To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowskie szkoły liderami działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej    -   15/6/2011
"Dziesiątka" najlepsza w Polsce !
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki w Tarnowie wygrała ogólnopolski konkurs, organizowany w ramach programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”. O wynikach poinformowano dziś na stronie programu. Nagrodą główną w konkursie jest mobilne miasteczko ruchu drogowego, które trafi do Tarnowa (Klikowej) oraz rower miejski i odblaskowe zestawy rowerowo-spacerowe dla członków klubu. Nagroda wręczona zostanie uroczyście 30 czerwca w Sejmie. Do półfinału konkursu zakwalifikowano 20 najbardziej aktywnych i efektywnych Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa z terenu całego kraju. Co ciekawe, wśród nich, obok tarnowskiej "Dziesiątki", znalazła się jeszcze Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ogloszenie

Opiekunem SKB w zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki w Tarnowie - Klikowej jest Stanisław Panek.
W ostatnim etapie konkursu jury oceniało 20 wcześniej wyselekcjonowanych, najlepszych z całego kraju sprawozdań SKB z ich działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej.

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to działający od listopada 2010, najnowszy element międzynarodowego programu edukacyjnego na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”. Zorganizowany w ramach projektu konkurs polegał na zrealizowaniu przez uczniów szkół podstawowych jak największej liczby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej – zarówno w szkole, jak i gminie. W Polsce działa obecnie prawie 300 Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa.
Nadesłane przez nie sprawozdania oceniało jury złożone z przedstawicieli instytucji wspierających program – Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów. Zadaniem jury było wytypowanie najbardziej kreatywnych i efektywnych klubów, które realnie przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze na terenie swojej gminy. W obradach wzięli także udział przedstawiciele Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, Instytutu Matki i Dziecka, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. BRD.
– Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to fantastyczna inicjatywa, dzięki której dzieci poprzez swoje aktywne działanie, nie tylko utrwalają najważniejsze zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także kształtują świadomość obywatelską już od najmłodszych lat. Jestem pod ogromnym wrażeniem wielkiej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze jaką w swoich miejscowościach wykonali uczniowie należący do klubów, ich nauczyciele i rodzice. Gratuluję wszystkim dzieciom dotychczasowych działań, które już przyniosły oczekiwane efekty i trzymam kciuki za wszystkich uczestników konkursu – mówi Beata Bublewicz, Posłanka na Sejm RP, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. BRD.

***

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Akcja składa się z czterech nieodłącznych elementów: konkursu plastycznego, bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli „Droga i Ja”, platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz, od tegorocznej edycji, Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa, prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach. Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji i Instytut Transportu Samochodowego. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 25 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 12 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 19:23:28
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html