Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwie premiery na podwójny jubileusz prof. Kazimierza Brauna    -   17/6/2011
Benefis profesora Brauna
Związany z Tarnowem wybitny intelektualista - pisarz, aktor i reżyser – prof. Kazimierz Braun będzie obchodził w mieście swój benefis związany z 75. urodzinami i półwieczem pracy twórczej. Na deskach „Solskiego” już w najbliższą sobotę i niedzielę - 18 i 19 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 będzie można zobaczyć sztukę w reżyserii samego profesora, który jest zarazem jej autorem - „Cela ojca Maksymiliana”. Benefis zaplanowano po spektaklu. Szczególnym akcentem uroczystości i jednocześnie podkreśleniem silnych związków profesora z naszym miastem będzie też premiera jego najnowszej książki - dramatu zatytułowanego "Tarnowski wiatr niepodległości”, opowiadająca o wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że Tarnów jako pierwsze miasto w Rzeczypospolitej zrzucił jarzmo zaborczej niewoli.

Ogloszenie
>

Wstęp do tej publikacji, podkreślający zasługi rodziny Braunów w owym dziele niepodległości, napisała historyk dr Maria Żychowska. Książka powstała nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

O benefisie i mocnych, historycznych związkach z Tarnowem rodziny Braunów mówili we wtorek w kawiarni "Hybryda" zastępczyni prezydenta Tarnowa Dorota Skrzyniarz, dr Maria Żychowska oraz sam profesor.

Posłuchaj, co na temat benefisu prof. Brauna powiedziała Dorota Skrzyniarz [ok. 3 minuty] :Posłuchaj, co na temat związków swojej rodziny i własnych z Tarnowem, mówił prof. Kazimierz Braun [ok. 15 minut] :Posłuchaj, co na temat zasług rodziny Braunów dla Tarnowa mówiła dr Maria Żychowska [ok. 15 minut] :Dodajmy, że prof. Kazimierz Braun jest wszechstronnym człowiekiem teatru: reżyserem, dramatopisarzem, prozaikiem, uczonym. Przez wiele lat jako dyrektor kierował scenami Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, a następnie Teatru Współczesnego we Wrocławiu, reżyserował w teatrach Gdańska, Krakowa, Lublina, Torunia, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Niemczech i innych krajach, wykładał we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu oraz na uniwersytetach amerykańskich. Wyreżyserował ponad 150 widowisk teatralnych i telewizyjnych, wydał ponad 40 książek. Jego spektakle wystawiano w Polsce, USA, Kanadzie, Irlandii i Rosji. Jest laureatem licznych nagród teatralnych, literackich i naukowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(18-06-2011) Proponujacy :
Dajcie jakąs inna twarz z urzedu na te stronę, tyle kobiet madrych pracuje w urzedzie np w ksiegowości, komunikacji, w meldunkach, jak tam sie idzie coś załatwiac az przyjemnie sie jest obsłuzonym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2011) Liber :
Tylko ten syn Grzegorz???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2011) mama :
Moje dziecko uczęszcza do Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna. Poznałam Szanownego Pana Profesora.Wspaniały człowiek, który potrafi rozmawiać z młodzieżą. Byłam, wraz z uczniami klas trzecich , na próbie generalnej sztuki ,, Cela Ojca Maksymiliana", która jest bardzo wzruszająca w wartościowa.Młodzież wyszła bardzo przejęta i wyciszona. Gratulacje dla Profesora! Podziękowania dla Pana Prezydenta za zaproszenie po raz kolejny Pana Profesora do Tarnowa. Mama trzecioklasisty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) Mario13 :
Muszę przyznać że jako "człowiek teatru" a raczej miłośnik jego nie "spotkałem" się z Kazimierzem Braunem wcześniej, dopiero teraz możność miałem bycia na spektaklu "Cela Ojca Maksymiliana" przez co zapoznałem się bliżej z Osobą profesora Brauna. Bardzo byłem pod wrażeniem profesora :) pzdr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl