To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   13/6/2011
Zwłoki w stawie
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, także pod wpływem alkoholu i także w jednym przypadku – ze skutkiem śmiertelnym. I tak np. 9 czerwca po policyjnym pościgu zatrzymano pijanego 18-latka, który jechał „pod prąd” ulicami: Sowińskiego i Nowy Świat. Doszło też do jednego oszustwa – mieszkaniec Tarnowa został oszukany na ponad 2600 złotych przez nieznanego mężczyznę, który zamiast zamówionego przez pokrzywdzonego towaru w postaci odzieży, przysłał mu paczki wypełnione trocinami. Natomiast 12 czerwca w godzinach popołudniowych wędkarz ujawnił zwłoki mężczyzny w stawie przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Do kradzieży doszło w sklepie jubilerskim w Zakliczynie. W sklepie 6 czerwca ok. godz. 13.30 pojawiły się dwie kobiety, które zgodnie z relacją obsługi mówiły w obcym języku. Kobiety wykorzystując nieuwagę sprzedawcy stoiska skradły złoty łańcuszek o wartości 2600 zł.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 18 lat, którzy poprzez siłowe zerwanie sztaby metalowej zabezpieczającej pokrywę automatu z napojami skradli kilkadziesiąt sztuk napoi. Policjanci ustalają właściciela automatu oraz wartość strat.
Do kradzieży kieszonkowej doszło w autobusie komunikacji miejskiej w Tarnowie. Nieznana osoba wykorzystując chwilową nieuwagę 49-letniego mieszkańca Tarnowa skradła portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 350 zł.
Nieznani sprawcy – dziewczyna i dwóch chłopaków w wieku gimnazjalnym usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do stacji transformatorowej poprzez wybicie otworu w szklanych pustakach jednej ze ścian budynku. Zamierzonego celu nie osiągnęli, gdyż zostali spłoszeni i zbiegli z miejsca zdarzenia. Suma strat nie jest jeszcze znana. Trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Zawady Lanckorońskiej, który usiłował włamać się do tartaku w Zakliczynie. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Do wszystkiego się przyznał.

Oszustwa
Mieszkaniec Tarnowa został oszukany na ponad 2600 złotych przez nieznanego mężczyznę, który zamiast zamówionego przez pokrzywdzonego towaru w postaci odzieży, przysłał mu paczki wypełnione trocinami.

Zniszczenie mienia
W Woli Rzędzińskiej doszło do uszkodzenia samochodu m-ki Suzuki Swift. Nieznany sprawca zerwał dwa lusterka zewnętrzne powodując straty na łączną kwotę 300 zł. na szkodę 70-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej.

Za kółkiem
Do wypadku drogowego doszło w Tarnowie na ul. Klikowskiej. Chłopiec w wieku 10 lat przebiegając przez jezdnię wtargnął pod nadjeżdżający samochód m-ki Fiat Uno . Doszło do potrącenia chłopca. Odniósł on obrażenia w postaci złamanego obojczyka oraz urazu brzucha. Chłopca przewieziono karetką do szpitala. Kierowca pojazdu był trzeźwy.
Do wypadku drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Monopolową. Kobieta w wieku 55 lat, kierująca Oplem Corsa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka kierowcy motocykla Honda. W wyniku zderzenia kierujący Hondą 23-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich doznał złamania palucha nogi, podwichnięcia w stawie oraz wstrząśnienia mózgu. Kierujący motorem został zabrany karetką do szpitala. Kierująca Oplem była trzeźwa.
8 czerwca około godziny 16:50 w miejscowości Zakliczyn policjanci z KP Wojnicz zatrzymali do kontroli kierującego rowerem – 25-letniego mieszkańca miejscowości Zdonia (gm. Zakliczyn). Pierwsze badanie na trzeźwość wykazało 2,3 promila w organizmie, zaś drugie – wykonane w odstępie czasu – wykazało już ponad 2,5 promila.
9 czerwca w Tarnowie około godziny 23:40 policjanci patrolujący miasto zauważyli Fiata 126p, który poruszał się ul. Sowińskiego „pod prąd”, a następnie skręcił w ul. Nowy Świat ponownie poruszając się w kierunku przeciwnym do nakazu jazdy. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, skręcił w ul. Staszica i pozostawiając pojazd na jezdni podjął próbę ucieczki pieszo. Policjanci błyskawicznie podjęli pościg i zatrzymali kierowcę. Jak się okazało był nim 18-letni mieszkaniec Odporyszowa. Badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila w organizmie.
3.3 promila alkoholu miał zatrzymany na ul. Łokietka w Ryglicach kierowca Fiata 126p. Jak ustalono 35-letni mieszkaniec miejscowości nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami ani wymaganych dokumentów – dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia umowy OC.
W sobotę w Szynwałdzie 35-letni mieszkaniec miejscowości, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, poruszając się VW Passatem, zjechał w drogę gruntową i potrącił pieszego. 47-letni mieszkaniec Szynwałdu. poniósł śmierć. Badanie kierującego wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Ponadto ustalono, że spowodował wypadek będąc wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy w Tarnowie tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.
W sobotę rano w Golance kierujący Mazdą 323, 20-letni mieszkaniec Gromnika, jadąc w kierunku miejsca zamieszkania, po wyjściu z zakrętu w prawo utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup elektryczny. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała. Pasażerka, 19-letnia kobieta z urazem w postaci stłuczenia płuc trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalsze leczenie. Kierujący był trzeźwy.
12 czerwca przed 20.00 na ul. Witosa w Łęgu Tarnowskim, kierujący samochodem marki Rover, 19-latek z Łęgu najechał na tył jadącej prawą stroną jezdni, w tym samym kierunku 62-letniej rowerzystki. Mieszkanka Łęgu doznała urazu wielonarządowego, w stanie nieprzytomności przewieziona została do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Różne
Wczoraj 12w godzinach popołudniowych wędkarz ujawnił zwłoki mężczyzny w stawie przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Zwłoki znajdowały się przy linii brzegowej od strony zachodniej Glinianki. Na miejscu pracowała grupa śledczych z udziałem Prokuratora Rejonowego, wykonując oględziny procesowe. Obecnie ustalamy kim jest zmarły mężczyzna. Jego ciało zabezpieczono do badania sekcyjnego. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:53:29
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html