzebujesz szybko przejechać dwa przystanki zdyszany wsiadając do pierwszego z brzegu autobusu ? możesz ! teraz w Tarnowie najdrożej w Polsce !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2011) SMAFIOO :
@do SMAFIOO Zgoda, to jest jakby oczywiste. Niemniej jednak, aby polemika, w każdym temacie, nie była jedynie czczą pisaniną, CO i JAK powinno implikować KTO i DLACZEGO! By the way, nie wejdę w żaden „biznes”, który reklamuje Szymon.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) kopia 1 :
(19-06-2011) kolo : pozdrowienia ze słonecznej Tunezji,Rychu i Robuś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) kopia 2 :
(20-06-2011) do kolo : Jak Tunezją jest baza MPK to ja ich dzisiaj właśnie w Tunezji widziałem. Robetra K. to nawet podczas przyjaznej rozmowy z prezesem Wiatrem. Czyżby się ugadywał z nim jak wyjść z opresji? Ciekawy czy kronika policyjna Temi poda jaka była przyczyna że kierowca MPK i działacz s80 rozkwasił pięścią nos pasażerowi. Żeby móc kończyć zmianę w pośpiechu na zajezdni zmieniał koszulę skrwawioną przez swoją ofiarę. Ciekawy jestem czy ten incydent odnotowała policja i dyspozytor w MPK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) Rafał :
Super tam sie dzieje na MPK, zawsze jest monitoring :) wiec skrwawiona koszula pewno jest w ukrytej kamerze, ciekwe który to kolo taki agresywny:):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) Rafał :
No to teraz musi byc tytuł PASAZERA PO NOSIE :):):) jesli sie to potwierdzi ze kierowca pobił pasazera...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2011) kopia 2 :
(20-06-2011) obserwator : czytając te wasze wszystkie wpisy teraz i z tych wczesniejszych artykułów np. jeżdzimy tykającymi bombami to widać tą waszą nienawiść do koleów co nie liżą się prezesom wystarczy trochu zrozumienia artykułu i zapewne byłyby inne wpisy przecież to gołym okiem widać kogo broni zarząd mpk tylko niewygodnych ludzi się zwalnia co myślą innaczej aniżeli prezesi jak już ktoś pisał dyspozytora zwolniono dyscyplinarnie bo miał manko, ale on należał do "SOLIDARNOŚCI" a tych ludzi prezesi nienawidzą a zwłaszcza wiceprezes G. ile razy było mówione że należy zmienić sprzedaż biletów wjazdowych na giełdę ? to zmienili ale zamiast wprowadzić kasę fiskalną obdarowali sprzedażą Roberta K. wystarczyło popatrzeć ile jest samochodów na placu a ile wpływa kasy za bilety i nawet dziecko z przedszkola by powiedziało że coś tu jest nie ta !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2011) kopia 3 :
22-06-2011) sprostowanie : Dyspozytor zwolniony przez Wiatra i publicznie okrzyknięty przez Roberta K. złodziejem nie miał manka w kasie, lecz pieniądze które powinny być w jego podręcznej kasie na zakładzie fizycznie miał w domu. A to z kilku przyczyn wynikających między innymi z nieporozumienia i ze sposobu funkcjonowania kasy zakładowej jak również z zaistniałej nagłej sytuacji i harmonogramu jego pracy po urlopie. On tych pieniędzy wcale nie ukradł jak Robert K. Miał je cały czas w dyspozycji w pełnej gotówce i niezwłocznie po urlopie zakupił za te pieniądze bilety .A jak ta kasa funkcjonuje to pokazuje zdarzenie Pani kasjerki kiedy sobie z kasy wyszła nie zabezpieczając jej. Złodzieje w tym czasie skradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawa została umorzona, a ta Pani nadal pracuje jako kasjerka w zakładowej kasie. Jest po prostu nieruszalna. Czy przyczyną jest to że jej ojciec był kiedyś zasłużonym Komendantem Tarnowskiego ORMO?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) kierowca :
Podobno na wniosek Roberta K. Zarząd MPK ukarał kierowcę za jazdę niesprawnym autobusem, który do dyspozycji przekazał mu dyspozytor. Podobno wszystkie autobusy tego typu które są w MPK po tej sytuacji naprawiano bo nie miały sprawnego hamulca przystankowego. Podobno wcześniej były interwencje w tym temacie pasażerów pozostawione bez odpowiedzi. I na deser, podobno były kierowca który sygnalizując tą niebezpieczną nieprawidłowość Robertowi K. utracił pracę w MPK. Podsumowując ten komentarz, to stwierdzam fakt, ,,a nie podobno" że byłem świadkiem jak jednemu z Rajców Miejskich, który wsiadał do autobusu tego typu na przystanku kierowca zamknął przed nosem drzwi. A zamknięcie drzwi przed nosem Rajcy i jego zdziwienie wynikło z tego iż ten autobus na przystanek przyjechał z otwartymi drzwiami, bo widać w trakcie jazdy był wietrzony. Widać Prezes Wiatr lubi jak jego autobusy są przewietrzane. Ale mogła być też inna przyczyna tj. niesprawny hamulec przystankowy, a kierowca sądził że skoro autobus jedzie i nie jest zahamowany to drzwi są zamknięte. Całe szczęście że nie uszkodził Rajcy nosa, bo jak by wyglądał z uszkodzonym nosem na Sesji Rady Miasta na którą się właśnie udawał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) do kierowca :
ty już jesteś byłym kierowcą i to na rencie chyba! spadaj na drzewo z tymi bzdetami!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) Jan Guty :
W związku z decyzją Sądu o poddaniu Pana Jarosława Kaczyńskiego ocenie psychiatrycznej, uprzejmie informuję, iż ja Jan Guty decyzją Tarnowskiej Prokuratury zostałem poddany ocenie biegłych psychiatrów. I tej ocenie poddałem się czekając na zleconą przez Tarnowską Prokuraturę ocenę biegłych na mocy decyzji Prokurator Plucińskiej. A na zlecone badanie czekałem kilka godzin. Ocena biegłych sądowych potwierdziła że nie cierpię na choroby psychiatryczne. W tym czasie przepadła mi terminowa wizyta u kardiologa, co ze względu na moją sytuację ma istotne znaczenie. Ja Panią Prokurator czekając na wizytę u psychiatry z ,,różnymi" osobami o konieczności mojej wizyty u kardiologa poinformowałem. Ale niestety terminowa wizyta mi przepadła, bo Pani Prokurator zagroziła mi przymusowym doprowadzeniem na zlecone przez nią badanie psychiatryczne jeżeli ośmielę się opuścić budynek Sądu.Co jest istotne to Tarnowska Prokuratura reprezentowana przez Prokurator Plucińską i wspomagana przez Zarząd MPK przegrała sprawę. W tej sprawie wystosuję list otwarty do Polskiego Społeczeństwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) do Jana Gutego :
Dlaczego list w tej sprawie wystosuje Pan tylko do Polskiego Spółeczeństwa? Proponuję wystosować list do Mieszkańców Ziemi! Na pewno Barak Obama również żywo interesuje się tą sprawą - jego trzeba różnież dopisać do adresatów tego cennego dokumentu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) rencista do kierowcy :
Szanuj matołku ludzi w tym rencistę. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) Jan Guty :
Zgadzam się, będzie to list do mieszkańców naszej Planety i do Obamy też.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) jan Guty :
Dziękuję za komentarze i przepraszam że na następne nie będę odpowiadał ze względów prawnych Wszystkich niezależnie od zaprezentowanych opinii pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) rencista :
Pozdrawiam Roberta K. Życzę mu by już więcej nie okradał MPK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) Rafał :
A ja zycze robertowi k... aby wybrał sie do kina na film PRZEMINEŁO Z WIATREM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2011) kilak :
Jak czytam powyższe komentarze (ze względów prawnych nie podam o czyj mi chodzi, ale wszyscy chyba wiecie...) to mam następujęce objawy: oko błędne, przyćmione, słabe i często zaczerwienione, obolałe, kaprawe, zawsze zwilgotniałe, powieki spuchnięte, twarz zgrzybiała, pożółkła i wychudzona, zmęczenie, któremu żaden wypoczynek zadośćuczynić nie zdoła, trawienie trudne, kał nieczęsty, uryna zgęstniała, zbielała, najczęściej smrodliwa, skłonność do rzygania częsta, a rzygi tłuste, wielka słabość nerek oraz nóg, trzęsionka nieustająca, głos ochrypły, wątły i głuchy, czasami zupełnie zgasły, poty nadzwyczaj obfite, nawet bez przyodziewku, skóra nieuchronnie wysuszona i rozogniona, kaszel urywany, suchy, nieodkrztuśny, stękania, częste ziewania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2011) do kilak :
Toż to opis naszego rencisty chyba jest. Trafiłam?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2011) kilak :
nie mogę podać ze względów prawnych, przykro mi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) do kilaka :
Trzeba ci tylko współczuć że masz takie dolegliwe objawy które opisałeś. Z tymi przypadłościami które wskazałeś kwalifikujesz się do renty. Najlepiej z przyczyn psychiatrycznych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) diagnosta :
Chyba Kilak ma powody by cierpieć na te dolegliwości które opisał. Współczuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) pytanie :
Czy pod Kilakiem nie kryje się Robert K. To jest mocny gość, bo Wiatr go dotychczas nie ukarał . Jest mądre ludowe przysłowie ,,z kim się zadajesz takim się stajesz".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) pasażer :
Mnie jednak najbardziej interesuje problem ukazany w artykule. Jeśli mnie okradają zmuszając do zakupu biletu którego wartości nie mogę w pełni zrealizować to dlaczego ta sytuacja nadal trwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) funek do pasażera :
a jak dzwonisz za granicę i gadasz 45 sekund to ci nikt mędrcu nie oddaje za pozostałe 15 sekund i co? I NIC! tylko taki asior mógł zadać takie debilne pytanie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) ten co napisał do kilaka :
Hej, uważaj, bo wyciągnie przeciwko tobie konsekwencje prawne pewien strażnik moralności i praworządności i uczciwości, który buszuje tu na forum! Ten co kiedyś błądził i robił fuchy a teraz widzi źdźbło w oczach bliźnich...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) pasażer :
Coś bardzo nerwowi zwolennicy Wiatra. Czyżby się czegoś bali. A może zatrzymanie Roberta K. to wierzchołek lodowej góry?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2011) pasażer :
Funku to nie jest pytanie debilne. Popatrz w wyroki sądowe, a jak one cię nie przekonają to widać debilem jesteś ty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) Jan Guty :
(28-06-2011) Jan Guty : A ja pytam Pana Prezydenta już dziś. Dlaczego jego przedstawiciel do prowadzenia rozmów z NSZZ Solidarność o zgłaszanych przez nią problemach w MPK nie odpowiada na kierowane pisma w trybie administracyjnym? Trzeba się zastanowić czy te problemy w związku z unikaniem dialogu nie skierować na Wojewódzką Komisję Dialogu Społecznego, a osobno złożyć skargę do Wojewody. Czy problemy związane ze stanem firmy i bezpiecznym transportem są władzom miasta obojętne? Dlaczego za majątek Spółki zakupiono zdezelowany i kosztowny tabor? Dlaczego wielokrotnie dyspozytor przekazywał do dyspozycji kierowców niesprawne autobusy? Dlaczego za sprzeciw naszej organizacji zakładowej dla tych nagannych praktyk uderzani są ,,kijem" nasi członkowie? Nadmienię że niedawno na wniosek Roberta K.( tego samego który przyznał się do przekrętów na giełdzie) został ukarany przez Zarząd kierowca -członek naszego związku. Ta sytuacja której ten kierowca zawinił była powszechna, co przyznał dziś członek Zarządu MPK i jest mu wiadoma. Jak dziś zażądałem wycofanie kary temu kierowcy, to członek Zarządu natychmiast zareagował w ten sposób by wpisać do protokołu iż ja żądam ukarania wszystkich kierowców którzy taką praktykę stosowali. I mało tego usprawiedliwiał to tak że w ten sposób kierowcy ułatwiali sobie jazdę. W kontekście tego ja bym zdecydowanie wcześniej ukarał Zarząd niż kierowców. Zachodzi pytanie, czy za powszechne szkodliwe praktyki nie jest bardziej odpowiedzialny Zarząd niż pracownik, tym bardziej jak wynika z dzisiejszej rozmowy, że Zarząd ma świadomość że autobusy bez tzw. hamulca przystankowego jeżdżą od długiego czasu. O wypuszczaniu do ruchu niesprawnego taboru świadczą liczne wpisy w kartach drogowych dokonane przez kierowców. Niestety ci odważni w MPK już nie pracują, ( ich nie ma, czemu się trudno dziwić, ale ich wpisy pozostały). Dlaczego nie zostaliśmy poinformowani przez Zarząd o odwołaniu się od nałożonej kary na pracownika członka naszego związku. W ten sposób niezgodnie z prawem uniemożliwiono nam obronę pracownika, który być może został niesłusznie ukarany. I dlaczego Zarząd MPK mimo jasnej i klarownej sytuacji (bo Robert K. przyznał się do popełnionego przestępstwa) zasięga opinii prokurator nadzorującej sprawę Roberta K, oraz opinii Pana Morawskiego pełniącego nadzór prawny w MPK. Czy tak trudno jest podjąć decyzję w sprawie Roberta K. - pracownika nadzoru Spółki zatrudnionego na czas nieokreślony , a na giełdzie na której zamoczył na mocy umowy cywilno -prawnej tj. czy można go zwolnić czy też nie. W stosunku do wielu pracowników Zarząd za drobne przewinienia regulaminowe, a nawet za pomówienia tegoż Roberta K. ,,sławnego z giełdy", nie potrzebował wyjaśnień prokuratorów by zastosować najdotkliwsze kary. Było tak że później się z nich musiał wycofać.To tylko niestety tylko nieliczne negatywne przykłady. numery ip komentujących są rejestrowane. . (28-06-2011) Jan Guty uzupełnienie : To ja zostałem pomówiony przez Jerzego Wiatra o popełnienie przestępstw, które podał jako powody mojego zwolnienia. Wsparła go w tym Tarnowska Prokuratura potwierdzając oskarżenia Wiatra swoim aktem oskarżenia. Od tych oskarżeń prawomocnym wyrokiem zostałem uniewinniony. Sąd uznał je za absurdalne. Jednak mam zablokowany powrót do pracy w MPK , bo Niezawisły Sąd Okręgowy dał wiarę wątpliwym zeznaniom świadków wystawionych przez Jerzego Wiatra, a zatrudnianych na giełdzie samochodowej przez Roberta K., który przyznał się do popełnionego przestępstwa. A ja przestępcą w odróżnieniu od zeznań świadka reprezentującego Jerzego Wiatra i pomimo ich starań nie jestem Dlatego na drodze prawnej będę walczył o pełne zadośćuczynienie i powrót do pracy od osoby która mnie niesłusznie oskarżyła. numery ip komentujących są rejestrowane. . Dodaj komentarz Podpis* : * Pole Podpis oraz pole komentarza muszą zostać wypełnione zmień obrazek Przepisz kod z obrazka powyżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres: redakcja@intarnet.pl © 2003-2011 Tarnów ON-LINE Kontakt z redakcją/administratorem: Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl redakcja@intarnet.pl, tel. (014) 655 99 44, tel. kom. 692 282 970

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) 28-06-2011) Jan Guty uzupełnienie : :
( To ja zostałem pomówiony przez Jerzego Wiatra o popełnienie przestępstw, które podał jako powody mojego zwolnienia. Wsparła go w tym Tarnowska Prokuratura potwierdzając oskarżenia Wiatra swoim aktem oskarżenia. Od tych oskarżeń prawomocnym wyrokiem zostałem uniewinniony. Sąd uznał je za absurdalne. Jednak mam zablokowany powrót do pracy w MPK , bo Niezawisły Sąd Okręgowy dał wiarę wątpliwym zeznaniom świadków wystawionych przez Jerzego Wiatra, a zatrudnianych na giełdzie samochodowej przez Roberta K., który przyznał się do popełnionego przestępstwa. A ja przestępcą w odróżnieniu od zeznań świadka reprezentującego Jerzego Wiatra i pomimo ich starań nie jestem Dlatego na drodze prawnej będę walczył o pełne zadośćuczynienie i powrót do pracy od osoby która mnie niesłusznie oskarżyła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Majonez :
A łyżka na to:... - Nieemożliweeee!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Doktor wycior :
Chyba temu Jankowi obwody się przegrzewają i nie trzyma ciśnienia... To niekorzystne dla zdrowia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) fly :
Nie chce mi się tego wszystkiego czytać i nie wiem czy ktoś o tym wspomniał, ale realnie bilety nie kosztują 2,40 tylko ponad 3zł. Bo przecież w podatkach dopłacamy prawie 10 milionów do komunikacji miejskiej :) Tak samo park wodny, niby wejście 9,50 ale do każdej osoby dopłacamy 7zł w podatkach czyli 16,50 :) Usługi świadczone przez instytucje miasta jak są tanie to naprawdę drogie, a jak drogie to naprawdę bardzo drogie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) do fly :
I jeszcze złodziej musi z czegoś żyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) dodi :
Zimno i deszczowo się zrobiło w polsce to też wiatr poleciał na urlop ze swoją ambitną kobietą. A co se chłopak du...e będzie zawracał robotą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) do dodi :
Niedługo będzie spierdalał tam skąd go nie przywleką na łańcuchu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2011) kierowca :
4 lipca na dniówce wszyscyśmy dmuchali. Capnięto działacza s 80 na oparach i dano mu natychmiast urlop na żądanie. Teraz sobie spokojnie choruje i powraca do stanu używalności. I nnych to za pomówienia zwalniano, a tym świętym krowom daje się wolne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2011) Rafal :
A ja sobie zwiedzam Barcelone i smieje sie z tego co tam w MPK sie dzieje, teraz pewnie bym zap... na 10 lub 9 i nikt by mi urlopu nie dal ... a tak slonce, plaza , do tego zimne piwo i drinki , fajnie tutaj jest , zobaczycie mnie niedlugo opalonego na miescie, 80 ma uklad , wiec co sie dziwic , ze wszystkich tam Zarzad kryje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2011) kocioł :
chochla ma czkawę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2011) pasażer :
Dlaczego w tych nowych autobusach jest tak duszno. Czy tam jest klima jak mówiono.Chyba że kierowcy nie włączają bo chcą zoszczędzić na paliwie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2011) Janek :
A kupiłeś bilet z klimą czy bez klimy. ? Za darmo to w r... można dostać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2011) do Janka :
Jak teraz będę wchodził do autobusu to zapytam ,,PRZEPRASZAM CZY TU BIJĄ".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) dd :
Kto pyta nie błądzi, chyba że Pyta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) do Janka :
To pytam kiedy złodzieja Roberta K. zwolni Jerzy W. Jeśli nie to tak jakby akceptował złodziejstwo w zakładzie którym zarządza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2011) ptak DODO :
ponoć Wiatr rozwiązał już umowę z Robertem K.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) olo :
tak,i podpisał nową na stanowisko kierowcy .......podobno......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) Do Wiatra pracownik :
Mało tego że zatrudniasz nadal złodzieja który nas i ciebie okradał, to jeszcze złodziejowi dajesz możliwość pracy publicznej, gdzie też można oszukiwać i kraść np. paliwo. To co gościu wyprawiasz to szczyt bezczelności i ohydy. Widać jakich PO ma podopiecznych. A może ty masz z nim spółę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) do powyżej :
I milczy Dydusiak i Prezydent. Syf i kiła . Czy mają też jakiś interes w tym milczeniu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) JHS :
którykolwiek z was jest bez zapachu ropy na łapach niech pierwszy rzuci kamień w Roberta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) RAFAL :
to ja go powinienem ukamieniowac i wszyscy co jezdza gazowcami,hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2011) JHS :
przeproś! gnoju!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl