To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileuszowy wywiad z dyrektor Pałacu Młodzieży, Martą Komorowską    -   13/6/2011
Już 60 lat uczą, czym jest kultura
W trakcie minionego weekendu miała miejsce kulminacja programu obchodów jubileuszu 60-lecia Pałacu Młodzieży, instytucji szczególnej i bardzo zasłużonej dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży z Tarnowa i regionu. Kilka miesięcy temu, u progu roku jubileuszowego, odbyliśmy ciekawą rozmowę z obecną dyrektor tej placówki, Martą Komorowską. Rozmawialiśmy o najważniejszych fragmentach historii Pałacu, jego obecnej pozycji i najbliższych planach. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.

Ogloszenie

Dyrektor Komorowską pytałem m.in. jaką działalność prowadzi obecnie Pałac Młodzieży a także o najnowsze formy aktywności placówki. Zapytałem w tym kontekście o zakończone niedawno i najbliższe planowane inwestycje, m.in. wykorzystanie sali wielofunkcyjnej, współdzielonej przez ostatnie miesiące z Teatrem oraz wykorzystanie odremontowanej "emilki" - boiska wielofunkcyjnego za Pałacem, a także o to, czy inwestycje te nie sprzyjają przeorientowaniu działalności placówki.
Pani Dyrektor przypomniała również, jakie są najważniejsze wizytówki Pałacu w obszarze trzech aktywności: sportowej, edukacyjnej i artystycznej. Na koniec zapytałem, czy obecna dyrekcja jest zadowolona z obecnego umiejscowienia placówki w strukturach magistrackiego nadzoru, czyli podporządkowania Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta i czy Pałac nie powinien być raczej instytucją kultury ?
Posłuchaj jubileuszowej rozmowy z dyr. Martą Komorowską :Piotr Dziża

P.S. Niestety, wywiad pomyślany jako uniwersalnie "jubileuszowy", w jednym przypadku już się zdeaktualizował. Chodzi o fragment zakończony stwierdzeniem mojej rozmówczyni: "Teraz czas na Halmanna.", a dotyczący niekonwencjonalnej - w ramach Pałacu - działalności Dawida Janika, czyli "Halmanna" właśnie, który w niepełnym etacie prowadził tu przez kilka lat interesujące przedsięwzięcia, m.in. warsztaty śpiewu folkowego, LARP-y, historyczne gry miejskie itp. W kwietniu br. ten interesujący człowiek, inspirujący wielu młodych ludzi nietuzinkowymi poszukiwaniami twórczymi, pożegnał się z Pałacem i w ogóle Tarnowem, gdzie od wielu lat próbował znaleźć zajęcie, które - pozwalając mu się "spełniać" - dawałoby też możliwość godziwych warunków życia. No, cóż... Tarnowskie realia (płacowe) dały o sobie znać po raz kolejny ...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:41:32
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html