To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Tłumy na targach w OHP   -   12/10/2004
Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się wczorajsze Targi Edukacyjno - Informacyjne przygotowane przez Ochotnicze Hufce Pracy w Tarnowie. Odwiedzała je głównie młodzież, ale oferty pracy przeglądali także dorośli bezrobotni. Podczas imprezy zainaugurowało działalność Mobilne Centrum Informacji Zawodowej.

Ogloszenie
>

Targi Edukacyjne, przygotowane głównie z myślą o uczniach klas maturalnych, absolwentach różnego typu szkół oraz bezrobotnej młodzieży, przyciągnęły głównie ludzi młodych. Zdaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych, targi edukacyjne to dobry pomysł, mogą pomóc w wyborze zawodu, który ułatwi znalezienie pracy i przygotować do jej szukania.

- Młodzi ludzie kończący szkołę i poszukujący pracy powinni zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy. Dobrze również, by w tym czasie ukończyli jakiś kurs czy szkolenie. Ważne są dodatkowe umiejętności, a pracodawcy stawiają obecnie na wielozawodowość. Im więcej umiejętności, tym większe szanse na zatrudnienie. Dla pracodawcy bardzo ważna jest znajomość jednego języka obcego i podstaw drugiego, a także znajomość komputera - podkreśla Agnieszka Bryndal, lider Klubu Pracy OHP.

Odwiedzający targi młodzi ludzie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów seminariach i warsztatach, podczas których mogli się nauczyć na przykład, jak przygotować dokumenty aplikacyjne, m. in. życiorys, który powinien mieć charakter indywidualny. Zajęcia poświęcone były również możliwościom poszukiwania pracy przez internet, utworzeniu własnej firmy, czy poruszaniu się na rynku pracy.

Targi odwiedzali również dorośli, przede wszystkim z nadzieją na znalezienie stałej pracy. - Od roku szukam pracy, w Tarnowie nie jest łatwo ją znaleźć. Dlatego chciałam spróbować w OHP. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś na stałe - mówi pani Anna z Tarnowa.

Pracodawcy przygotowali na targi około 100 ofert pracy, zarówno krótkoterminowej, jak i stałej. Zainteresowani mogli na miejscu porozmawiać z pracodawcami lub umówić się na spotkanie. (tekst i fot. baja)

Podczas targów otwarto mobline centrum informacji zawodowej. Chodzi o możliwość wyjazdów pracowników OHP również w teren, ponieważ instytucja wzbogaciła się o nowy samochód, przystosowany do do zabierania rzutników, interaktywnych tablic, laptopów.
Poza tym Centrum zostało wyposażone w sprzęt biurowy. Niedługo będzie też kilka laptopów. Głównym zadaniem Centrum jest podpowiadanie młodzieży możliwości wyboru zawodu(przyp. inTARnet.pl) .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:07:49
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html