To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sztuka prof. Kazimierza Brauna o Świętym Maksymilianie w Roku Kolbiańskim (film)    -   18/6/2011
Premiera w Teatrze: Cela Ojca Maksymiliana
Już w najbliższą sobotę i niedzielę - 18 i 19 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 na scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zobaczymy premierowe spektakle sztuki prof. Kazimierza Brauna "Cela Ojca Maksymiliana" w reżyserii samego autora. Spektakl „Cela Ojca Maksymiliana” jest artystyczną, próbą opowiedzenia historii człowieka, który umierając 14 sierpnia 1941 r. w KL Auschwitz, stał się symbolem moralnego zwycięstwa nad ideologią totalitarną. W postaci św. Maksymiliana zachwyciła autora niezłomność, heroizm oraz gotowość do poniesienia najwyższej ofiary dla bliźniego. - Wszystko to sprawia, że widz nie może przejść obojętnie obok świadectwa, jakie pozostawił po sobie Ojciec Maksymilian - mówił prof. K.Braun na konferencji prasowej przed premierą.

Ogloszenie

Autor dramatu o św. Maksymilianie - Kazimierz Braun jest uznanym nie tylko w Polsce, ale i w świecie reżyserem, uczonym i pisarzem. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Prof. Braun po pobycie w Japonii (1982) i w Polsce (2008) - miejscach związanych z życiem i śmiercią św. Maksymiliana - zafascynował się jego osobą do tego stopnia, że napisał trzy sztuki teatralne o Ojcu Kolbe. Pierwszą z nich jest pięcioaktowy spektakl „Maxymilianus”, drugą monodram „Cela Ojca Maksymiliana”, trzeci dramat „Mój syn Maksymilian”.
Posłuchaj, co autor sztuki powiedział portalowi inTARnet.pl na temat inspiracji do jej napisania. Profesor Braun mówił nam o fascynacji postacią św. Maksymiliana, ale też o długo skrywanych doświadczeniach swojego współpracownika, więźnia pierwszego transportu do KL Auschwitz (nr obozowy 432), wybitnego artysty - plastyka Mariana Kołodzieja, który zmarł w 2009r. ... :

Zobacz, co o swej sztuce i historii jej powstania mówił prof. Kazimierz Braun podczas konferencji prasowej:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz fragment spektaklu:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerSpektakl „Cela ojca Maksymiliana” będzie z pewnością dla wielu osób niezwykłym sposobem na przeżycie trwającego obecnie Roku Kolbiańskiego. W uchwale podjętej przez parlamentarzystów z tej okazji możemy przeczytać - „Senat Rzeczypospolitej Polskiej czyni to dla uczczenia życia i moralnej postawy tego wybitnego Polaka i kapłana”. W tym roku przypada 70. rocznica śmierci Świętego Męczennika Auschwitz.

Ceny biletów: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 25 zł. Dla zorganizowanych grup seniorów posiadamy bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby. Ponadto dla osób niepełnosprawnych bilety w cenie 5 zł.

Dodatkowe informacje nt. spektaklu oraz możliwości zakupu biletów na spektakl można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:16:54
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html