To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwie premiery na podwójny jubileusz prof. Kazimierza Brauna    -   17/6/2011
Benefis profesora Brauna
Związany z Tarnowem wybitny intelektualista - pisarz, aktor i reżyser – prof. Kazimierz Braun będzie obchodził w mieście swój benefis związany z 75. urodzinami i półwieczem pracy twórczej. Na deskach „Solskiego” już w najbliższą sobotę i niedzielę - 18 i 19 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 będzie można zobaczyć sztukę w reżyserii samego profesora, który jest zarazem jej autorem - „Cela ojca Maksymiliana”. Benefis zaplanowano po spektaklu. Szczególnym akcentem uroczystości i jednocześnie podkreśleniem silnych związków profesora z naszym miastem będzie też premiera jego najnowszej książki - dramatu zatytułowanego "Tarnowski wiatr niepodległości”, opowiadająca o wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że Tarnów jako pierwsze miasto w Rzeczypospolitej zrzucił jarzmo zaborczej niewoli.

Ogloszenie

Wstęp do tej publikacji, podkreślający zasługi rodziny Braunów w owym dziele niepodległości, napisała historyk dr Maria Żychowska. Książka powstała nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

O benefisie i mocnych, historycznych związkach z Tarnowem rodziny Braunów mówili we wtorek w kawiarni "Hybryda" zastępczyni prezydenta Tarnowa Dorota Skrzyniarz, dr Maria Żychowska oraz sam profesor.

Posłuchaj, co na temat benefisu prof. Brauna powiedziała Dorota Skrzyniarz [ok. 3 minuty] :Posłuchaj, co na temat związków swojej rodziny i własnych z Tarnowem, mówił prof. Kazimierz Braun [ok. 15 minut] :Posłuchaj, co na temat zasług rodziny Braunów dla Tarnowa mówiła dr Maria Żychowska [ok. 15 minut] :Dodajmy, że prof. Kazimierz Braun jest wszechstronnym człowiekiem teatru: reżyserem, dramatopisarzem, prozaikiem, uczonym. Przez wiele lat jako dyrektor kierował scenami Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, a następnie Teatru Współczesnego we Wrocławiu, reżyserował w teatrach Gdańska, Krakowa, Lublina, Torunia, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Niemczech i innych krajach, wykładał we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu oraz na uniwersytetach amerykańskich. Wyreżyserował ponad 150 widowisk teatralnych i telewizyjnych, wydał ponad 40 książek. Jego spektakle wystawiano w Polsce, USA, Kanadzie, Irlandii i Rosji. Jest laureatem licznych nagród teatralnych, literackich i naukowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:24:02
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html