To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   20/6/2011
Zabójca - nożownik
15 czerwca około godz. 19:30 w jednym z mieszkań przy ul. Lelewela w Tarnowie doszło do zabójstwa 38-letniego mieszkańca Tarnowa. Policję o zdarzeniu powiadomił telefonicznie anonimowy rozmówca. Podczas imprezy zakrapianej alkoholem jeden z jej uczestników został ugodzony nożem. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzny nie dało się uratować. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 4 osoby, uczestników imprezy, wśród nich domniemanego sprawcę. Wszystkie one znajdowały się w stanie nietrzeźwości. Dramatyczny przebieg miała również kąpiel 18-letniego mieszkańca Tuchowa, który wraz z kolegą i siostrą wybrał się 19 czerwca w godzinach popołudniowych nad Dunajec w Melsztynie. Chłopak z kolegą przepływali rzekę. W drodze powrotnej 18-latek porwany przez nurt zniknął pod taflą wody...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Nieznany sprawca wszedł niepostrzeżenie do poczekalni zgromadzenia sióstr zakonnych przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Wykorzystując nieobecność osób zdjął ze ściany i zabrał drewniany krzyż. Starty materialne oszacowano na 600 złotych.
Z zaparkowanego w rejonie jednej z posesji w Brniu ciągnika rolniczego, nieznany sprawca, po odkręceniu korka wlewu paliwa ukradł 55 litrów oleju napędowego oraz siekierę. Straty oszacowano na 340 złotych.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z Wydziału dw z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Tarnów-Centrum przy współpracy z kolegami z Komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali amatora cudzego mienia. 30-latek, bez stałego miejsca zameldowania ma na swym koncie 4 włamania, w których wartość skradzionego mienia oszacowano na 6150 złotych. Sprawca karany w przeszłości za kradzieże i pobicia, włamał się w maju do zaparkowanego przy ul. Mościckiego w Tarnowie Chevroleta. Zabrał z pojazdu radioodtwarzacz i pamięć USB. Niedługo potem w Pleśnej splądrował należący do mieszkańca Krakowa domek letniskowy, skąd ukradł elektryczne skrzypce, słuchawki, zestaw głośników i radioodbiornik. Na przełomie maja i czerwca wziął na celownik niezamieszkały dom przy ul. Zamkowej w Tarnowie. Jego właściciel musiał pożegnać się z deską snowboardową, maszyną do szycia i elektryczną hulajnogą. We włamaniu do pomieszczenia biurowego firmy przy ul. Tuchowskiej w Tarnowie początkiem czerwca, pomagał mu nie mający wcześniej zatargów z prawem znajomy -35-letni tarnowianin. Przez magazyn meblowy rabusie weszli do biura, skąd wynieśli wkrętarkę z akumulatorami, kamerę i telefon komórkowy. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją Sądy Rejonowego w Tarnowie 30-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Wobec drugiego sprawcy zastosowano policyjny dozór. W miejscu przebywania i zamieszkania sprawców policjanci ujawnili większość przedmiotów pochodzących z przestępstw.
Otwarte okno domu jednorodzinnego w Faściszowej wykorzystał złodziej. Po splądrowaniu wnętrza ukradł złotą biżuterię: kolczyki, pierścionek oraz srebrną kolię, o łącznej wartości 600 złotych.
W nocy z piątku na sobotę z terenu jednej z posesji przy ul. Dąbrowskiego w Radłowie nieznany sprawca ukradł kable elektryczne urządzeń i maszyn budowlanych i wykorzystywane w wykonywaniu instalacji elektrycznych na budynkach, o wartości ponad 1200 złotych. Spłoszony sprawca uciekając porzucił łup, siekierę i kanister z paliwem oraz rower którym się poruszał. Użyty na miejscu zdarzenia pies tropiący doprowadził do osoby podejrzewanej o kradzież. 18-letni mieszkaniec Radłowa został zatrzymany.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 38-letniego mieszkańca Gromnika. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie zaparkowanego przy ul. Parkowej w Gromniku Mercedesa Vito, w którym rozbił boczną szybę. Wartość start wyniosła 300 złotych. W chwili zatrzymania miał ponad w organizmie 3 promile alkoholu.

Za kółkiem
13 czerwca w Wesołowie zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. 60-letni miejscowy poruszał się jednośladem wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi i mając 1.8 promila alkoholu w organizmie.
14 czerwca wieczorem w Szynwałdzie zatrzymano nietrzeźwego kierującego VW Passatem. Jak wykazało badanie, 31-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie ponad promil alkoholu. Twierdził, że wybrał się tylko do pobliskiego sklepu.
Kierująca rowerem 42-letnia mieszkanka Zbylitowskiej Góry, która poruszała się wzdłuż ulicy Szkotnik w Tarnowie, nagle wyjechała z chodnika na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód marki Ford Focus prowadzony przez 39-letnią mieszkankę Koszyc Wielkich. W wyniku zaistniałego zdarzenia kierująca rowerem doznała złamania otwartego podudzia nogi prawej oraz urazu głowy, przebywa w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Obie panie biorące udział w zdarzeniu były trzeźwe.
W miejscowości Wola Radłowska po drodze publicznej jechał na rowerze 42-letni mieszkaniec tejże miejscowości. Zatrzymany przez policjantów i poddany badaniu na trzeźwość uzyskał wynik równy blisko 2,9 promila w organizmie.
Kwadrans po północy z 16 na 17 czerwca ulicę Witosa w Tarnowie przemierzał rowerzysta, 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna jechał zygzakiem, czym zwrócił uwagę patrolujących okolicę policjantów. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1.6 promila alkoholu. Odpowie za jazdę jednośladem na „podwójnym gazie”. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.
19 czerwca w godzinach popołudniowych w Ostrowie kierujący motorowerem 23-letni mieszkaniec Łętowic, z nieustalonych przyczyn zjechał po prawej krawędzi jezdni, uderzając w krawężnik, a następnie przewracając pojazd. Kierującego przetransportowano do tarnowskiego szpitala. Doznał urazu klatki piersiowej, ramienia oraz podejrzenia pęknięcia aorty płucnej. Pobrano mu krew do badań.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 29-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci suszu marihuany, o wadze 5.6 grama. Do zdarzenia doszło wieczorem na osiedlu Zielonym w Tarnowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości (w zapowiedziach), w niedzielę, 19 czerwca w Parku Strzeleckim odbył się zorganizowany przez Wydział Prewencji KMP w Tarnowie i Urząd Miasta Tarnowa piknik rodzinny pn. „Wakacje - bawmy się bezpiecznie”. Poprzez wspólną zabawę, konkursy, pokazy i prelekcje policjanci uwrażliwiali dzieci i ich rodziców na kwestie związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji i właściwe zachowanie w stosunku do zwierząt. Pomagali w tym biorący udział w niedzielnym pikniku strażnicy miejscy, policjanci Komisariatu Wodnego w Krakowie, WOPR w Tarnowie oraz organizacje działające na rzecz zwierząt - Azyl dla psów i kotów, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Fundacja „Zmieńmy Świat”, przychodnia weterynaryjna „Na Asnyka” oraz sklep zoologiczny „Szczeniak”.
15 czerwca około godz. 19:30 w jednym z mieszkań przy ul. Lelewela w Tarnowie doszło do zabójstwa 38-letniego mieszkańca Tarnowa. Policję o zdarzeniu powiadomił telefonicznie anonimowy rozmówca. Podczas imprezy zakrapianej alkoholem jeden z jej uczestników został ugodzony nożem. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzny nie dało się uratować. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 4 osoby, uczestników imprezy, wśród nich domniemanego sprawcę. Wszystkie one znajdowały się w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali awanturującego się z w domu z członkami rodziny mieszkańca Zgłobic. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie interwencji 51-letni mężczyzna znieważył stekiem wulgaryzmów policjantów podejmujących na miejscu czynności.
19 czerwca w godzinach popołudniowych 18-letni mieszkaniec Tuchowa wraz z kolegą i siostrą wybrali się nad Dunajec w Melsztynie. Chłopak z kolegą przepływali rzekę. W drodze powrotnej 18-latek porwany przez nurt zniknął pod taflą wody. Prowadzone dzień później poszukiwania nie przyniosły rezultatu i na dzień dzisiejszy nie dysponujemy informacjami na ten temat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:58:48
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html