Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Transmisje Live HD w Centrum Sztuki Mościce – wprost z Metropolitan Opera w Nowym Jorku    -   16/6/2011
„Carmen” Bizeta
Przypominamy: 18 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się kolejna transmisja Live HD z Metropolitan Opera w Nowym Jorku – tym razem zobaczymy „Carmen” Georga Bizeta. -Jedna z najpopularniejszych oper wszech czasów opowiada o seksie, przemocy i rasizmie oraz ich nieoczekiwanym następstwie: wolności - mówi Richard Eyre, reżyser przedstawienia opery Bizeta, utytułowany twórca filmowy, telewizyjny i teatralny, pięciokrotny laureat brytyjskiej Nagrody Oliviera. -Ta opera to niezaprzeczalnie jedno z największych dzieł sztuki. Jest zmysłowa pod każdym względem. Może być też szokująca. W pełną zmysłowości, a jednocześnie wstrząsającą postać tytułowej Carmen wcieli się występująca w tej roli po raz pierwszy Angela Gheorghiu. "Carmen" Georges-a Bizeta, podczas paryskiej premiery została przyjęta z rezerwą, ale już wkrótce potem zatriumfowała na scenie całego świata.

Ogloszenie

Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych oper werystycznych. Dramatyczna historia miłości baskijskiego żołnierza Don Josego do pięknej robotnicy z fabryki cygar - cyganki Carmen. Tytułowa Carmen kipi energią. Jest postacią złożoną i barwną, głodną życia. Nieobliczalną i dziką. Namiętną i niezależną. Dlatego od ponad 130 lat nieustannie pociąga, zadziwia i fascynuje wielbicieli opery. Niezwykłej urody muzyka, zapadające w pamięć melodie (słynna uwertura, Habanera, aria Torreadorra ) i sugestywne hiszpańskie rytmy to ogromny atut tego pasjonującego spektaklu.

Czas trwania transmisji: 4 godziny. W spektaklu są 2 przerwy. Ceny biletów: 40 zł - bilety indywidualne, 35 zł - bilety grupowe i ulgowe. Rezerwacja biletów: Kasa CSM 14 633 46 04.

UWAGA: KONKURS Mamy dwa podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „CARMEN”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu transmisji o godz. 12:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl