Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czwarta edycja muzycznego festiwalu Centrum Sztuki Mościce    -   16/6/2011
Muzyczne Tarasy w rytmach flamenco
Muzyczne Tarasy prezentują muzykę i sztukę, zarówna tę odległą jak i bliską, znaną ale i często niezrozumiałą. Festiwal to koncerty, spotkania z artystami, wystawy oraz seanse filmowe, które mają na celu upowszechnić przekonanie, że muzyka jest ważnym elementem łączącym środowiska artystyczne wywodzące się z różnych gatunków oraz różnych stron świata. Muzyczne Tarasy to dowód na to, że muzyka potrafi inspirować, budzić emocje i przywoływać nawet najodleglejsze obrazy wpływając przy tym na całą kulturę. IV FESTIWAL MUZYCZNE TARASY będzie prezentować kulturę i gatunek FLAMENCO. Koncerty odbywać się będą na tarasach Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, w otoczeniu zieleni i w atmosferze hiszpańskich kawiarenek. Dotąd prezentowaliśmy jedynie zapowiedź inauguracyjnego koncertu (26 czerwca) – dziś zamieszczamy pełny program.

Ogloszenie

Rytmy Hiszpanii w mistrzowskich wykonaniach
...Głębsze niż wszystkie studnie i morza otaczające świat. Gorętsze niż mury arabskich zamków nagrzanych w palącym słońcu Andaluzji. Piękne, zmysłowe, mistyczne i tajemnicze. Przeszywające jak szpada wbita w kark byka. Rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości wyrażający szaleństwo i pragnienie. Flamenco..." (na podst. F. García Lorki)

PROGRAM:

26 czerwca 2011r., godz. 19.00
Inauguracja IV FESTIWALU MUZYCZNE TARASY
Miejsce: Duża Scena CSM

Koncert symfoniczny rozpocznie kompozycja jednego z najwybitniejszych hiszpańskich kompozytorów XX wieku - Joaquina Rodrigo „Concierto de Aranjuez” na gitarę solo i orkiestrę. W programie znajdą się również Suita z czasów Holberga na orkiestrę smyczkową Edvarda Griega oraz Symfonia Włoska Felixa Mendelsona.
Solistą koncertu będzie Waldemar Gromolak - wirtuoz gitary klasycznej, uznany i wysoko ceniony solista i kameralista. Artysta jest absolwentem Hochschule für Musik w Kolonii w klasie światowej sławy gitarzystów prof. Roberto Aussela i prof. Huberta Käppela. Kształcił się również pod okiem wybitnego polskiego pedagoga - Marka Zielińskiego, a jego pierwszą nauczycielką była Danuta Pietrzak. Zwyciężył w wielu renomowanych konkursach gitarowych, m.in. w Kolonii, Weimarze, Volos, Krakowie.
http://www.waldemar.gromolak.com/
Całość poprowadzi Tadeusz Wojciechowski - wiolonczelista, kameralista i dyrygent zaliczany do czołówki najlepszych dyrygentów w Europie. Występował w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Belgii, Danii, Norwegii, Szwecji, Słowenii, we Włoszech, Francji, w Turcji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii i Japonii. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Radia Duńskiego. Ma w repertuarze ponad czterdzieści dzieł operowych oraz większość światowego repertuaru symfonicznego. W 2007 został uhonorowany Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Od września 2009 Tadeusz Wojciechowski jest dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
http://www.teatrwielki.pl/?id=1046
Wystąpi Orkiestra Centrum Sztuki Mościce – inaugurując uroczyście swą działalność. Orkiestra skupia grono najlepszych polskich muzyków – solistów, kameralistów i filharmoników.
Inauguracji Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa zbiorowa doktorantów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prezentować będziemy 30 prac malarskich autorstwa m.in. Kamila Kuśko, Sylwii Wójcik i Witolda Boguszewskiego.
Bilet: 40 zł

7 lipca 2011r., godz. 20.00
"Viva Flamenco!"
Miejsce: tarasy CSM

Jeden z najważniejszych zespół flamenco w Polsce na czele ze znakomitym kompozytorem i gitarzystą flamenco Michałem Czachowskim. Muzyka zespołu to fuzja flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem.
Wystąpią:
Michał CZACHOWSKI - gitara flamenco
Michał ŻAK - flety poprzeczne, saksofon, bansuri
Adam GŁOŚNICKI - gitara basowa, tanpura
Dobrosław FILIP - cajón, instrumenty perkusyjne,
Grzegorz SKIBA - gitara flamenco
Anna PATKIEWICZ - taniec flamenco, Palmas
Michał Czachowski - w wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej u Gerarda Drozda, potem tajniki gry flamenco zdobywał podczas corocznych wyjazdów do Hiszpanii, które sprawiły, że poświęcił się całkowicie temu stylowi gitary. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Nunez i Salva del Real.
http://www.flamenco.art.pl/index.php?s=main02-01
Bilet: 20 zł

14 lipca godz. 20.00
LOS PAYOS
Miejsce: tarasy CSM

Bezsprzecznie najlepszy zespół grający muzykę z gatunku flamenco na polskim rynku. Istnieje od 14 lat. W koncercie wystąpią między innymi Arturo Muszyński - wybitny instrumentalista i specjalista w dziedzinie rytmu, żywa encyklopedia wiedzy o flamenco oraz Marta Robles - tancerka, uczennica najznakomitszych tancerzy flamenco takich jak: El Torombo, Alicia Marquez, Adela Campallo, Manolo Marín. LOS PAYOS jest regularnie zapraszane na międzynarodowe festiwale sztuki flamenco, jak np. odbywający się co roku festiwal w Berlinie, fwe Freiburgu, Dusseldorfie czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jimena de la Frotera – Andaluzja. Arturo Muszyński - gitarzysta flamenco, znakomity instrumentalista i specjalista w dziedzinie rytmu. Zajmuje się flamenco od 1990 i ta sztuka nie ma już przed nim żadnych tajemnic. Wiele czasu spędził w Sewilli ucząc się u najwybitniejszych mistrzów gitary jak Antonio Amador, Jesus Pimientel, Anton Jimenez czy Paco Jimeno.
http://www.lospayos.pl/start.php?modul=artykul2&zawartosc=3
Wystąpią:
Arturo Muszyński – gitara flamenco
Marta Robles – taniec flamenco
Rubina de la Ana (Hiszpania) – śpiew flamenco
Carmen Fernandez (Hiszpania) – śpiew flamenco
Grzegorz Ziętala – instrumenty perkusyjne
Bilet: 25 zł

21 lipca godz. 20.00
Corazón Flamenco
Miejsce: tarasy CSM

Corazón Flamenco to magiczna i niespotykana fuzja muzyki z Ameryki Łacińskiej z hiszpańskim Flamenco. Gorący romans południowych rytmów z nadmorskiej portowej tawerny rodem z Buenos Aires z tablao flamenco. Corazon Flamenco to porywający spektakl muzyczno - taneczny, to czysta energia.
W koncercie wystąpią między innymi Magda Navarrete - jedyna śpiewaczka flamenco w Polsce.
Wystąpią:
Andrzej Lewocki - gitara flamenco
Magda Navarrete - śpiew flamenco i taniec
Maciej „Mustafa” Giżejewski - instrumenty perkusyjne, cajón
Anna Iberszer - taniec flamenco
Klaudiusz Baran - bandoneon
Sebastian Wypych - kontrabas
Bilet: 30 zł

28 lipca godz. 20.00
Domingo Patricio z zespołem
Miejsce: tarasy CSM

Pochodzący z Barcelony muzyk jest jednym z najciekawszych współczesnych artystów flamenco i jednocześnie kompozytorem, grającym na flecie poprzecznym. Towarzyszył wielu wybitnym artystom, nagrywając m.in. z Paco de Lucia, Pepe de Lucia, Alejandro Sanz-em, Enrique Morente, J. M. Canizares, Vicente Amigo i innymi. Nieokiełznany temperament, pasja i wieloletnie doświadczenie sceniczne to zapowiedz niezapomnianego wieczoru przepełnionego pasją gorącego flamenco.
Bilet: 35 zł

W cztery piątki lipca 8, 15, 22 i 29 o godz. 21.00 seanse filmowe "Zobaczyć flamenco, pokochać Hiszpanię"
Miejsce: tarasy CSM

Bilet: 5 zł

Organizator: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie Mościcach
Mecenas Festiwalu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S. A
Catering zapewnia - kawiarnia Ad-Rem.

Rezerwacja i sprzedaż biletów/karnetów: kasa CSM, tel. 14 633 46 04 ul. Traugutta 1, Tarnów. Więcej na: www.mck.tarnow.pl.
Karnet jednoosobowy: 100 zł
W przypadku deszczu koncerty odbędą się w sali CSM.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947