To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Szybszy i pewniejszy start   -   12/10/2004
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z Powiatowymi Urzędami Pracy przystąpił do realizacji projektu "Sybszy i pewniejszy start". Projekt jest współfinansowany z tzw. Europejskiego Funduszu Społecznego Działania. Realizacja programu potrwa 14 miesięcy. Projekt zmierza do zwiększenia szans ludzi młodych, poniżej 25 roku życia, na uzyskanie zatrudnienia.

Ogloszenie
>

W województwie małopolskim jest to kategoria wiekowa szczególnie zagrożona wysokim bezrobociem. Wsparcie, przewidziane w projekcie, ma charakter kompleksowy i przewiduje m.in. zindywidualizowane formy poradnictwa zawodowego. Powinny one prowadzić do wykształcenia postaw i umiejętności podejmowania takich decyzji, które pomogą w rozwiązywaniu problemów zatrudnieniowych oraz samodzielnym poszukiwaniu pracy. Nie bez znaczenia jest zdobycie umiejętności prezentowania osobistych predyspozycji. Celem programu jest także upowszechnianie informacji o rynku pracy i szansach znalezienia zatrudnienia. Program przewiduje usługi z zakresu pośrednictwa pracy, organizowanie staży zawodowych oraz subsydiowania kosztów zatrudnienia. Nie wyklucza się wspierania osób przedsiębiorczych, udzielania im, poprzez szkolenia, wsparcia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ten kierunek wydaje się najsłuszniejszy. Gospodarka zachodnich krajów opiera się na małych firmach rodzinnych, które z czasem rozrastają się w prężnie działające przedsiębiorstwa. W naszych realiach możliwe jest tworzenie kilkuosobowych firm.

Przewidziano, że w projekcie "Szybszy i pewniejszy start" weźmie udział 6 427 bezrobotnych. Planowane wydatki, związane z realizacją projektu, wyniosą ponad 16 mln zł, w tym - w 2005 r. - ponad 11 mln. Projekt zostanie zakończony 31 lipca 2005 r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:08:20
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html