To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Foto - wystawy T.Koniarza i jego wychowanków w Galerii Pałac PM    -   10/6/2011
Fotograficzna Fraszka II
Pałac Młodzieży zaprasza na wystawę "Fotograficzna Fraszka II" autorstwa Tadeusza Koniarza, która stanowi kontynuację pierwotnego projektu zaprezentowanego tarnowskiej publiczności w roku 2009 podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „Talia”. Odnajdujemy w niej błyskotliwe i jednocześnie rozbawione spojrzenie fotoreportera wychwytującego momenty komediowo-satyryczne w bardzo różnych sytuacjach codziennych. Składa się na nią 37 fotogramów zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat w Polsce i zagranicą. Towarzyszy jej prezentacja wybranych prac wychowanków Tadeusza Koniarza uczestniczących w zajęciach Pracowni Fotografii Cyfrowej w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

Ogloszenie

Wystawę będzie można oglądać od 10 czerwca do 10 września 2011 w Galerii Pałac w PM przy ulicy Piłsudskiego 24 w Tarnowie.

Tadeusz Koniarz rocznik 1959 r., wykształcenie wyższe pedagogiczne, wykonuje zawód fotoreportera i filmowca. Jest nauczycielem fotografii i filmu w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Pracę zawodową rozpoczął jako animator kultury; w latach 1983 – 88 był kierownikiem Dzielnicowego Domu Kultury w Tarnowie – Klikowej.
Od 1990 roku pracuje jako fotoreporter - m. in. w Czasie Krakowskim, Tarnowskim Magazynie Informacyjnym „TeMI”, Gazecie Krakowskiej, „Poznaniaku”, Polskiej Agencji Prasowej. Aktualnie współpracuje z Agencją Fotograficzną REPORTER. Publikuje zdjęcia w ogólnopolskich gazetach codziennych i tygodnikach. Należy do Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie.

Od 1987 roku prowadzi Amatorski Klub Filmowy „Szwenk”, którego był jednym z głównych założycieli. Klub ten należy do najlepszych w krajowym ruchu kina niezależnego /w latach 1986-2010 - 170 nagród na festiwalach polskich i zagranicznych/ W 1996 r. za osiągnięcia artystyczne i działalność filmową został nagrodzony Złotym Medalem UNICA Światowej Unii Filmu Amatorskiego, działającej pod auspicjami UNICEF. W tym roku mija 25 lat od jego założenia.
Tadeusz Koniarz od 20 lat pracuje z młodzieżą, prowadząc zajęcia w Pracowni Filmowej oraz w Pracowni Fotografii Cyfrowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Prace filmowe i fotograficzne realizowane przez jego uczniów zdobywają liczne nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży w kraju i zagranicą. Po kilkunastu latach pracy może się też pochwalić dużą liczbą wychowanków osiągających zawodowo własne sukcesy w branży filmowo – fotograficznej.

W dziedzinie fotografii jego pasją jest fotoreportaż. Od wielu lat fotografuje ważne wydarzenia społeczno – polityczne i kulturalne oraz zdarzenia życia codziennego. Zajmuje się także fotografią architektury, krajobrazu, sportu, portretem. Jego prace zdobyły szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych m. in. wyróżnienie na Fotograficznych Mistrzostwach Polski w kategorii fotografii prasowej – Warszawa 1995, II miejsce w Ekologicznym Konkursie Fotograficznym - KUL Lublin 1993, wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Fotografii Politycznej im. Marszałka J. Piłsudskiego – Wrocław 1994,nagroda specjalna w V Ogólnopolskim Niekonwencjonalnym Konkursie Fotografii "Foto-Odlot" Rzeszów, 1996,wyróżnienie w II Konkursie Fotografii Industrialnej "FOTO-PEIN”2 - Rybnik 2008, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Biennale Fotografii "Kochać człowieka"- Oświęcim 2009, wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Ekologia w obiektywie firmy Bayer - Warszawa 2009, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Fotoreportaż - Polanica-Zdrój 2010

Jest autorem dziewięciu wystaw fotograficznych:

To idzie panna S, WOK Tarnów 1994
Jeszcze jeden krzyż, TCK Tarnów 1995
Przestrzenie zewnętrzne, MFK Tarnów 1997
Peryferia, Tarnowski Teatr 1998
Opus Gloriae – VII Wizyta Jana Pawła II w Polsce, TCK Tarnów 2000, OCK Oświęcim 2000, MOK Kędzierzyn – Koźle 2000;
Tertinalia, MFK Tarnów 2007
Żyć na wypale, TCK Tarnów 2009, Galeria na PUOCIE Polanica – Zdrój 2010
Fotograficzna Fraszka, Cafe Piano Tarnów 2009, Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego Zakliczyn 2009, Gemini Park Tarnów 2010
Z potrzeby serca, Tarnowski Rynek, wystawa plenerowa 2010

Współautor wystaw m. in.: People and places – Schoten, Trenczyn, Blackburn 2000, Belgijskie reminiscencje TCK 2001, Norwegia w obiektywie MFK 2002, Kocham! Tarnów TCK 2008.Brał też udział w szeregu wystaw pokonkursowych zarówno w kraju jak i zagranicą. W ostatnim czasie jego prace można było oglądać w Warszawie 2009,Oświęcimiu 2009, Rybniku 2008.

Tadeusz Koniarz jest współzałożycielem Międzynarodowej Grupy Twórczej Euroregionu Karpackiego, pełnił funkcję wiceprezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział /1993-2000 i 2009/ w konkursach Polskiej Fotografii Prasowej oraz World Press Photo.

W działalności filmowej należy do twórców kina niezależnego, jest członkiem Zarządu Głównego Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Warszawie.
Realizuje autorskie filmy dokumentalne. Za film „Zdeptane lwy z kamiennych tablic” otrzymał nagrodę główną Górniczego Oskara na VII Konfrontacjach Filmu Amatorskiego, Katowice 1988. Jego film „Kampania” był ośmiokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Krótkometrażowych Amatorskich Filmów Video Smofi- Kraków 1996, Międzynarodowym Festiwalu „Pol 8” - Polanica Zdrój 1996, Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich Publicystyka 96 – Kędzierzyn – Koźle, Internationales Berliner Festival der Nichtkommerziellen Films und Videos – „Ein Fenster zum Osten”, Berlin 1997. Tadeusz Koniarz otrzymał także brązowy medal na Internationalen Duisburger Filmtagen w Duisburgu w 1999 roku za autorski film „Na medal” oraz za tenże sam dokument Grand Prix na II Warszawskim Festiwalu Kina Niezależnego, Warszawa 1998.Jego filmy reprezentowały Polskę na festiwalach w Niemczech, Austrii, Francji, Finlandii, Chorwacji, Słowacji. Jest współautorem ok. 90 filmów zrealizowanych w Amatorskim Klubie Filmowym Szwenk w latach 1986 -2010.

W latach 2005 i 2006 Tadeusz Koniarz był organizatorem i koordynatorem międzynarodowych wymian /dziesięciodniowych warsztatów filmowych/ w ramach Programu Młodzież z udziałem grup młodych filmowców z 8 krajów europejskich. Współpracuje z Narodową Agencją Programu Młodzież UE.
W latach 1997, 2005, 2006 był dyrektorem tarnowskich edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”.

Za działalność kulturalną w dziedzinie filmu i fotografii jest nagrodzony statuetką Uskrzydlony przyznaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Posiada Srebrną Odznakę Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz tytuł Zasłużony Działacz Kultury; otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Medal KEN.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:16:37
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html