To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   15 kapłanów diecezji tarnowskiej będzie głosić Ewangelię w Europie i na Wschodzie    -   11/6/2011
Z życia Diecezji Tarnowskiej
Piętnastu kapłanów diecezji tarnowskiej wyjeżdża do pracy duszpasterskiej za granicę. Będą głosić Ewangelię w Europie i na Wschodzie. We wtorek, 7 czerwca, biskup tarnowski Wiktor Skworc posłał ich uroczyście podczas spotkania w Kurii Diecezjalnej.

W nagraniu mówią: ks. Janusz Pycia, który wyjeżdża do Niemiec, ks. Cezary Paciej, który wyjeżdża do Kazachstanu oraz biskup tarnowski Wiktor Skworc :

Ogloszenie

Na kapłanów czekają placówki duszpasterskie m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, w Niemczech i we Włoszech. Kapłani pojadą także do Kazachstanu i na Ukrainę. Dwóch duchownych rozpocznie przygotowania do wyjazdu do Afryki w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
-Wchodzimy w pewną tradycję diecezjalną i spełniamy prośbę Ojca Świętego Benedykta XVI, który będąc w naszym kraju prosił księży, by głosili Ewangelię tam, gdzie wyjeżdżają polscy obywatele, katolicy - podkreśla bp Wiktor Skworc.

Księża poznali język i potrzeby wspólnot, do których zostali posłani, podczas wakacyjnych pobytów i dłuższych praktyk. -Byłem w Kazachstanie trzy lata i podjąłem decyzję o wyjeździe. Biskup Janusz Kaleta, pochodzący z diecezji tarnowskiej został niedawno ordynariuszem Karagandy w Kazachstanie. Potrzebuje on kapłanów, bo to kraj przesiąknięty ateizmem – mówi ks. Cezary Paciej.
Ponadto siedmiu kapłanów od nowego roku akademickiego rozpocznie studia na KUL-u i UKSW. Będą studiować m.in. katechetykę, socjologię, prawo kanoniczne i homiletykę.

Przygotowała Ewa Biedroń, Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: Grzegorz Golec, archiwum DSI
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 20:04:38
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html