Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Janusz Bigda – Zapendowski – Pilszczek (film)    -   11/6/2011
Czas na nas
”Z końcem 1981 robiłem swój pierwszy film na barwnej taśmie 16 mm, amatorski, w kamienicy na ul. Długiej w Krakowie. Miałem wtedy 19 lat. Film nazywał się "Piętro". Zdjęć nie skończyłem, gdyż wybuchł stan wojenny. Wystąpili w nim studenci z PWST - mieli wtedy strajk w szkole i czas aby zagrać w moich scenach. Po 13 grudnia wszystko sie zmieniło i filmu nie skończyłem. Nie zrobiłem już potem żadnego filmu. Poszedłem w innym kierunku. Wideoklip z piosenką "Czas na nas" jest prostym nawiązaniem do tamtego "Piętra" - które miało być o historii najnowszej pokazanej metaforycznie. Minęło 30 lat i podjąłem tamten temat. Czas dopisal kolejne obrazy." - pisze z Francji Paweł Zapendowski, autor zamieszczanych u nas „Pocztówek z Paryża”. Zachęcamy do obejrzenia klipu...

Ogloszenie

Tekst piosenki „Czas na nas” powstał na podstawie miniatury poetyckiej pt. „Podwórko naszego dzieciństwa” z debiutanckiego tomiku „Podwórka”. Oto co mówi o piosence autorka tekstu, poetka Marta Pilszczek: "W jej treści można doczytać się życiorysów wielu z nas. Jest wieloznaczna i ponadczasowa. Określa – nie do końca określając i wielu rzeczy można się tylko domyślać. Przy okazji pragnę zaprosić do zapoznania się z moją najnowszą książką. Są to wiersze. Tomik ukazał się w Wydawnictwie „Homini” i nosi tytuł „Być ze sobą pod nieboskłonem”. Rozwijane są w nim motywy z „Podwórka naszego dzieciństwa” i pojawiają się treści z Genesis. Wiersze mówią o tym, że można uciec od trudów życia w świat przyrody. A cała przyroda i człowiek pokazane są jako dzieło Wielkiego Projektanta, którym jest Bóg."
Zobacz tutaj

Zobacz klip:"Czas na nas" śpiewa Janusz Bigda, piosenkarz i gitarzysta z Mazur, dobrze znany miłośnikom piosenki szantowej i gospel. Autorem muzyki i wideoklipu jest Paweł Zapendowski, mieszkający w Paryżu. Utwór zaaranżował i nagrał krakowski jazzman Sebastian Bernatowicz.

Paweł Bitka Zapendowski - pisarz, kompozytor, plastyk. Należy do Stow. Dziennikarzy Polskich i ZPAP.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl